Як дітям Криму і Донбасу отримати освіту в Україні

Діти Криму і Донбасу отримають додаткові можливості для навчання на території України

Як дітям Криму і Донбасу отримати освіту в Україні

Для школярів, які навчаються на непідконтрольних українській владі територіях Донбасу та в окупованому Криму, створено додаткові можливості для отримання атестатів українського державного зразка, прийому на навчання до українських університетів, технікумів, коледжів та профтехучилищ. Про це, під час прес-конференції 30 травня повідомила міністр освіти Лілія Гриневич.

Міністр поінформувала, що у відповідь на звернення народного депутата Мустафи Джемілєва, міністерство запровадило додаткову сесію для випускників, що не можуть скласти тести у зв’язку з тим, що за російською програмою «Единый государственный екзамен» у Криму триватиме до 30 червня. Гриневич наголосила, що таким вступникам з Криму до 20 червня слід повідомити регіональні центри оцінювання якості освіти, де вони реєструвалися, про свій намір скласти ЗНО на цій додатковій сесії.

Окрім того, для тієї категорії кримських дітей, які не зможуть взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні, в десяти університетах будуть створені освітні центри «Крим-Україна». Список цих університетів буде оприлюднений після реєстрації в Міністерстві юстиції відповідного наказу МОН.

«Ці центри будуть відкриті в Києві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Львові, Миколаєві, Харкові та Херсоні», - додала міністр.

За словами Лілії Гриневич, залучені до цих освітніх центрів загальноосвітні навчальні заклади будуть проводити державну підсумкову атестацію для випускників з Криму з української мови та історії України. Атестація буде проводитися в письмовій формі. Також вступники з Криму подаватимуть так звану освітню декларацію, яка буде відображати результати їх навчання на тимчасово окупованій території.

«Якщо ці абітурієнти хочуть навчатися в українських навчальних закладах, то вони повинні продемонструвати знання з української мови, а також історії України та отримати оцінку», - пояснила міністр.

Як повідомила міністр, ці кримські діти вступатимуть до університетів за виділеною квотою. Після державної підсумкової атестації в освітньому центрі на його базі вступники складатимуть вступний іспит відповідно до спеціальності, яку вони обрали для навчання.

«Десять університетів забезпечуватимуть практично весь спектр спеціальностей, окрім тих, що є у сфері повноважень Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ», - додала Лілія Гриневич.

Вона також зазначила, що документи на здобуття вищої освіти за державним замовленням на денну форму навчання вступників з Криму на місце за виділеною квотою будуть прийматися до 18 годин 24 липня, а вступні іспити проводитимуться в спеціальних освітніх центрах до 26 липня. Зарахування на навчання у заклади освіти відбудеться не пізніше 12 годин 28 липня.

За словами Міністра, вступники з АР Крим та Севастополя за бажанням зможуть отримати український атестат про загальну середню освіту з оцінками з кожного предмета, пройшовши повну атестацію впродовж року навчання в українському навчальному закладі.

Так само на базі цих освітніх центрів буде надано можливість проживання абітурієнтів під час проведення державної підсумкової атестації і складання вступних іспитів. Спільно з фондом «Відкрита політика» буде розроблено покрокову інструкцію для абітурієнтів цих категорій.

Для тих випускників, які проживають в зоні антитерористичної операції (на непідконтрольній українській владі території, а також тих, які навчаються у зоні розмежування) так само будуть створені додаткові можливості для отримання освіти. Перелік населених пунктів буде чітко визначений, і тільки випускники цих територій зможуть скористатися додатковими можливостями вступати за моделлю вступних іспитів. Для них так само відкриють освітні центри «Донбас-Україна».

Освітні центри будуть діяти в переміщених з території Донецької і Луганської областей вищих навчальних закладах, та в розташованих на підконтрольній Україні території Донбасу. Перелік цих закладів оголосить Міністерство освіти і науки. У таких центрах випускники Донбасу можуть подавати свою освітню декларацію, складати державну підсумкову атестацію з української мови й історії України, здаватимуть вступні іспити. На відміну від кримчан такі вступники не матимуть квот, а будуть конкурувати в межах державного замовлення.

«На конкурсних засадах, відповідно до результатів вступних іспитів, ці випускники вступатимуть до навчальних закладів», - зазначила міністр.

Створення додаткових можливостей для реалізації права на освіту дітей Криму та Донбасу стали можливими завдяки спільним зусилля Міністерства освіти і науки, Міністерства інформаційної політики, Фонду «Відкрита політика», а також підтримці  окремих ініціатив офісу ЮНІСЕФ в Україні.

Освіта.ua
31.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів