В Україні створять репозитарій академічних текстів

Репозитарій академічних текстів допоможе автоматизувати процес виявлення академічного плагіату

В Україні створять репозитарій академічних текстів

Уряд підтримав пропозицію Міністерства освіти і науки щодо створення Національного репозитарію академічних текстів. Відповідне рішення прийняте під час засідання Кабінету Міністрів 22 липня.

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, створення Національного репозитарію академічних текстів допоможе автоматизувати процес виявлення академічного плагіату та забезпечить вищі навчальні заклади технічними можливостями щодо академічної доброчесності та виконання вимог Закону України Про вищу освіту.

У свою чергу перший заступник міністра освіти Інна Совсун зазначає, що сьогодні в Україні немає єдиної бази даних для порівняння текстів.

«Антиплагіатного забезпечення багато, але всі компанії, що працюють на цьому ринку, скаржаться на відсутність єдиної бази текстів, що дала б можливість їх порівнювати між собою. Наразі в новоствореному репозитарії буде надбудовано антиплагіатне програмне забезпечення, щоб користувачі могли порівнювати тексти на плагіат», - наголосила Інна Совсун.

За її словами, плагіат став системною проблемою для української вищої освіти і науки. Через це страждає репутація наших університетів і визнання їх за кордоном, а українській освіті дуже важливо мати засоби системної боротьби з цією проблемою.

«Сьогодні питання виявлення плагіату відноситься до суб’єктивних рішень вчених рад або окремих викладачів, і нам важливо запровадити системне рішення щодо виявлення плагіату. Національний репозитарій текстів – це перший крок в цьому напрямку», - сказала перший заступник міністра освіти.

Планується, що до національного репозитарію увійдуть бази текстів дисертацій, наукові статті, а згодом цей перелік розшириться студентськими роботами. Для університетів та наукових установ користування депозитарієм буде безкоштовним.

Освіта.ua
22.07.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Настя
10. І ще, зменшити кількість сторінок дипломної роботи до 40 сторінок, курсової не більше 15-цього буде достатньо для написання дипломної роботи. 11.Перевірити міністерські та викладацькі роботи на антиплагіат (це тих людей, які перевіряють студентські роботи).
Finita
Пропоную розпочати створення репозитарію якраз із включення туди студентських робіт з обовя’зковою перевіркою викладацьких статей на антиплагіат. Хай спершу високоморальні науковці покажуть свою роботу. Мою дипломну роботу т.зв. науковий керівник опублікував під власним прізвищем. І думаю, це не єдиний випадок подібної крадіжки.
Настя
7. Розробити перелік тем, за яким пишуть диплом (вони не мають містити дисертаційний характер)- бо це перевантаження студентів. 8. Продовження до 3. Дозволити використовувати звітність (приклад 2016 рік- не тільки за 2013, 2014, 2015, а за попередні роки). Студент має право за 2015 рік і не приносити звітність, якщо йому не дали на підприємстві, а викладачі не мають право її вимагати. 9. Деякі викладачі дану программу антиплагіат можуть використовувати нечесно-якщо наприклад в роботі буде написаний такий самий абзац, але студент доведе, що він взяв з книжки, то викладач всерівно буде вважати це плагіатом. Тому я вважаю, що ця программа є не дуже справедливою. Зі вводом цієї программи викладачі тепер будуть робити все, що їм заманеться. Ми ще до цього не дуже готові. При виконання цих вимог можливо хоча б її спочатку протестувати, а потім зробити висновки, чи потрібно її вводити чи ні.
Андрей Козак
Для Настя: а что такое по вашему плагиат?
Настя
Для Андрей Козак: Плагіат-це списання повністю наукової роботи (дипломної, дисертації, курсової) з інтернету або інших джерел. Але як я вже казала, студенти списують роботи із-за того, що викладачі ставлять занадто завищені вимоги до написання звіту з практики, дипломної, курсової, тез, (статтей- ще незрозуміло чому її потрібно переводити на англійську). Чим більші будуть вимоги ставити, тим більше буде плагіату. Але викладачі цього не розуміють на привеликий жаль, і далі їх завищують.
Коментувати
Настя
Продовження. Прод 3. Хочуть, щоб ці документи були за останні 3 роки (якщо зараз 2016, то звітність тільки за 2013, 2014 і 2015, хоча вважаю, що студентам можна дозволити використовувати ту звітність, яку дадуть на підприємстві, а не ту, яку вимагають викладачі вузу. На підприємстві можуть і не дати цю звітність. Тому потрібно зменшити кількість додатків максимум до 3-4 штук і заставити всі вузи писати диплом тільки по одному підприємству, та заборонити вимагати зі студентів кучу непотрібної документації. 4. Забрати наукову новизну з дипломної роботи- вона не потрібна студентам (студенти її точно самі не придумають, а спишуть точно). 5. Зробити диплом більш теоретичним, ніж практичним (для полегшення вимог). 6. Зробити так, щоб викладач дійсно допомагав писати диплом студентам, а не тільки писав постійно нові і нові вимоги (наприклад перша частина була правильна зроблена, він її перевірив, а на наступний раз він знову до придирається).
Настя
Продовження 3. Заборонити вимагати зі студентів дуже велику кількість документації з підприємств на дипломну роботу (вимагають більше десятка документів- аудиторські висновки, форми 3,4,5, фінансову звітність, оперограми, наказ про облікову політику, Графік документообороту на підприємстві щодо активів, Графік документообороту на підприємстві щодо зобов’язань, Графік документообороту щодо витрат, доходів і фінансових результатів, Схему організації структури бухгалтерської служби підприємства; посадову інструкцію бухгалтера.Звіт про рух грошових коштів. Звіт про власний капітал.Примітки до річної фінансової звітності. Податкову звітність, статистичну звітність. Форми соціальної звітності, аналітичні таблиці із висновками, робочі документи внутрішнього аудиту, звіт аудитора.
Настя
Перед тим, як перевіряти студентські роботи на антиплагіат, передивіться вимоги, які викладачі ставлять студентам. Вони майже дисертаційні. Викладачі спеціально завищують вимоги, щоб студенти не змогли самі написати диплом, а купували за гроші. Це нечесно. За допомогою антиплагіату викладачу ви даєте козир- вони тепер будуть ще посилювати вимоги навмисно, і ціни стануть на диплом ще вище. Що необхідно зробити: 1. Заборонити написання методичок до дипломної роботи викладачам-цим має зайнятися МОН (викладачі в кілька разів завищують вимоги, наприклад в Вінницькому фінансовому- економічному університеті пишеться диплом по двом підприємствам, а в інших внз по одному- а це вже дисертаційна вимога (кафедра бухобліку). Це робиться для того, щоб студент не написав сам диплом, а купував його за гроші. І не вірти викладачам- що це робиться заради знань, заради їхнього заробітку. Або плати 5-10 тисяч, або сиди до 4 ночі. Це ненормально. 2. Забрати назви тем-які містять дисертаційний характер.