Студентів привчають до плагіату, - науковці

Формальні вимоги за будь-яку ціну імітувати наукову діяльність призводять до її масової імітації та плагіату

Студентів привчають до плагіату, - науковці

Школярів і студентів фактично привчають до плагіату, даючи завдання, які зазвичай виконуються методом копіювання матеріалів з Інтернету, без відповідного контролю. Про це йдеться у зверненні українських науковців до керівництва держави щодо розповсюдження в Україні такого явища, як плагіат.

Зокрема, науковці зазначають, що формальні вимоги до студентів і викладачів за будь-яку ціну імітувати наукову діяльність без належної експертної оцінки також призводять до масової імітації наукової роботи та плагіату, а самі студенти починають думати, що саме так наука й робиться.

«В таких умовах ефективність системи оцінки результатів навчання та наукових досліджень втрачається разом із довірою до наукових результатів та кваліфікаційних документів. Масштаби розповсюдження плагіату та поблажливого ставлення до нього в українській освіті та науці вже стали загрожувати всій освітній системі, яка в деяких галузях поступово втрачає будь-який зміст», - зазначають автори звернення.

Вони також наголосили, що оголошені заходи щодо політики академічної доброчесності до цього часу є декларативними, а обіцянки впровадити антиплагіатне програмне забезпечення чи навіть їх впровадження не вирішать цієї проблеми, якщо очевидний плагіат та особи, які його захищають, не будуть покарані.

Освіта.ua
11.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
Тупізм. От і все. Повністю підтримую всіх, хто за повну відміну дипломних.
Вчитель
Імітація наукової діяльності! Що робити , якщо у вас тема дипломної роботи "Модернізація паровоза"? А у нас більшість таких тем. Відсталість на 200 років
студент 5 курс
Підтримую! дипломні варто відмінити. І понизити ціну за навчання.
роккі
В чому справа? Реферати відмінити, курсові теж, замість дипломних державні екзамени і т.д.
Чебурашка
Навiщо імітувати наукову діяльність? Можна давати проекти. Бiльше користi буде. У вузах вчать чому завгодно, тiльки не тому, як стати гарним спецiалiстом. Теорiя i практика -рiзнi речi. Може, пора йти iншим шляхом?
понравилось
Для Чебурашка: неужели можно НАУЧИТЬ как сталь хорошим специалисом. Из практики жизни. Люди,закончившие ВУЗ (вот правда это советский ВУЗ) с красным дипломом, ВСЕ сали ХОРОШИМИ специалистами. И хорошими, и восстребованными, и изменяющими направление движения ПОПУлЯРНЫХ людей. Подумайте над этим.Возможно не в самом обучении дело, а в ОБУЧАЮЩИХСЯ? И в самомо отношении к знающим и умеющим людям по сравнению с вороватыми-жуликоватыми успешными личностями?Время у нас такое, когда именно вороватость-жуликоватость-мошенничеватость правят бал. А остальные не желают видеть этого...
так
Для Чебурашка: ПРАКТИКІВ готують в коледжах. Так було, так є, можливо так і буде. Принаймі у цивілізованих країнах так і є на сьогодні
Олена
Повністю погоджуюсь з вами. Старший син закінчив університет, а молодший коледж. Університет давав лише теорію, а потім ще прийшлось на курсах вивчати практику, а от коледж давав менше теорії, а більше практики, яка потрібна по спеціальності. Тож систему коледжів треба розвивати і підтримувати, а не знищувати, адже це і є справжня професійна освіта.
Коментувати
Голос, а ты ПРАВ.
Именно. Сперва они позволяют пользоваться шпаргалками на контрольных работах и экзаменах, а после - их домашнее задание детям (кстати, в особенности детям, обучающимся по программе "Росток") найти в инете и принести НАПЕЧАТАННЫЙ "реферат". И что? А то, что этим занимаются родители, отвлекая на подобную "работу" коллег-учителей: "Ребёнку задали".А после всю эту лабуду называют "новыми технологиями", абсолютно не понимая, чо такие же "новые"технологии возникли с возникновением пеатного слова. Но по какой-то причине неразвитые в то время учителя-преподаватели НЕ позволяли пользоваться ни книгой, ни тетрадью, ни словом соседа по парте, а ещё лучше - самого учителя. Вот ведь дремучесть какая-книги есть,библиотеки везде, а эти, с позволения сказать, наставники, не позволили ими пользоваться, чтобы оценку поставить повыше.Не то, что сегодня-продвинутые уЧИТЕЛЯ - и сами за дитя сделают, и книгу окроют на нужной странице... лишь бы написал что-то в бумашку
Голосzнарода
Цікаво, хто це саме студентам і учням дає домашні завдання - викладачі та вчителі чи чиновники міністерства? І хай ті високопарні науковці спершу позбудуться плагіату у власній професійній діяльності. Бо наскільки я пам’ятаю, то копіювання учнем чи студентом тексту для здійснення власної навчальної діяльності, а не для поширення його під власним іменем чи с ціллю комерційної вигоди, не являється порушенням авторських прав.