В Україні можуть створити Центр «Антиплагіат»

У МОН відбулась нарада з питань проведення експертизи дисертаційних робіт МОН України

В Україні можуть створити Центр «Антиплагіат»

У Міністерстві освіти і науки відбулась робоча нарада з головами експертних рад з питань проведення експертизи дисертаційних робіт МОН України. Про це повідомляє прес-служба відомства. 

Експертами було розглянуто питання недоброчесності під час написання та захисту дисертаційних досліджень, зокрема текстові запозичення (плагіат), а також наявність «псевдонаукових досліджень».

За підсумками наради домовлено розглянути питання, щодо створення національного науково-експертного центру «Антиплагіат». Восени заплановане проведення Всеукраїнської теоретико-практичної конференції з питань наукової творчості та питань захисту дисертацій в різних галузях наук.

Також планується, що експертні ради мають надати пропозиції до проекту Порядку присудження наукових ступенів та позбавлення наукового ступеня і скасування рішень спеціалізованих рад у випадку виявлення текстових запозичень, використання ідей, наукових результатів і матеріалів інших авторів без посилання на джерело.

Кожна експертна рада надасть пропозиції до формування списку рекомендованих МОН наукометричних баз даних, до яких включаються рецензовані фахові видання з урахуванням специфіки різних галузей наук.

Під час заходу обговорено питання оновлення нормативно-правового забезпечення у цій сфері; формування списку рекомендованих МОН наукометричних баз даних, до яких включаються рецензовані фахові видання з урахуванням специфіки різних галузей наук.

Освіта.ua
29.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів