Одним з завдань в освіті є боротьба з корупцією

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ зустрілися з міністром освіти Лілією Гриневич

Одним з завдань в освіті є боротьба з корупцією

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ зустрілися з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич. Зустріч була присвячена питанням співпраці міністерства та представників Реанімаційного Пакету Реформ (РПР), а також подальшої побудови ефективного діалогу всіх зацікавлених сторін навколо питань реформування освіти та науки.

В ході зустрічі міністр представила активістам профільних груп РПР, які займаються питаннями освіти, науки та молодіжної політики, стратегію роботи відомства на 2016 рік.

І міністр, і експерти погодилися, що одним з головних завдань є боротьба з корупцією. І хабарництво необхідно викорінювати там, де воно квітне найбільше, – в ліцензуванні вищих навчальних закладів.

Лілія Гриневич розповіла й про інші пріоритетні напрямки роботи відомства. Серед них: реформування профтехосвіти, дерегуляція та дебюрократизація освітньої системи, реформи у сфері науки.

Зі свого боку, експерти РПР вкотре нагадали, що в Україні досі не запрацювало Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

Наостанок, міністр і експерти РПР наголосили, що реформи в галузі чи не найбільше залежать від просування в парламенті пакету відповідних законопроектів про зміни в системі освіти, які підтримали експерти Реанімаційного Пакету Реформ.

Освіта.ua
26.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ха-ха-ха
І як ви збираєтеся боротися з корупцією у Прикарпатському університеті, вивкладачів якого заставили написати заяви про бажання отримати відпускні та оздоровчі кошти до 15 серпня? Певна логіка в цьому є - літня сесія на носі, то навіщо вам відпускні?
Є. Балов
За що боролись, на те й напоролись... © Народна мудрість
kvp1248
Де альтернатива класичній формі освіти? Учень, студент, спеціаліст… має право вибирати форму і методи власного самовдосконалення. Альтернатива – головне! Без альтернативи, немає прогресу. Все інше, в тому числі і корупція відпаде автоматично, якщо буде вибір. Сучасні технології дають широкі можливості для цього.
Nedolya
В деяких школах і дитсадках Запоріжжя без хабара навіть не приймають у навчальний заклад, хоча не мають права. Тому спочатку потрібно викорінити хабарництво тут у школах і дитсадках, заборонити квіти вчителям та подарунки. Бо потім дивуємося, чому розвивається хабарництво в Україні, а все починається з дитинства.
Обалдели
Для Nedolya: С каких пор цветы считаются взяткой? Вы совсем уже? Тогда советую сходить с цветами на прием к доктору...
Nedolya
Це у Вас хворе уявлення. Коли вимагають, щоб дарували квіти (а це стандарт у школах), тут є елемент корупції або схиляння до неї. Скористайтеся досвідом інших країн, де це є неприйнятним. Ви, педагоги, за вашу роботу отримуєте зарплатню, яку нараховують вам з податків. Совок потрібно вичавлювати з себе в першу чергу. До речі квітами при прийомі у лікаря теж не обійдетесь.
Таїса
А для чого ви їх даруєте?! Якщо вже проти корупції, то обходьтеся без квітів. Чи інакше в школу вашу дитину не приймуть?!!!!
Коментувати
учитель-Львів
Варто починати з елементарного. Відмінити оплату педагогічних звань! Кошти, які раніше на все це спрямовувались, направити на збільшення оплати за категорії або стаж. Взагалі вважаю я і мої однодумці, що пріоритетом у роботі є стаж учителя. Це справжній і об`активний показник. Над цим справді треба замислитися. Освітянські керівники у районах та ІППО роздають педзвання і навіть не задумуються, скільки державу виносить все це незаслужено оплачувати. Думаю це правильне рішення.
Василина
Для учитель-Львів: А до чого тоді стаж???Це не показник майстерності !Є молоді вчителі,які провлдять уроки не гірше за тих ,хто з стажем великим,і знання дают не гірші,
учитель, Одеса
Для учитель-Львів: Не раздают, а продают. Причем много лет. И поверьте, никто ничего не будет, изменят. Вы представляйте, какие деньки на этих званиях воротятся. Если взять все их (кто имеет звание) за 100%, то возможно 20 их заслуживают.
учитель
Для Василина: Можливо предметом розмови повинні бути тільки категорії. Але приводом для оплати не повинні бути педзвання. Працюю у Сумській області. І неодноразово доводилось бачити, як все це відбувається. Варто щоб при МОНУ була створена група, яка проведе дослідження у кожній області по кількості учителів з педагогічними званнями. Тільки побачивши реальні цифри, суть проблема стане доступною для загальної свідомості.
Коментувати
Педагог
"хабарництво необхідно викорінювати там, де воно квітне найбільше, – в ліцензуванні вищих навчальних закладів"... За таких нових вимог щодо ліцензування навряд чи вдасться викорінити хабарництво, якщо згідно цих вимог якість навчання і освіти напряму залежить від кількості "учених" публікацій та учених звань, а не реального рівня здобутих випускником компетенцій, незалежно від того, з яким "високим" званням проФФесор навчає студента. Не секрет, що такі проФФесори інколи лише числяться на кафедрах, а всі заняття проводять асистенти.
спостерігач
Для Педагог: велика небезпека як не дивно залишається щодо корупційних схем і від МОН України так як усякі комісії(ліцензійні, акредитаційні,кадрові) готуються заздалегідь у вигляді або грошових презентів,доброго відпочинку та забезпеченням (доброго настрою у приїджаючиї інспекторів).
Владимир
Для Педагог: Похоже, госпожа министр не владеет информацией об истоках коррупции. Лицензирование проходит раз в 3 или 5 лет, аккредитация еще реже, и если на этом взяточничество заканчивалось бы, то можно было бы считать, что коррупцию победили. Но основные поборы начинаются потом, со студентов, от поступления до окончания учебы. И неважно, на бюджете студент или на контракте, обдирают всех. И эта напасть не только в ВУЗах, а во всех учебных и дошкольных заведениях. И на все находится объяснение, нахватает средств. Да средств может быть на все и нахватает, но в первую очередь нахватает здравого смысла и элементарной совести.
Педагог
Ліцензування і акредитація проходить один раз для кожного напряму підготовки, а таких напрямів навіть у середньому ВНЗ не менше 20.
Коментувати
клятийпутин
Не может она прямо сказать, что у нее задание кураторов – максимально дебилизировать и примитивизировать укров и ариев. Отбить у них желание мыслить самостоятельно и во всем разбираться без жвачки из СМИ и уст политиков. Сделать все, чтобы они с детства росли примитивами, не пытались за госсчет получить высшее образование и вообще лучше бы собирали кизяки и думали о том, как отразить псковских десантников #коварногопутина из-под Улан-Удэ, а не читали всякие там книги или тупо зырили в Интернет. Какой Интернет, когда на освобождающихся от «пипла» черноземах рабы бессловесные нужны? И, кстати, не много этих рабов и нужно. Поэтому лишних – «утилизировать», отобрав еду, тепло и медикаменты, а также продолжив кровавый конфликт в Донбассе, а оставшихся и нужных – сделать примитивными дебилами. Но, повторяю, пожилая (51 год от роду) уже, но молодящаяся «деффачка», под примитивизаторский заказ стажировавшаяся в Варшавском и Колумбийском университетах, такую «сложную» правду «нариду» не говорит, когда...
Сергей Лимонов
Для клятийпутин: Ольгінські тролеботи вже дісталися і до "Освіти u.a."! ПНХ до будки- пукінські опричники шолудиві!
клятийпутин
мозги, для того щоб думати
Коментувати
Владимир Белый
Невже наша освітянська спільнота не зможе у цих умовах не згаяти дорогоцінний час, що УСВІДОМИТИ як сильно залежить ЯКІСТЬ освіти від дієвого блокування можливостей списувати та відмови від прохідного балу "склав/не склав" на ганебно низькому рівні порогу сліпого вгадування?
так отож
Для Владимир Белый: не зможе. Лише керівництво, створивши певні умови, здатне подіяти так, щоб блокувати можливість списування. (Тому приклад - Китай та інші,більш цивілізовані країни)
Олекса Позняк
коли міліціонер заходить з радянським металошукачем на ЗНО - в душі регочу.Я можу запросто на сучасній елементарній базі в дужку металевих окулярів приймач забабахати.Ну а серйозна фірма з серйозним обладнанням може на порядок більше.Я впевений що такі пристрої запросто уже гуляють серед багатих
так отож
Для Олекса Позняк: мажорам по-барабану ЗНО взагалі.А от звичайним дітям,які працюватимуть на мажорів, варто показати хоч трохи реальність НЕДОПУЩЕННЯ можливості списати.Хоча так,в школах їм недалекі вчителі дозволяють користуватися будь-чим, аби краще написали. І таких недалеких відсотків ... дуже багато. Через те так і живемо. ЗАждіть, неосвічені більш агресивні за освічених.Невміючі читати більш агресивні за читаючих.Невміючі обчислювати більш агресивні за вміючих.Вчителі по великому рахунку створили ситуацію сьогодні.Вчителі і їх вище керівництво, що нагнуло вчительство...
Коментувати
Hunter
Сподіваюсь, що совсун не попаде під роздачу. Бо мінети, згідно українського законодавства, не являються хабарами. Куні також...