Стипендії отримують тільки найкращі, - Мінфін

Мінфін не має наміру підтримувати ситуацію, коли 75% студентів вишів отримують стипендію

Стипендії отримують тільки найкращі, - Мінфін

Міністерство фінансів не має наміру підтримувати ситуацію, коли 75% студентів отримують стипендію просто тому, що вони вчаться. Про це, за повідомленням Української правди. Життя, під час проведення круглого столу сказав заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

"Ми не будемо підтримувати ситуацію, коли підтримується сірість, і 75% студентів отримують стипендію просто тому, що вони вчаться. Це неправильно, просто смішно – ми утримуємо всіх студентів за рахунок кращих. Тому ми будемо підтримувати кращих, а стипендіальний фонд мінятися не буде", – сказав він.

За його словами, Міністерство фінансів і Міністерство освіти і науки обговорюють варіанти реформування системи виплати стипендій, щоб забезпечити ефективне витрачання наявних бюджетних коштів.

Марченко вважає, що повинна бути соціальна стипендія для студентів, яким необхідна матеріальна підтримка, і стипендія академічна, для тих студентів, які показують високі результати в навчанні.

Заступник міністра підкреслив, що мова не йде про зменшення загального стипендіального фонду.

Разом з тим, під час проведення заходу невідомі кинули торт у заступника міністра фінансів Сергія Марченко.

Як відомо, на початку серпня у Міністерстві фінансів запропонували змінити підхід до виплати студентських стипендій. Зміни можуть стосуватись абсолютної більшості студентів українських вишів.

Освіта.ua
30.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Отримати середній бал 91 і не отримати стипендію, от вам і рейтинг, а все тому що отримуватиме стипендію в групі 45% студентів. Отак от навіть здавши все на 5 жодних гарантій мати стипендію нема, а все вирішують 0.02 бали.
Anna
Для Ірина: не везде выставляют балы одинаково ( где-то просто за красивые глаза а где-то даже на 3 надо пахать). Я не знаю какая ситуация у вас,возможно у вас вся группа гениев где половина получает 90+, но скорее всего у вас не так уж и сложно получить эти баллы. Во всяком случае такая система более справедливая чем предыдущая, где на технических специальностях где очень сложно учиться стипендию получали единицы, а на филологии-философии чуть ли не вся группа ( и это в одном университете)
Коментувати
Ірина
Отримати середній бал 91 і не отримати стипендію, от вам і рейтинг, а все тому що отримуватиме стипендію в групі 45% студентів. Отак от навіть здавши все на 5 жодних гарантій мати стипендію нема, а все вирішують 0.02 бали.
VVV
Всі предмети, які викладають в технічних ВНЗ вивчити на 5 - нереально. Якщо виплачувати стипендію тільки відмінникам, то на технічних спеціальностях її майже ніхто не буде отримувати.
Олег Грица
Для VVV: готуйтесь, що стипендію "не відмінять", але буде на рівні 4,5 (4,9)- 5,...
Коментувати
Майя
Правильное решение, зачем учить того кто не имеет знаний, ЗНО показало это. Только одаренных учить за деньги государства, заочное образование уменьшить. Правильно сказала Гриневич 1вересня - НАТХНЕННЯ, тем кто хочет учиться.
Аделіна
Не хочете платити стипендію , то назвіть її правильно матеріальна підтримка або соціальна допомога студентам , прожитковий мінімум, який повинен отримати студент. Для того щоб вчитися , а не думати , де заробити на кусок хліба і як виживати, чим заплатити за гуртожиток, за що купити зошити та підручники. Бо вижити в сучасних умовах студенту дуже тяжко та нереально без підтримки батьків. Чому за кордоном у багатьох країнах освіта безкоштовна??? Бо країна зацікавлена в освідченій молоді та спеціалістах, які будуть піднімати добробут цієї країни. А в нас що роблять??? Наше міністерство фінансів замість того, щоб думати, де взяти кошти, щоб захистити своїх студентів, майбутнє країни,а вони , як здерти шкуру із студентів та їх батьків... А кращим платіть ще й стипендію в додачу .
Лина
Для Аделіна: Учиться, учиться и учиться - нужно, а не "защищать недоумков".
Коментувати
Юрій Іванович
Згідно Конституції України стипендію потрібно платити всім студентам, всім! Читайте, заздріть ! Стаття 53. Кожен має право на освіту. Держава забезпечує ... дання державних стипендій та пільг учням і студентам. Не підлягає сумніву! Всім! Не сказано,що деяким! "План до двору" - старі методи бюрократії з утисків народу! Чиновникам у декілька разів збільшують фінансування - і нічого, олігархи в офшор і нічого! Чи навмисно вичавлюєте молодь вчитися за кордон?
Олег Грица
Для Юрій Іванович: не я мінусував, але поясню Вашу помилку. держава забезпечує а не гарантує надання стипендій. це різні поняття. для забезпечення створюються певні правила. тим більше Ви самі цитуєте "державні стипендіїї", а тому контрактна форма не може мати їх. от стаття 34 Конституції гарантує право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, а те що модератор видаляє дописи на свій розсуд прямо протирічить даній нормі. а МОНУ, як державний орган влади, це бачить і з цим погоджується. а Ви говорите про забезпечееня.
007
Олег Грица я в комментариях к "Міносвіти виступає проти скасування стипендій" оставил сообщение по поводу студента без стипендии. Не охота повторяться, не могли бы Вы с точки зрения права прокомментировать ситуацию. Заранее благодарен
Олег Грица
Для 007: Ви мали на увазі цей комент "Пример по Шеве; В группе стипендию получают меньше 57%"? треба пошаритись у принципі надання стипендій. бо я його не знаю. вивчу - відпишу.
Коментувати
007
На стипендии денег нет, а в поддержку избирательной компании пани Клинтон есть. Вот нам и отношение к народу Украины (вернее к будущему нашей страны) тех кто дорвался к власти. Какими методами пришли, так и относятся к народу, считая его за быдло.
Олена
Другий Майдан розпочали студенти. Влада, ти пам ятаєш про це? І ще:хто не знає, розповім... Тепер ректори поставлять перед викладачами завдання: робити усе, щоб завалити студента. І так воно і буде. Викладач ЗАВЖДИ зможе знайти таке питання, на яке студент не взмозі буде відповісти. Таким чином, буде "вирішуватися" проблема стипендії. І ще один шлях: ШАНТАЖ. Тепер викладачі ОДРАЗУ казатимуть: 20 доларів у заліковку (як це робиться у медуніверситеті ім. Богомольця) і буде гарна оцінка. Відповідно, буде і стипендія. Ще один різновид корупції.
Педагог
На мою думку, не має значення з якої родини дитина: бідної чи багатої. Хто гарно навчається, той і повинен мати стипедію. Визначальним фактором при прийомі на роботу є компетенції, а не родовід. Якщо студенту гарантована соціальна стипендія, незалежно від успіхів у навчанні, то практика підтверджує, що такі студенти і не прагнуть гарно навчатися.
Голосzнарода
Для Педагог: от Ви помиляєтесь, Ви ж досвідчений педагог і прекрасно знаєте, що при пройомі на роботу в школу важливу роль відіграє якраз родовід та матеріальне становище вчителя, а компетенції зовсім не беруться до уваги, той же неофеодалізм і в інших сферах панує.
Педагог
Для Голосzнарода: Я мала на увазі не школу, а роботодавця; хоча і школа від школи відрізняється. Не думаю, що у приватній школі будуть звертати увагу на родовід...
Олена
Абсолютно вірно. 1000 дол. - вхідний квиток до міськно найбільшого у Київській області райцента (щоб влаштуватися до школи на роботу).Причому ні твій стаж, ні твої напрацювання, ні ти сам НІКОГО НЕ ЦІКАВИШ АБСОЛЮТНО. Як подивишся, які педагоги "ходять на роботу", шкода дітей.
Коментувати
Студентка-агресор
Кожного року ви щось вигадуєте про стипендії і державні місця. Кожного року ви шукаєте найкращих. Чудово, але давайте так, щоб воно того коштувало, щоб стимул був навчатися. А то за ті копійки, що виділяють студентам, якось важко жити. Нехай і суми будуть кращими.
Пелагея
Для Марія: Давайте поднимать ВОПРОС СУБСИДИЙ ДЛЯ ОПЛАТЫ ЗА ОБЩЕЖИТИЕ СТУДЕНТАМИ. По закону положено с 2011 года. В действительности не афишируется: и студенты, и родители помалкивают, потому что могут (повод при желании найдётся) быть в любой момент выселены из общежития. А квартиру снимать дороже, вот и ТЕРПИМ...
субсидия
Для Пелагея: Зачем терпеть, студенты КПИ уже давно сообразили подавать на СУБСИДИЮ и платят за общагу в разы меньше.
Anna
Для Пелагея: общага стоит 300 грн. Чего вы так паникуете?
Коментувати
Anna
А нельзя подробнее о том какие успехи в учебе называют высокими?? Просто например в Шеве стипендию получали далеко не 75% студентов, а намного меньше. Были люди с средним баллом по 4.5 без стипендии. Какой должен быть средний балл чтобы получать стипендию? 5? или и этого не достаточно и должны быть еще и победы на всяких олимпиадах и конкурсах??
007
Для Anna: Мало берете, а 4.8 и нет стипендии не хотите.
Коментувати
Вчитель і мама студента
А може не студентів робити жебраками, а починати з депутатів і міністрів. Давайте розробимо критерії оцінювання, сертифікації,... чий округ живе краще, той депутат і отримує зарплату, а у інших економія, якщо міністр досяг такого успіху, що в його галузі найвища зарплата, то і він отримує зарплату. так буде справедливо. Нехай не хвилюються, ми розробимо чітки єдині вимоги до того що вони повинні робити, за яким колендарним планом, якою ручкою писати, куди скаржитися... Ми все врахуємо! За ці всі роки стільки вже надійшло концепцій, рекомендацій, листів, наказів, що у нас вийде найкраще. Якщо міністр не був хоча б у одній школі в день-вираховувати за цей день плату, не спілкувався з живими дітьми, вчителями- вираховувати,так амо і депутатів. Уявіть яка економія!
ТАРАС
Для Вчитель і мама студента: Розробимо, економія,зарплата в галузі і міністра,вирахуємо... І ЩО ВИ НАПИСАЛИ ? Слова,слова... А МЕХАНІЗМ ЦЬОГО? Бла- бла- бла...
Настя
Для Вчитель і мама студента: Все правильно-от було б тоді класно.
N.
Для ТАРАС: Ви або малозабезпечений, або депутат, або міністр, або ... Бо по-іншому Ваше "бла-бла-бла" зрозуміти неможливо!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
Агент Путина
А чего раскудахтались? Это вам не кровавый тиран Янукович. Теперь кушайте свою Европу по полной и радуйтесь. Вы же туда так рвались, ДБ. )))))))))))))))
Марія
Мінфін другий рік дурить студентів. Лише в одному виші України проводиться активна робота щодо студентів, які проживають у гуртожитках. Це робота з оформлення субсидій. Дитина виписалася. виїхала жити в інше місце. Результат - ні батьки, ні студенти, які проживають в гуртожитках, не мали субсидії. Жодної соціальної реклами щодо цієї проблеми виставлено в ЗМІ не було. Ледь дотягнули рік. Це псевдотурбота мінфіну про студентів України.
