Для юристів після магістратури можуть ввести зовнішній іспит

Планується, що єдиний зовнішній іспит після закінчення магістратури здаватимуть всі правники

Для юристів після магістратури можуть ввести зовнішній іспит

Для юристів планують ввести єдиний зовнішній кваліфікаційний іспит, який після закінчення магістратури у ВНЗ здаватимуть всі правники. Передбачається, що лише за результатами цього іспиту випускники зможуть отримати диплом та допуск до професійної діяльності. Ці питання, за інформацією прес-служби Міністерства освіти і науки, обговорювали на засіданні спеціально створеної робочої групи відомства.

За словами члена робочої групи, заступника голови Верховної Ради Оксани Сироїд, складання єдиного кваліфікаційного іспиту має стати першим кроком у доступі до професії.

«Тобто за результатами цього іспиту має оголошуватися конкурс на основні правничі професії: суддя, адвокат, прокурор і нотаріус. Зараз для доступу до суддівської професії  є два іспити – відбіркові іспити та на відповідність кваліфікаційним вимогам. Так от, цей відбірковий іспит має замінити єдиний кваліфікаційний іспит. Наприклад, припустимо, що оцінювання проводитиметься за 100 бальною системою, і судді оголошують конкурс на заміщення посади судді і встановлюють, що на цей конкурс можуть подаватися ті випускники, що отримали за результатами кваліфікаційного іспиту не менше 90 балів. Так само порогові бали зможуть встановлюватись й на інші правничі професії”, - зазначила Оксана Сироїд.

Планується, що успішне складання кваліфікаційного іспиту стане перепусткою до посад в органах державної влади та місцевого самоврядування, де потрібна вища юридична освіта.

Згідно з робочим варіантом концепції, заочна форма навчання для юристів має зникнути взагалі.

«Давайте чесно скажемо – у нас катастрофічно знизився рівень вимог до студентів, особливо до заочників. І це не тільки проблема юридичної освіти. Той рівень вимог та контролю, який є на заочній формі, не дає нам можливості говорити про перспективу отримання якісної юридичної освіти в такому форматі», - наголосила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

Освіта.ua
05.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Kalmar
Чесна гаваря, Инна, вы меня разочировываете. У некоторых заочников, в силу того, что у них имеется жизненый и рабочий опыт, знания такие, которые очникам и не снились, в силу как раз отсутствия практики и жизненого опыта в какой-либо сфере. Единый екзамен для доступа в професию? Чиво за бредятина. Они уже здают гос-екзамен, потом набувають юр стажу и кто хочет здает суддивський, кто хочет адвокатський испит. Нафига вам придумывать очередной бред для ограничений правовой помощи гражданам. Еще добавьте сюда изменения в конституцию по поводу защиты в суде осуществляемой адвокатами. Наоборот, если вы копируете опыт США - делайте один екзамен для всех юристов - для прокуроров, судей, адвокатов. Делайте одну квалификационную комиссию.
Думка (продовження)
І ще одне: до кола предметів, які виносяться на ЗНО, необхідно обов’язково включити трудове право та сімейне - працювати ж будуть усі, сім’ї теж будуть у всіх (після конституційного права це дві найбільш загальні галузі права, а не вузькоспеціалізовані як решта). А на ці предмети, що виноситимуться на ЗНО, збільшити кількість годин у 1,5-2 рази (за рахунок нікому не потрібних спецкурсів, які зараз наплодили).
Мимо проходила
Для Думка (продовження): Так не все в магистратуре это право учат)))Специализации у магистров узкие. В КНУ 15 специализаций ( или чуть более, точно уже не помню), по 10-12 человек. Эколог 4 семестра учит экологическое право, а юрист по криминальном "мимо проходил" на 4-м курсе бакалавриата. Ну не надо экологу, по программе, семейное право, а юристу по интеллектуальной собственности не требуется экологическое. После бакалавриата специализация условная, магистры учат каждый своё направление!
Думка
Так тому і написав, що таке ЗНО треба робити ДО магістратури, ПІСЛЯ закінчення бакалаврату. І результати враховувати для тих, хто хоче отримати диплом бакалавра вступати до магістратури. Після закінчення магістратури робити ЗНО - це звичайно дурниця, там дійсно у всіх вузька спеціалізація:) А щодо КНУ... якщо там і таке розпорошення, як Ви написали (про маленькі групи і 15 спеціалізацій), то не може вся країна бути в заручниках системи КНУ. Хіба не має кожен юрист, провчившись 4 роки, знати основні предмети (конституційне, трудове, сімейне, адміністративне, цивільне, кримінальне і процеси)? Що ж за юрист такий буде?:) А ці предмети вивчають на всіх юрфаках.
Коментувати
Думка
Якщо вже так є бажання щось змінювати, то зробили б так: після 4-го курсу ЗНО по тим основним предметам, які вивчають на всіх юрфаках і які зараз здавали у порядку експерименту зі вступом до магістратури. Переваги цього варіанту: 1) не отримаєш диплому бакалавра, якщо не не набрав мінімально встановленої кількості балів (відпадає резон у "вирішенні питань" на сесіях, а з’являється бажання дійсно вчитися протягом всіх 4-х років); 2) результати такого ЗНО стають автоматичною "перепусткою" до магістратури (за аналогією з теперішнім вступом на 1-й курс); 3) основна база тестів вже є - цього року створювалася для проведення експерименту.
Anna
Для Думка: и не только на право надо такую фигню сделать, а на все специальности
ну и зачем
тебе надо- ты и пиши
Коментувати
ну и зачем
нам это надо деньги некуда тратить?раньше жили без зно и дальше проживем слава богу закончил учебу до всего этого бреда сейчас бы и не возникло желания учиться.при том что и хорошо закончил все равно бы не хотел этот бред писать даже получив по зно высокий бал это не показатель знаний ладно в школе программа более одинаковая а в разных вузах по разному преподают может даже закончив магистратуру не каждый будет работать по специальности
Anna
Для ну и зачем: ну государство когда дает тебе место нается что ты станешь умным и будешь работать по специальности и государство имеет право требовать с тебя знания.
ну и зачем
Для Anna: уже поздно
ну и зачем
Для Anna: как раз государство мне ничего и не дало
Коментувати
Мимо проходила
Юристы разные бывают... У кого-то специализация экология, ф у кого-то уголовное право. И еще около 15 узких специализаций. Что проверять поле магистратуры будете? Знание основного Закона? Бред. Хотя я 1000% за ЗНО, но слишком узкие у них специализации. Начните с медиков. Почему все время юристы? А то в поликлинику страшно идти...
Викладач
Для Мимо проходила: Ось те що вчили те і первіряти, чи питання в тому, що нічого не "Вчили"
Антон Хорошенюк
У медиків є екзамен "Крок"(при чому їх три після 3 курсу після 6 і після інтернатури).
Мимо проходила
Чего-то по медикам не видно, что они что-то сдают... Они экзамен по взяткам сдают? Упс... Двойной смысл получился)))))
Коментувати
возможно
лучше сделать зно перед поступлением в магистратуру
Учитель
Ну это же главный вопрос в МОНе! То,что учителей грамотных из молодежи днем с огнем не найдешь-чепуха! То ,что зарплаты низкие среди учительства- наплевать! Интерес государства там, где деньги, большие деньги. А юристы именно те люди, с которыми зарабатывают. А что дети? Они тоже если и интересуют кого-либо, только в контексте заработка.
инкогнито
помимо юристов у нас есть еще медики с них и надо начинать
медик
Для инкогнито: для медиків давно впроваджено КРОК, поцікавтесь.
Коментувати
Олег Грица
ви спочатку зробіть вступ на рівних умова. і скасуйте ліцензії в рогах і копитах. а то пороздавали, вмвчаєте за людські гроші а потім ставити умови щоб знову гроші несли в кишені. дограєтесь
Викладач
та для всіх випускників ВИШів повинно бути ЗНО по програмі , яку вони проходили і тоді питання хабаря зникне автоматично, не буде сенсу платити викладачу за здачу і залік, якщо не матимеш знань
Влад
Для Викладач: Підтримую на всі 100%
Коментувати