Топ-10 спеціальностей за кількістю бюджетних місць

У Міносвіти розповіли про топ-10 спеціальностей з найбільшим обсягом бюджетних місць

Топ-10 спеціальностей за кількістю бюджетних місць

Після підбиття попередніх підсумків вступної кампанії 2016 року до трійки спеціальностей з найбільшим обсягом бюджетних місць увійшли спеціальності “Середня освіта” – 13 тисяч 307 місць, "Медсестринство" – 8 тисяч 810 місць та "Електроенергетика, електротехніка та електромеханік" – 7 тисяч 407 місць.

"Спеціальність "Середня освіта" дійсно набрала найбільшу кількість бюджетників. Потрібно розуміти, що за цією спеціальністю навчаються майбутні вчителі для середньої школи – це і вчителі географії, і вчителі історії, і вчителі біології, тобто спеціальність одна, але дуже широка", - зазначає директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Четверте та п’яте місце в рейтингу посідають "Будівництво та цивільна інженерія" та "Фінанси, банківська справа та страхування" – 7 тисяч 267 та 6тисяч 450 місць відповідно.

Спеціальність "Право" знаходиться лише на сьомій сходинці – 5 тисяч 983 місця. На шостому місці "Право" випереджає спеціальність "Галузеве машинобудування" – 6 тисяч 050 місць.

"У цьому році запроваджено адресне розміщення державного замовлення. За його результатами надано рекомендації для зарахування на бюджет, у тому числі на всі місця з природничих та технічних спеціальностей. Наразі бажаючі подали оригінали своїх документів, а в іншому разі рекомендовані на бюджет втратили отриману можливість. При цьому ми бачимо, що технічні спеціальності  утримали у себе бюджетників й там навчатиметься достатня кількість дітей", - наголосив Олег Шаров.

Восьме та дев’яте місця займають "Облік і оподаткування" – 5тис 908 місць та "Початкова освіта" – 5 тисяч 287 місць.

Закриває десятку спеціальність "Комп’ютерні науки та інформаційні технології", на ній в цьому році навчатимуться 4 тисячі 985 студентів-бюджетників.

При визначенні ТОП-10 спеціальностей з найбільшим обсягом бюджетних місць враховувалась загальна кількість зарахованих на бюджетні місця за усіма рівнями та ступенями освіти (бакалавр, магістр, спеціаліст та молодший спеціаліст), а також бюджетні місця як державних, так і комунальних ВНЗ.

Освіта.ua
10.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мария
"Банківська справа", бухгалтера и юристы превалируют в этой десятке обучаемых за бюджетные средства. Программисты - на последнем месте. Вопросов больше нет.
мама абитуриента
Для Мария: это данные с магистрами и специалистами (последний абзац) , за их счет и большие цифры в этом году хуже. Зайдите на специальности в любой Вуз и картина удручающая Обещанных бюджетных мест "недодали" и за бюджетниками идут студента с баллами 100-120 и им я понимаю Вузы рады ведь группы по 5-10 человек, какой смысл образовывать такие группы.
Мария
Я не об общем количестве, это отдельная тема. Сравнила. Сколько говорят, что юристов-экономистов переизбыток? И тут - такой гос. заказ. Неужели государство должно оплачивать столько же банковских клерков, сколько учителей?
Коментувати
Денис
Яка кількість майбутніх випускників, які цього року подали документи на спеціальність "Середня освіта", після закінчення ВНЗ піде працювати за фахом?
Олег
Може "медицина" а не "медсестринство" на другому місці? а то щось дивно.