Пелагея
Для Марія: Давайте поднимать ВОПРОС СУБСИДИЙ ДЛЯ ОПЛАТЫ ЗА ОБЩЕЖИТИЕ СТУДЕНТАМИ. По закону положено с 2011 года. В действительности не афишируется: и студенты, и родители помалкивают, потому что могут (повод при желании найдётся) быть в любой момент выселены из общежития. А квартиру снимать дороже, вот и ТЕРПИМ...
Аделіна
Для Марія: Я Вас цілком підтримую .Не хочете платити стипендію , то назвіть її правильно матеріальна підтримка або соціальна допомога студентам , прожитковий мінімум, який повинен отримати студент. Бо родина мала субсидію в минулому році, виживали насилу, а тепер в цьому році син поступив вчитися і держава знімає субсидію,бо виписався один чоловік, а дохід залишається той же, ціни піднялися та тарифи та ще студент. Розходи збільшились в рази. Наше міністерство фінансів замість того, щоб думати, де взяти кошти, щоб захистити своїх студентів, майбутнє країни, а вони пропонують, як здерти шкуру із студентів та їх батьків.
Коментувати
Luftwaffe
Не знаю, хто такий Сергій Марченко. Вікіпедія мовчить, видаючи лише відомого художника. Зате його босс, Данилюк Олександр Олександрович, родом з міста Григоріополь, Молдова (нині тимчасово окупована Російською Федерацією територія під назвою "Приднестровская Молдавская Республика", аналог ЛНР і ДНР). Однак, проблема не в його походженні, а в тому, що ця людина в минулому займала посаду позаштатного радника Януковича і тісно співпрацювала із Партією Регіонів. Висновки, чому пресують студентів, робіть самостійно.
Платник податків
Є пропозиція не платити заробітну плату всім депутатам, які сидять у Верховній раді, а лише тим, хто завжди ходить на роботу, працює продуктивно, просуває реформи і показує хороші результати праці. Це неправильно, просто смішно – ми утримуємо всіх депутатів за за рахунок державних коштів, а ніяких змін на краще ніхто з простих людей не відчуває.
Одесситка
Скоро учительскую зарплату будут получать "тільки найкращі".))
Сыта
Для Одесситка: Знаете таких? Цикаво. Назовите, используя результаты ЗНО...
Коментувати
вовочка
Если проблема в деньгах, которых нет в бюджете, так отмените выплаты нардэпам-миллионерам на аренду жилья в Киеве! Они сидят в парламенте меняя законы под себя и для себя, а потом стоят в очереди в кассу за НАШИМИ деньгами! Зачем забирать эти копейки у студентов, им и так тяжело (если это не мажоры-дети Марченко или Авакова)
hhh
А крику! Але ніхто не написав, що навчання на бюджеті це не є безкоштовним для суспільсва, тобто для нас з вами. Ми всі платимо податки (в тому числі пенсіонери і тролі). З цих податкіів і проплачується як навчання так і стипендія. Тому мене цікавить така річ: якщо я проплачую навчання студента (фактично він вчиться за мої гроші), чому я немаю права спитати його за результати навчання. Це одне. Наступне. А хто заважає студентам для отримання стипендії навчатися на відмінно? Після закінчення вузу ми будемо мати хорошого врача, вчителя, інженера, економіста, юриста, ... . Тепер звертаюсь до кометаторів. Не пишіть, що потрібно менше красти всій нашій панівній верхушці. Я з цим погоджуюсь. І була б моя воля, я б запровадив один з елементів кари яка була в стародавні часи. Вкрав один раз - відрубали кисть руки. Вкрав другий - всю руку. Вкрав третій - голову. Гарантую: корупція і крадіжки припинились би миттєво.
Олег Грица
Для hhh: взагалі якщо хтось має право - це не hhh, чи ххх чи ііі, а конкретний громадянин України. тому дальше допис не коментую.
hhh
Для Олег Грица: а Олег Грица має право контрлювати шляхи ходу тих грошей які він заплатив?
007
Отличники также будут без стипендии. Что же касается врачей - не надейтесь. Минфин предлагает сокращение лечебных учреждений. hhh, вы кстати непосредственно участвуете в производстве материальных благ или как многие только ими пользуетесь? Это я по поводу налогов . И если Вы за платное обучение не надейтесь затем от будущих врачей, учителей инженеров и т.п. получать в будущем их услуги бесплатно и передайте это своим детям, внукам. И напоследок если вы оформили жилищную субсидию откажитесь от нее, а уже полученную выгоду верните государству, а то как то не красиво получится.
Коментувати