Модернізація закладів ПТО призведе до їх скорочення

У Міносвіти очікують, що попри закриття закладів ПТО, кількість їх учнів у перспективі має зрости

Модернізація закладів ПТО призведе до їх скорочення

Модернізація мережі закладів професійно-технічної освіти призведе до зменшення числа юридичних осіб, але кількість учнів ПТНЗ в перспективі повинна тільки зрости. Про це під час засідання уряду сказав міністр освіти і науки Сергій Квіт, повідомляє Урядовий портал.

За його словами, обласним адміністраціям необхідно провести обговорення регіонального замовлення на підготовку кадрів.

«Міністерство рекомендує головам обласних і Київської міської державної адміністрацій утворити міжгалузеві ради професійно-технічної освіти, або ради стейкхолдерів, з метою обговорення регіонального замовлення на підготовку кадрів за планом модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів з урахуванням необхідності їх укрупнення упродовж 2016-2018 років», – зазначив Сергій Квіт.

Міністр пояснив, що в областях краще розуміються на тому, яка індустрія є в області та перспектив її розвитку, які кадри і професії потрібні на місцях.

Щодо роздержавлення професійно-технічних навчальних закладів міністр повідомив, що МОН, Київська міська і обласні держадміністрації будуть забезпечувати підготовку до передачі професійно-технічних навчальних закладів із державної до комунальної власності відповідних територіальних громад відповідно до норм закону «Про державний бюджет України на 2016 рік».

Освіта.ua
23.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ігор Лікарчук - геноцид дитячого населення.
Прийшла пора модернізувати міністерство освіти. Всяких там квіто-совсун-гриневичів відправити працювати в ПТУ.
Кузьміч
Іди вже, Квіте, до біса разом з Яценюком. Здається мені, що ви забрехалися зовсім.
Небайдужий
Освіта - це державницька проблема і скидати її повністю на рівень обласного чиновництва є недопустимим. За що держава платить гроші міністру Квіту, який нездатний охопити проблематику освітньої галузі. Не знаєш, не умієш - іди у відставку і не знищуй під корінь, те що ще залишилось в освіті!
порішали
Шановний Володимире Бєлий, щиро дякуємо за підтримку ПТНЗ, на жаль таких знаючих законодавство і маючих порядність серед мону немає.
пто
Абсолютно верно: "необхідно провести обговорення регіонального замовлення на підготовку кадрів". Проблема может возникнуть из-за того, что дети сегодняшние не хотят трудиться, со школьной скамьи это прослеживается. Там где есть заводы, производство любое, нужно обучать профессии рабочей - токаря, сталевара, .. И конечно, "модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів з урахуванням необхідності їх укрупнення " - по типу "опорных" школ, как правильно предложил Премьер.
порішали
Для пто: особливо, важливо врахувати держзамовлення,коли випускники педінститутів працюють в готелях адміністраторами і т. п. і т. д. Цікаво, як тут спрацьовує так зване "держзамовлення"??? Та ще пропозиція коледжів про "вищу професійну освіту". Хто із замів квіта відгріб доляри за таку "грандіозну ідею"??? Волки продажные.
Коментувати
Владимир Белый
Існує рівень освітньої потреби більш значимий ніж "РЕГІОНАЛЬНЕ ЗАМОВЛЕННЯ на підготовку кадрів за планом модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів з урахуванням необхідності їх укрупнення упродовж 2016-2018 років». Це конституційне право особи на по-справжньому ПРОФІЛЬНО орієнтовану загальну середню освіту. Таке давно діє у сотнях країн світу, а у нас лише декларативно існує на папері.
совесть
Для Владимир Белый: Та проїдьте по тим ПТНз й побачите, де є обладнання й яке воно, де станки - здали на металобрухт? кудись і гроші зникли?, як і на кого вчать! Треба оптимізувати, як і ВНЗ, навести лад, вкласти в них чималі гроші! Заради майбутнього дітей! А не накопичення майбутніх бескінечних проблем і продукування бідності. Стільки років вони були не у полі зору очільників МОН. Просто грошей у держави вже немає на утримання такого господарства... А що директори й колективи цих закладів робили всі останні 10-15 років? Та подивіться на кабінетики директорів! Але раптом що - дороги перекривати... А у вас є можливості зробити зі старенького поламаного велосипеда "Україна" надійний мерседес? Так може треба спочатку РЕМОНТОМ зайнятися, щоб рухатися вперед? Але таких ідейних та жертовних на всіх напрямках реформування щось дуже погано видно... Та й ваш допис про це!
порішали
Призрак бродит по Украине-призрак прихватизации и революции 1917 года with помаранчевий колор:"Старый мир разрушим до основанья, а затем-мы наш, мы новый мир построим..." Без лишніх українців:кому дулю в кишеню, кому брехню дешеву, а кого в АТО..."Будьте прокляті рехформатори і всі ваші нащадки. Народ, як комашник, який можна зруйнувати-все одно відродиться (як путін говорив: "Бабы еще нарожают"). Просто класика совкового жанра із капіталістичним модерном. Хто хоче працювати, той поновлює бази по мірі заробітку. Чому не бачите гарних ремонтів, нових лабораторій та устаткування в ПТНЗ? Бо не вигідно на даний ІСТОРИЧНИЙ момент. А кабінетики в ректорів і директорів шкіл чим гірші чи бідніші? В комунальну власність кому перейде майно? Швидким ділкам-бізнесменам. Спочатку роздеребанимо, а потім пропишем Закон "Про профтехосвіту". Всі реаліїї розсудить історія через десятки років
зінгер
Був завод автонавантажувачів посеред житлової зони, зношений ще з 1900року. При ньому ПТУ, яке готувало ливарників, слюсарів, монтажників і т.д. По 300душ щорічно.Гавкнув завод, відпала потреба в ПТУ. Хитрий директор переходить під крильце МОНу і починає підготовку кухарів, бухгалтерів і т.п. ніколи тим раніше не займаючись. Половина площ пустує, крім нього ці професії готують ще 16 училищ, але він кричить, що дуже потрібний. Уявляєте яка у нього потужна матеріально - технічна база? Висновки робіть самі.
Коментувати
порішали
Місцеві царьки збагатяться...було й так зрозуміло що схема запущена вже. Хоч не брешіть тепер про вимогу мвф.