Активісти просять надати пільги абітурієнтам з АРК

Громадські організації просять поширити пільги при вступі до вищих навчальних закладів на дітей з Криму

Активісти просять надати пільги абітурієнтам з АРК

Громадські організації звернулись до депутатів ВРУ та міністра освіти щодо ситуації, яка склалася після прийняття Закону 1038 та законопроекту 4350, що поділили дітей з окупованих територій. Відповідне звернення підписано представниками громадських організацій, які опікуються гуманітарними питаннями вимушених переселенців, до депутатів українського парламенту та міністра освіти і науки.

Зокрема, громадські організації просять поширити дію законопроекту №4350, що передбачає певні пільги при вступі до вищих навчальних закладів дітей із зони АТО, на дітей, які проживають в тимчасово окупованому Криму.

У зверненні зазначається, що у зв’язку з прийняття 19 квітня 2016 року законопроекту №4350 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місце проживання яких є територія проведення антитерористичної операції» склалася ситуація, яка призвела до розподілу дітей з окупованих територій на групи, надавши дітям з території проведення АТО можливість отримувати атестати та вступати до вишів за спрощеною системою, в той же час дітей з тимчасово окупованої території Криму та міста Севастополь цей документ залишив напризволяще в їх боротьбі за українську освіту.

Законом №4350 передбачено, що особи, місце проживання яких є територія проведення АТО, матимуть можливість вступати до вищих навчальних закладів, які було евакуйовано із зони проведення АТО та тимчасово окупованої території, а також тих ВНЗ, які розташовані на території Луганської та Донецької областей, де здійснюють свої повноваження обласні військово-цивільні адміністрації, за умови складання лише вступних іспитів на конкурсній основі.

«На жаль, подібні умови не запропоновані у законі №3832 «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»  (щодо забезпечення права на здобуття освіти), прийнятого Верховною Радою України 17.03.2016 р. для дітей з Криму. Пропонуємо терміново прийняти відповідні рішення щодо зміни ситуації та поширення дій законопроекту №4350 на дітей, які проживають в тимчасово окупованому Криму», - наголошується у зверненні.

«Окупація Росією українських земель створила жахливі умови для освіти дітей. Українська держава дуже повільно намагається вирішувати цю проблему. Прийняття останніх законопроектів та інших нормативних актів створюють певні умови для надання можливості дітям з окупованих територій отримати українську освіту. Але ми не повинні втрачати можливість витягнути з усіх непідконтрольних Україні територій дітей, молодь, щоб у майбутньому вони були українськими дітьми, громадянами України і закінчували школи і виші в нашій державі. Прийняття відповідних рішень дозволить зберегти принципи рівності та доступності української освіти», - йдеться у зверненні громадських організацій до депутатів українського парламенту та міністра освіти і науки.

текст звернення

Освіта.ua
04.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Михайло Чиж
Дітям з тимчасово окупованої території Криму та міста Севастополь, що мають бажання "боротися за українську освіту", потрібно спочатку "перевиховати" своїх батьків-колоборнистів, а вже потім пропонувати їм якісь пільги. Чим вони кращі за своїх однолітків, що мешкають на материку, щоб надавати їм преференції в отриманні вищої освіти (а ми, платники податків і бандерівці в їхньому розумінні, повинні оплачути їх навчання)? Чи в Криму мало вишів? А хто дійсно "боротеться за українську освіту", давно вже виїхав з тієї клоаки, що носить назву "руцький мір".....