Річні магістерські програми не отримали акредитацію

Комісія МОН відмовила в акредитації спеціальностям, де навчання здійснювалося один рік

Річні магістерські програми не отримали акредитацію

Члени Акредитаційної комісії України відмовили в акредитації магістерських спеціальностей, за якими навчання здійснювалося лише один рік. Про це йдеться у повідомленні МОН.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, акредитувати таки магістерські спеціальності, за якими навчання відбувалося лише рік, не можна, оскільки  законом передбачено півтора або два роки.

«Ті університети, які виконують норми закону – мають право на отримання диплому державного зразка, а ті хто не виконують, нехай видають дипломи власного зразка. Потрібно обов’язково звернути увагу навчальних закладів на цю ситуацію», – зазначила Лілія Гриневич.

У Міносвіти повідомили, що єдиним винятком можуть бути лише магістерські  спеціальності «Державна служба», де навчання триває рік, але здійснюється переважно на базі повної вищої освіти та щодо якої існує окрема наразі не змінена Постанова Кабінету Міністрів України № 789 від 29 липня 2009 року, що прямо передбачає річну тривалість навчання.

В якості пропозицій щодо контролю за дотриманням норм про тривалість навчання, члени Акредитаційної комісії запропонували більш уважно ставитися до процесу реєстрації умов прийому до навчальних закладів.

Акредитаційна комісія також застосувала рішення попереднього засідання щодо індивідуального підходу до акредитації спеціальностей у вищих навчальних закладах, переміщених з тимчасово окупованих територій. Зокрема, це стосується і контингенту студентів, оскільки в екстремальних умовах 2015 року такі вищі навчальні заклади просто не могли здійснити набір студентів, який би відповідав по кількості встановленим нормативам.

Освіта.ua
05.07.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів