У вишах має панувати академічна чесність, - міністр

За словами Гриневич, багатьом студентам простіше дати хабар ніж підготуватися до іспиту

У вишах має панувати академічна чесність, - міністр

Сьогодні виникає багато питань до результату навчання в університетах. Тобто на скільки ефективно здійснюється навчання і чи немає хабарництва при складанні іспитів. На цьому наголосила міністр освіти і науки під час зустрічі з фіналістами конкурсу есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток».

За словами міністра, впровадження ЗНО прибрало корупцію на вході в університети, але не змогло подолати традицію давати хабарі на виході з нього – на іспитах.

Також вона зауважила, що тривожними є результати соціологічних опитувань - виявляється, що багатьом студентам простіше дати хабар ніж підготуватися до іспиту.

«Нам потрібно подумати як зробити так, щоб академічна чесність запанувала в українських університетах, щоб ми не лише на вході поставили бар’єр для хабарництва, але й випускали фахівців з високоякісною вищою освітою», – підкреслила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Освіта.ua
01.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ulio
Правильне рішення,але тоді необхідно забезпечити студентів необхідним матеріальним забезпеченням у вузах, щоб вони працювали з ліцензованими програмними продуктами і операційними системами, а не піратськими. Далі слід збільшити фінансування закладів освіти і викладачів, прибрати перепону у вигляді пенсіонерів, які не хочуть опановувати комп’ютерні технології, розробити нарешті стандарти для напрямків навчання і вищій освіті і т.д. Інакше це все химерна ідея....
Александр
Может быть академическая честность начинается с того, что было бы честно финансировать науку и образование так, как в проголосованном законе, а не по остаточному принципу?
Юрій
А пані міністр не хоче убрати додаткові бали за підготовчі курси. А то такі курси призначені не для підвищення знань а для заробітку грошей вишами.Нехай залишать курси, але так, щоб вони не давали додаткових балів, тоді і подивимося, потрібні вони чи ні? Бо таким чином порушується рівність в правах на освіту, наприклад, в Київський виш. Киянен може кожного тижня відвідувати курси, а дитина з села Кукуєва чи зможе ккожного вихідного наїздитися до Києва?
Anna
Для Юрій: Боюсь что с денег за эти курсы содержатся в том числе общежития для студентов из Кукуева и многое другое.
Коментувати
Педагог
Якщо впровадження ЗНО прибрало курупцію при вході в університети, то чому б не впровадити ЗНО на виході з університетів?
Влад
Для Педагог: Підтримую на всі 100++++++++%. Тоді буде реальна картина того хто як вчив і хто як вчився. ЗНО випускник не здав - диплом не отримав, а всі затрачені на його навчання гроші - повернути. Якщо таких назбирається багатенько (скільки, треба думати) університет автоматично лишається ліцензії на підготовку за "проваленою" спеціальністю. Ось тоді університети будуть думати: чи відкривати нову спеціальність, чи ні. Бо як один проректор казав, ми самі ще толком не знаємо що це за спеціальність, але відкриваємо. Такий і результат.
Коментувати
Правдоруб
Що має на увазі міністр? Що викладачам не можна буде зберігати вкрадене в офшорах?
студент
ЗНО единственное что сделало, это взяло на себя функции вступительных экзаменов. Вот и все. А если надо попасть на госзаказ, думай!
Діма
"Впровадження ЗНО прибрало курупцію при вході в університети". Ви це серйозно? Свята простота. А Ви пані міністр не цікавились вступом в університет випускників технікумів і коледжів? А Ви поцікавтесь. Особливо тих, які хочуть попасти на місця державне замовлення. На контракт геребуть всіх. Навіть тих яким диплом про закінчення технікуму чи коледжу подарували на день неродження. А як читали вони після школи по складах так і читають. А от на державне замовлення ... . Поцікавтесь.
Артем
Підпиши петицію, якщо проти проведення ЗНО та за перехід на більш вдосконалений тип отримання освіти. https://change.org/p/отмена-вно
Свєта
Про котру академічну чесність може іти дискусія приміром в Мукачівському університеті? За словами міністра, впровадження ЗНО прибрало корупцію на вході в університети, але не змогло подолати традицію давати хабарі на виході з нього – на іспитах. Ось з цього треба починати в таких скомпроментованих вузах, як мду, де процвітає тотальна корупція, кругова порука, хабарництво, нездоровий клімат, переслідування інакомислячих, цькування непослідовним, неврівноваженим ректором, яка в своїй особі втлила таке ганебне і неприпустиме явище, як волюнтаризм. Як цей керівник хоче змінити освіту, у керованому нею закладі, на європейські стандарти вищої освіти, коли сам керівник не підлягає змінам у європейському векторі, в принципі, він не здатен оновити своє бачення, мислення та адекватне сприйняття навколишнього світу.