Osvita.ua Вища освіта Проект доброчесності у вишах реалізують американці
Проект доброчесності у вишах реалізують американці

Проект сприяння академічній доброчесності спрямований на якісну зміну ціннісних підходів у вищій освіті

Проект доброчесності у вишах реалізують американці

Реалізацію проекту сприяння академічній доброчесності, що має на меті викорінити цінності і практики недоброчесних відносин в академічному процесі, здійснюватимуть Американські Ради з міжнародної освіти за підтримки Посольства США в Україні. Про це під час прес-конференції, присвяченої запуску проекту розповіли перший заступник міністра освіти Інна Совсун та радник з питань преси, освіти та культури Посольства США в Україні Конрад Тернер.

Як зазначила Інна Совсун, головною метою реформ, які втілює Міносвіти, є якість освіти, яку неможливо забезпечити без дотримання принципів академічної доброчесності усіма учасниками освітнього процесу.

«Для забезпечення високої якості освіти в університетах нам необхідно також змінити ті цінності і практики, які вкорінювалися у систему впродовж десятиліть. Потрібно вибудовувати всередині університетів нові відносини, котрі будуть базуватись на принципах доброчесності, взаємної довіри, поваги і відповідальності», - підкреслила перший заступник міністра.

Вона також повідомила, що проект сприяння академічній доброчесності в Україні спрямований на якісну зміну ціннісних підходів та орієнтирів у вищій освіті.

За її словами, першочерговим завданням Міністерства освіти у цьому проекті є розробка відповідної нормативно-правової бази, а його реалізацію здійснюватимуть Американські Ради з міжнародної освіти за підтримки Посольства США в Україні.

У свою чергу, радник з питань преси, освіти та культури Посольства США Конрад Тернер наголосив, що невід’ємною частиною проекту стануть бібліотеки.

«Бібліотека є тим осередком, який може розповсюджувати інформацію як про доброчесність, так і про питання плагіату», - зауважив Конрад Тернер.

На його думку, важливою також є участь у проекті роботодавців: вони можуть мотивувати студентів до більш якісного навчання та доброчесної поведінки, наголошуючи на тому, що саме таких працівників вони хотіли б бачити у своїх компаніях.

За інформацією координатору проекту Тараса Тимочко, у пілотному етапі візьмуть участь 10 українських вищих навчальних закладів. Для цих університетів наразі розробляється курс «Академічне письмо», що включатиме у себе роз’яснення щодо академічної доброчесності.

Оскільки проект розраховано на 4 роки, курс має охопити все поточне покоління студентів бакалаврату.

Освіта.ua
24.02.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!