У Мінфіні пропонують змінити підхід до стипендій

Міністр фінансів Олександр Данилюк розповів про ініціативу скасування студентських стипендій

У Мінфіні пропонують змінити підхід до стипендій

Міністр фінансів Олександр Данилюк у коментарі Економічній правді розповів про ініціативу скасування стипендії окремим категоріям студентів.

"Ми пропонуємо поміняти підхід до виплати стипендій. У порівнянні з іншими європейськими країнами Україна - унікальна країна. Стипендії отримують практично всі", - зазначив він.

За його словами, правильно розділити стипендії на дві складові.

"Перша - це соціальна підтримка малозабезпеченим верствам населення, зокрема дітям-інвалідам. І, до речі, адмініструватися вона повинна Мінсоцполітики. Друга - це академічні стипендії, які буде отримувати обмежена кількість людей в вузах", - пояснив міністр.

В іншому випадку, вважає Данилюк, "це розмазування грошей тонким шаром".

"Можливо, є люди, які більше їх потребують - найменш захищені верстви населення. Ті ж пенсіонери або інваліди, наприклад", - сказав він.

На його думку, в умовах економії розпоряджатися бюджетними коштами потрібно максимально точково і адресно.

Як відомо, раніше з'явилась інформація про те, що у Міністерстві фінансів у наступному бюджетному році не планують виплачувати стипендії більшості українських студентів.

