Дебати: фінансування вищої освіти (відео)

Аналітичний центр CEDOS провів дебати, присвячені державному фінансуванню вищої освіти

Дебати: фінансування вищої освіти (відео)

27 лютого аналітичний центр CEDOS провів дебати, що були присвячені державному фінансуванню вищої освіти в Україні та закордоном.

Під час дебатів було розглянуто 4 блоки питань:

  • Приватні чи публічні кошти: хто повинен покривати витрати у сфері вищої освіти?
  • Кого фінансувати: студентів чи установи?
  • Блочні гранти і фінансування на основі результативності: плюси і мінуси?
  • Чи можливо виміряти продуктивність у галузі вищої освіти?

Дебатерами виступили аналітики та урядовці з України, Польщі та Австрії:

  • Інна Совсун (перший заступник Міністра освіти та науки України)
  • Міхал Мянскевич (випускник Гарвардського університету, екс-голова групи системного аналізу Міністерства науки та вищої освіти Польщі, директор програм Фонду якісної освіти, Польща)
  • Геріберт Вульц (заступник голови департаменту вищої освіти Федерального Міністерства науки, досліджень та економіки Австрії, один з авторів книги «Університети конкурують» (Universitäten im Wettbewerb))
  • Ольга Купець (експерт Світового банку, доцент кафедри економічної теорії Національного університету «Києво-Могилянська Академія»; наукові інтереси зосереджені на питаннях ринку праці, міграції та економіки освіти)
  • Домінік Антонович (доктор соціології, освітній аналітик, випускник Бірмінгемського університету, уповноважений ректора з організації та розвитку досліджень Університету Ніколая Коперника в Торуні, Польща)
  • Том Купе (професор, провідний науковий співробітник Київської школи економіки; наукові інтереси зосереджені на економіці освіти, економіці праці та політичній економіці)

Освіта.ua
03.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Nedolya
Автори дебатів та й керівники МОНУ не враховують, що навчаючись за власні кошти чи за кошти банків, випускники, отримуючи роботу, перекладуть ці витрати на споживачів їхніх послуг, бо кошти потрібно віддавати. Це призведе до збільшення вартості юридичних послуг, медицини, освіти, тощо. Ця ситуація вже спостерігається. Інша проблема - кого готуємо в ВНЗ і навіщо. Якщо державі потрібно розвивати сферу послуг, щоб розподіляти виробничі кошти - тоді потрібно розвивати гуманітарні напрямки, якщо ж потрібно розвивати виробництво - тоді технічні та природничі напрямки та ІТ. Якщо ж немає значення кого, аби молодь не тинялась по вулицям - тоді нічого змінювати не потрібно. Потрібно відповісти на ці питання системно і професійно. Тут іноземці не допоможуть - звідки їм знати, що хоче МОНУ. Виходячи з фаху запрошених, розглядається питання розвитку сфери обслуговування, але зі слабким і не модернізованим виробництвом - ця дорога веде в нікуди - грошей, які можна розподіляти, дуже мало.
Zinger
Для Nedolya: Правильно кажете, необхідно спочатку визначитися, а потім вирішувати, а не так, щоб лиш би щось змінювати.
Коментувати