Освіта.ua
11.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
James Micheal
Здраво на сите. Видов коментари од луѓе кои веќе го добија својот заем од заеми од чисто срце и тогаш решив да ги применам според нивните препораки и пред само неколку часа потврдив на мојата лична банкарска сметка вкупна сума од 50.000,00 американски долари за што барав. Ова е навистина одлична вест и ги советувам сите на кои им треба вистински заем да се пријават преку својата е-пошта ([email protected]) или Whatsapp +16314912234, среќен сум сега што го добив заемот што го барав
Маша
Пан міністр не знає де взяти кошти для знедолених людей? Неправда! Не забирайте кошти в розумної молоді, краше ліквідуйте корумповані заклади: іститути післядипломної освіти, інформаційно-методичні центри, департаменти освіти... Один працює, а десять їдять.
людина
Для Лілія: У деяких ВНЗ уже давно перестали платників виділяти в окремі групи, а отже, зарплат викладачам за них не платять, оскільки не ведеться ніяких табелів щодо контрактників у бюджетних групах . Та й самих платників із кожним роком стає все менше(див. "Конкурс 2016), адже доходи сімей у невеликих містах, особливо сьогоднішнього Донбасу, просто мізерні. А знищують зараз вищу освіту як таку, що не потрібна чиновникам, бо їх діти живуть і навчаються в Європі чи США.
Голосzнарода
Для людина: Яку нісенітницю Ви написали, бо забули в деканаті розпитати, що і як.
людина
Для голос з народу: Це не нісенітниця. Це, на жаль, реалії оплати працівника в окремих вишах із метою економії бюджетних коштів в умовах повної автономії ВНЗ.
Олег Грица
Для людина: я думаю кошти з контрактників ідуть на вуз (мінімум 50-75%, а може і 100?), розкажіть бухгалтерію.
Коментувати
людина
Для Лілія: Ніхто не вважає контрактників другосортними. Це ті люди, яким держава дала шанс не штурмувати 2-3 роки дорогу дл омріяного ВНЗ( пригадайте, як в СРСР діти по кілька років не могли пройти за конкурсом до вишів й змушені були заробляти стаж на підприємствах планової продукції після кожного невдалого вступу, а зараз вони не тратять свій дорогоцінний час на підготоку до вступу на наступний рік).Кращі контрактники можуть переходити на бюджет після відчислення своїх одногрупників-бюджетників.
Голосzнарода
Для людина: Правильно, бо другосортними вже вважають бюджетників. Знецінення безкоштовної освіти показове, контрактник платить гроші, а отже зарплати викладачам і за те його викладачі дуже поважають, а серед бюджетників не інвалідів і не пільговиків мало, що з них візьмеш. От до того і йде система освіти, що краще позбутися бюджетного навчання, зберегти лише платне, щоб зберегти куплені робочі місця викладачів вузів, проте, зауважте, від того якість платної освіти не зросте, а лише знизиться, бо ті ділки просто продають вищу освіту і зовсім не навчають професій.
Лілія
За часи СРСР навчання було безкоштовне і всі діти були на рівних правах. У цьому році вартість контракту дуже велика , тому так званим " шансом" далеко не всі мають змогу скористатись.
Иван Невзоров
Шанс перейти на бюджет просто мізерний, будьте реалістами, як часто відраховують бюджетників, а ще й вільне місце не розподіляється "серед своїх". Рівні можливості у виплаті стипендій для контрактників та бюджетників реальний стимул до навчання, як до тих, так я для других. Єдині, хто може не підтримувати дану ідею - ледачі бюджетники, або їх батьки, які нездатні витримати конкуренцію.
Коментувати
мама студента
Скажу міністру фінансів словами з відомого фільму: "шоб ты жил на одну зарплату!" Бажаю, щоб і діти його також жили на одну зарплату! Може, тоді знайдуться гроші на стипендії?
людина
Для ага: Скажите, пожалуйста, а откуда же берется корыто, подсунутое бедному, если его наполнить нечем, ведь, на Ваш взгляд, денег у государства нет, а значит и богатых быть не может?
Иван Невзоров
Шановні, скоротіть державне замовлення - це вирішить проблему грошей, не треба руйнувати нашу систему освіти. Я пропоную більше того: платити стипендію і бюджетникам, і контрактникам, а точніше незалежно від того за чий кошт ти вчишся. Я пропоную створити рейтингову систему, яка б виявляла найкращих, вони б і отримували академічні стипендія, які б слугували мотивацією до навчання у студентів. ЗНО не показник твоєї успішності в університеті. Рейтингова стипендія і стипендії для усіх могли б їм стати. Таким чином не руйнуйте систему освіти, скоротіть державне замовлення та встановіть рейтингову систему нарахування академічних стипендій у загальному конкурсі.
Игнат
Для Иван Невзоров: стипендия контрактникам what??? сначала ты платишь за учёбу, а потом тебе возвращают деньги по частям отлично логично молодец
Елена
А почему бы и не платить контрактникам? Надо платить академическую стипендию всем кто заслужил. Почему родители контрактника должны содержать (уплатой налогов) многих бестолковых бюджетников? Государство оплачивает за бюджетника учебу, а на контракт идут многие дети по разным причинам. И как показывает практика, особенно в этом году, что многие контрактники с более высокими балами ЗНО чем бюджетники, просто пошли учиться именно туда, куда хотели и куда лежала душа, а не просто чтобы получить корочку о высшем образовании, а дальше будь что будет.
007
По высокие балы контрактников. Балы может и высокие, но недостаточные для того, чтобы поступить на бюджет, там где они учатся (будут учиться) на контракте. А про бестолковых бюджетников, так они в большей массе (как и контрактники) не бестолковые, а ленивые и таким отношением демонстрируют отношение к родителям, которые из кожи вон лезут чтобы такое чадо училось.
Коментувати
Олег Грица
Для ага: я жодним чином не писав чи прихильник чи противник до скасування стипендії. я декілька років готувався (знав) що моя дитина буде вчитись на конкракті. і мрія сина справдилась (він поставив собі ціль що поступить на бюджет, а я не вірив, як Фома Невіруючий). моя дитина зможе прожити без стипендії. але є десятки тисяч таких що без неї просто не зможе вчитись. Ви за це закликаєте?
ага
Для Олег Грица: я закликаю тільки до одного - зрозуміти, що грошей у держави нема, МИ ЖИВЕМО В БОРГ. БОРГ ТРЕБА ПОВЕРТАТИ, ЩЕ Й З ВІДСОТКАМИ. Абстракція - отрута для розуму. Я не знаю тисячів студентів, я знаю свою ситуацію, ситуацію своїх родичів, знайомих і колег по роботі. Вони розуміють, що сама можливість навчання на бюджеті уже є великим благом у знекровленій війною країні. Я знаю студентів, які підробляють і заробляють більше, ніж 800 гривень зарплати та ще й набираються такого необхідно досвіду. На жаль, знаю і дітей, які були змушені перевестися на заочне, бо батьки похворіли і нікому допомагати матеріально, більше того - ще треба допомогти батькам. Я знаю, що за будь-яких обставин людина вчиться для себе, а не для держави. Знаю і таких, які завели батьків у борги, аби вчитися тільки у Києві. Є всякі. АЛЕ ГРОШЕЙ У ДЕРЖАВИ НЕМА...
людина
Только нежелающий аналитически мыслить человек принимает мантру чиновников-казнокрадов о том, что денег у государства нет. Здесь вся надежда на здравомыслящее гражданское общество: умные люди предлагают, где можно взять деньги и как их нужно заработать. Но их пока мало кто слушает, и это очень чревато для всех нас.
Anna
Для ага: люди будут против отмены стипендий до тех пор пока в условиях *денег нет* власть имущие продолжат получать огромные зарплаты. И люди имеют право возмущаться. Так как денег на стипендии идет на много меньше чем на содержание депутатов и толпы чиновников.
Коментувати
007
Всем сказочника (верящим, что в развитых странах стипендию не платят) посвящается: Согласно сообщению в Washington Post, в рамках программы Statens Uddannelsesstøtte все датчане в возрасте старше 18 лет имеют право на финансирование образования со стороны государства на срок до шести лет. Каждый студент, который не живет с родителями, получает около 5839 датских крон (около $900) в месяц, и эти деньги он не должен возвращать государству — даже если уходит из колледжа. Высокоэффективные студенты имеют еще больше возможностей финансирования. В то время как студенты из США отягощены большими долгами, датские студенты могут выбирать свои курсы и карьерный путь, не беспокоясь о финансовой стороне вопроса. Ежемесячное пособие SU является продуктом скандинавской социал-демократической модели, которая использует исключительно высокие налоговые ставки для финансирования надежных социальных услуг. Поэтому Дания часто возглавляет хит-парады среди богатых стран.
ага
Для 007: ВВП Данії напевно такий, як в Україні? Чи може батьки студентів із Данії беруть хабарі, дурять державу на податках, одержуючи зарплату у конвертах? А може в Данії по містах їздить стільки джипів, скільки в Україні? Ні? То про що ми говоримо? Батьки просрали/прожерли/промовчали майбутнє своїх дітей, а тепер вимагають стипендію?! До речі, ключовим є та частина з цитати "В то время как студенты из США отягощены большими долгами...". Тобто є таки у студентів розвинутих країн фінансові проблеми? Втім, у наших дітей є перспектива побудувати Данію для наших внуків. Вперед і без стипендіїї
Олег Грица
Для ага: а Ви хочете сказати що батьки бюджетників беруть хабарі, дурять на податках, їздять на джипах? всі перелічені нащадки в переважній більшошті давно живуть і вчатся за кордоном.
ага
Для Олег Грица: пам"ятаєте - не бійся ворога, він може вбити, не бійся друга - він може зрадити, бійся бадужих, з чиєї мовчазної згоди відбувається і те, і інше. Байдужість і рабство має наслідком злидні. Цього року вступило 460 тис. дітей. Минулого - не менше. І так щороку. Звісно, саме батьки вступників, особливо бюджетників, яких біля 50%, відрізнялися громадянською мужністю, були активними платниками податків, у жодному разі не брали хабарів. Ви справді в це вірите? Ви вірите, що батьки всіх бюджетників не продавали свій голос, не міняли його на гречку чи відро? Наше суспільство хворе морально і бідне матеріально. Наше суспільство звикло до шари, до того, що йому хтось має дати, виділити, забезпечити. Але нема нічого бездонного - гроші скінчилися, в борг нам вже давати не хочуть. Кричіть, волайте, висувайте пропозиції на цьому сайті - але грошей в держави нема, тому стипендій не буде. Все.
Коментувати
людина
Для ага: Скажите, пожалуйста, зачем же тогда создается НАБУ и другие ведомства по борьбе со взяточниками у власти, если Украина бедная и красть из бюджета нечего? А за счет чего в списки самых богатых людей мира все чаще попадают те, кто содержит отдельные парламентские партии? Может, Парламент ошибся, и деньги, выделенные на работу НАБУ и т. п. все же отдать студентам- образованному будущему Украины?
ага
Для людина: Може парламент і помилився. Вас же там нема. Може і НАБУ даремно створили, бо і там вас нема. Може бути багато чого, але ГРОШЕЙ У ДЕРЖАВІ НЕМА! Факт! Ми живемо у кредит. Відвикайте від шари
людина
Не ми живемо в кредит, ми навіть не знаємо, куди зникають запозичені гроші. Це ті живуть в кредит, що бігають із напакованими валізами по закордонах, поспіхом переписують своє добро на коханок, водіїв і т. п., а студенти не мають потреби ховати свої статки, бо на 800 грн. стипендії їм навіть додому по харчі нелегко їздити. Маємо гроші на полуницю для депутатів по180 грн, то й для студентів знайдемо, чи не так?
Коментувати
Гаврик
Ну що ж,рік повчуся зі стипендією,а там закидую,піду в МакДак
ага
Для Гаврик: Правильно. Є таке гарне російське прислів"я "назло врагам козу продам, чтоб дети молока не пили"
Коментувати
ага
Для людини: ви маніпулюєте, в моєму пості не написано, що студенти привели війну на Донбас. Україна бідна країна, яка веде війну із віроломним загарбником і живе в борг. Це факт. НЕМАЄ ГРОШЕЙ НА СТИПЕНДІЇ! Їх просто немає, і все. Відвикайте від стипендій. Не мрійте, що контрактники підуть на площі за стипендії для бюджетників. Радійте, що бюджетне навчання поки зберігається. ЖИВІТЬ У РЕАЛЬНОСТІ!
007
Для ага: Если так рассуждать, то государственные субсидии на ЖКХ тоже непосильное бремя и каждый украинец, который мыслит как Вы должен от нее отказаться. Платите тогда за все, что положено и не лезьте в государственный карман . Стипендии в этом океане тот мизер
ага
007, ви правильно мислите. Це гарна ознака, "фосфор почав діяти". Відміна стипендій, безумовно, є одним із кроків до відміни, згодом, і субсидій на ЖКХ. Шлях до енергетичної незалежності лежить через раціональне використання енергоресурсів, економію, відмову від великої житлової площі, якщо не можеш її оплатити. Молоді люди живуть на зйомних квартирах, бо не можуть купити житло. Тим часом бабусі сидять у великих квартирах і скаржаться, що їм не вистачає субсидії. Міняти на менше житло категорично не хочуть: звикли, "тримають хату для внуків" і т.д.
Anna
в старне кризис. Нет денег на зарплаты депутатам, чиновникам, милиционерам и учителям. А еще нет денег на пенсии. Давайте это все отменим вместе со стипендиями. Кризис же, нет денег. Отвыкайте от зарплат.
Коментувати
людина
Для ага: Не варто вважати, що саме студенти привели війну на Донбас, а щодо липових докуиентів, то й на Західній Україні вистачає трудящих, які підплачують за свої високі навчальні успіхи грішми, заробленими їхніми предками в ЄС. Система працює однаково по всій країні, але давайте не зосереджуватисч на вийнятках, краще працювати за правилами.
мама
З мого досвіду. Живу в обл.центрі на заході.Не підприємець і не казнокрад.Маю 2 дітей, які завдяки хорошим результатам ЗНО вивчилися в Києві на бюджеті, в КНУБА і в НаУКМА. І обом вистачало стипендії на 70-90%, правда це без передач і без дороги додому.Неправда, що вКиєві не можна так прожити, просто купувати продукти можна в АТБ, де дешевше ніж у нас. і Зарплату отримую нерегулярно, так що кожного місяця не змог би відсилати цих грошей.І якби не пройшли на бюджет,то вчилися би вдома.Це стосується дуже багатьох знайомих моїх і друзів,діти яких змогли вчитися там, де захотіли і змогли вступити.Завдяки останній інфляції менше здібних дітей зможуть поїхати в місто або просто вчитися, а будуть вчитися ті ХТО ДУРНІШИЙ у кого батьки багаті.Таким чином отримаємо ЗАНЕПАД НАЦІЇ. І ВСЕ ЦЕ СВІДОМО. ГАНЬБА.......
ага
Більшість студентів вчаться на контракті і не отримують стипендію. Хочете сказати, що контрактники побіжать протестувати аби бюджетники і далі мали стипендію? Думаю, все буде навпаки - контрактники скажуть бюджетникам "не переживай, зате твої батьки не платять за навчання, як мої". Стосовно медиків - то там також багато контрактників. Мій чоловік, до речі, в радянські часи вчився в медінституті і підробляв і санітаром, і вантажником. Стипендії часто не мав - не вписувався у формат комсомольського колективу, бунтував, боровся за те, аби в студентській їдальні не крали продукти і не годували на шару ректорат. Йому відповідали "взаємністю" - ставили незаслужену трійку, залишався без стипендії. Нічого, став фахівцем, доктором наук.
007
Для ага: Студенты, которые сейчас учатся на контракте по уровню знаний сопоставимы максимум с теми кто раньше учился не выше техникума и то, что они учатся на контракте говорит не в их пользу, а о возможностях их родителей.
Anna
контактников не больше чем бюджетников. Скорее меньше. При чем на много. Я поступила в Шеву на прогерство 41 бюджетник и 10 контрактников.
ага
Для 007: студентів, які вчаться на контракті, зараз більшість і в рази. Якщо залишити тих, які вчаться на бюджеті, то на англійському перекладі в державному Київському лінгвістичному університеті будуть вчитися 10 із 300 студентів. Бо саме таке там співвідношення бюджетників і контрактників. На стоматологічному факультеті в медуніверситеті Богомольця - 8 бюджетніків на 500 студентів. Ще раз кажу - заспокойтесь. Не підуть ті 290 із лінгвістичного на майдан за стипендію 10 однокурсників, і 492 із медуніверситету також не підуть за 8-х. І діти ці розумні, і вчились добре, і ЗНО склали добре, просто місць бюджетних у воюючій державі мало.
Коментувати
для ага:
Рассказывают,что в Гамерике для того,чтобы преподавать в школе,достаточно прослушать В ШКОЛЕ этот предмет.Вспомнили информацию о том,как там же преподавал в школе учитель,неумеющий читать.------Теперь о стипендиях и о том,что страна в долг живёт.Вспомним наших дупутатов,чиновников и тех,зряплата которых порядка от больше 10 тысяч.Дупутаты у нас бюджетные работники.------Пенсия в 1300 говорите? Есть ли тому причина? Вот пенсии за работу на вредном производстве, которые были одними из самых высоких, сегодня не превышают 2000 гривен.ЛЮди молча согласились.Другого они не умеют.Но если отменят стипендии,то студенты,как бурногормоносодержащие люди, способны к тому,чтобы выйти на улицы.Им терять нечего будет. Если не выйдут массовоорганизовано,то следует ожидать мелкоочаговые подъёмы насилия.Попросту теракты.Некоторые неплохо знают химию,некоторые-физику
Павлович
Для для ага:: Про американську школу хотілось би детальніше,будь ласка... Мені цікаво.
fred moore
Добијте го вашиот заем сега во рок од 48 часа Добар ден Дали сакате да бидете претприемач, да започнете проект или да купите стан или сте во финансиски поправка, вашата помош сега доаѓа, дали го изгубивте вашиот сон, обидувајќи се да се подготвите, не дозволувајте вашите соништа да умрат, контактирајте го г-дин Фред повеќе, за брз и сигурен заем. Ние нудиме ваков вид заем подолу: 1 деловен трговско работење 3-ри стан заем 4. авто заем 5. авто заем, итн. Ние нудиме заеми за сериозни и искрени клиенти кои се подготвени да соработуваат со нас со каматна стапка од 3%, кои се движат од 100.000,00 до 500.000.000.000,00. Контактирајте нè брзо преку нашата е-пошта ([email protected]) (fredmorefi... [email protected]) Број... на Whatsap: +919654763221 Потпишан Дир?... ?ктор Г-дин... Фред повеќе
Коментувати
ага
Студенти-педагоги можуть підробляти репетиторами, якщо рівень знань шкільної програми дозволяє (що сумнівно, з огляду на результати ЗНО у майбутніх педагогів). Можуть бути нянями для малих дітей, можуть бути гувернантами для школярів. Врешті, роботу у фаст-фудах ніхто не забороняв, та й графік гнучкий. Студенти працюють у багатьох розвинутих країнах світу, ще й кредити беруть на свою освіту. Стипендії отримують одиниці, а можливість навчатися на бюджеті - це вже великий бонус. Вважаєте, що відміна стипендій - це дискримінація? Стипендії в 800 гривень? А пенсія в 1300 за 45 років праці справедлива? Держава живе в борг, які стипендії?!
Anna
Для ага: а вы попробуйте поработать в маке и паралельно учиться на первом втором курсе. Особенно если проффессия не менеджмент какой-то а инженерия или медицина например. Вы хотите чтобы ваши дома строили архитекторы которые вместо пар стояли в маке на кассе или чтобы ваших детей лечили медики которые были лишь на 50% занятий? А вот пенсионеры многие как раз работают, времени то много. Я не спорю что и стипендии и пенсии у нас очень маленькие. Но я сомневаюсь что убрав стипендии повысят пенсии, очень сомневаюсь.
ага
В розвинутих країнах світу немає стипендій і ніколи не було. Є академічні - за особливі заслуги. І нічого - і архітектура розвивається, і медицина у нх така така, що ми всією державою збираємо кошти на лікування і відправку закордон хворих дітей. Про інженерію - так у нас вся техніка від пральних машин до автомобілів закордонна, винайдена інженерами, які в студентстві підпрацьовували у фаст-фудах. Наші, "безфастфудні" і вирощені на стипендії, не вражають світ своїми винаходами. Так що не переживайте....
007
В развитых странах платят разве, что по другому. Это я полагаю учитывать не надо?
Коментувати
909-
ОТО БИ КРАЩЕ ДЕПУТАТАМ СКАСУВАТИ ЗАРОБІТНІ ПЛАТИ,БО У НИХ І БЕЗ ТОГО КУПА ГРОШЕЙ!!! ПРОЖИВУТЬ,ПАСКУДИ
людина
Якщо студенти-медики при великій нужді все ж зможуть влаштуватися санітарами, що певною мірою не дасть їм віддалитися від професії, то студенти- педагоги такої можливості не мають. От і будуть навчати наших дітей продавці супермаркетів чи оператори мобільного зв"язку(бо на ці посади найчастіше беруть студентів педвишів) із купленими дипломами педагогів( за пропущені пари доведеться платити, а часу для підготовки до сесії просто немає). Чи потрібно це Європейській Україні, панове міністри?
так
Для людина: студенты - медики при необходимости (при стремлении иметь реальный опыт) идут волонтёрами работать к профессионалам. Навыки приобретают.
Anna
Для так: ключевое - *волонтер* то есть бесплатно. А тут говорится о том как деньги на жиизнь заработать можно
так
Для так: если студент зарабатывает на жизнь, то учиться,чтобы иметь реальные знания, он не в состоянии.Не будьте идиотами (по определению).
Коментувати
Jesika
А давайте нашим дупутатам зарплати будемо теж давати не всім,а лише тим,хто створює закони, хто плідно і результативно працює, хто чесно живе- на одну лиш зарплату?????????? А давайте взагалі скоротимо їхню к-сть,залишимо одну п"яту шановного панства наших дупутатів!Ото піднімемо бюджет України!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Капаліка
Для Jesika: До речі, у Польщі депутат не отримує зарплатню за пропущені з будь якої причини засідання у сесійній залі або робочих комітетах. От та би і скоротити витрати бюджетних коштів в Україні! Далі пропоную скоротити штат держслужбовців у 10 разів, щоб не "розмазувати гривні тонким шаром", а залишити на роботі тільки тих чиновників, які пропонують адекватні реформи. А якщо ще скасувати зайву паперотворчість у державних установах, а також непрозорі процедури прийняття державних рішень, то і на стипендії вистачить, і на інші витрати гроші одразу знайдуться.
Коментувати