Рада ухвалила закон щодо штатних розписів ВНЗ

Виші зможуть не скорочувати штатний розпис при зменшенні кількості студентів у межах 20%

Рада ухвалила закон щодо штатних розписів ВНЗ

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо формування штатного розпису вищих навчальних закладів". За відповідне рішення проголосувало 228 народних обранців.

Метою прийняття закону є законодавче встановлення права вишів державної форми власності не здійснювати скорочення існуючого штатного розпису при зменшенні кількості студентів.

За словами одного з авторів законопроекту, народного депутата Олександра Співаковського, норми законопроекту передбачають можливість ВНЗ здійснювати відрахування немотивованих студентів, які показують незадовільний рівень знань у межах 20% від їх чисельності, визначеної на початок навчання за відповідною освітньою програмою, без скорочення штатної чисельності науково-педагогічних працівників вишу.

Виступ Олександра Співаковського перед голосуванням:

Виступ Лілії Гриневич перед голосуванням:

Освіта.ua
18.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр Желіба
Слава Богу, не буде тепер тиснути, що двійка студенту - то скорочення зарплати!!!
Голосzнароду
Ви що знущаєтесь - держава і платники податків мають платити зарплати викладачам не залежно від того, скільки студентів вони учать, до одного будуть ходити 30, а до другого три, бо не цікаво і не корисно. Та це курам на сміх. Це консервування шпротів ні до чого хорошого суспільство не приведе.
очевидець
Для Голосzнароду: Викладачі до речі також платники податків. А "консервування шпротів" це власне те, на що почали перетворюватись виші, студенти не вчили і не ходили масово, бо знали що їх не відрахують. І деградація їх за останні роки стала просто шокуючою.
Голосzнароду
Для очевидець: Платники податків, які отримують зарплати із вирахуваних податків, з кожним роком така система зношується і самоскорочується, і щоб зберігати таке збиткове її фінансування, треба кожного року підвищувати ставку податків, хоча в кінечному результаті маржа вийде все одно в ноль. Ололо...
Коментувати
совесть
Про Можливість відрахування 20% "студентів" зі збереженням кількості викладачів ВНЗ... От і побачимо 1 вересня 2016 року, як працює цей ПРОГРЕСИВНИЙ закон! Скількох неуків відрахують. Статистику в студію! Зрозуміло, що тепер в деканатах і на кафедрах ВНЗ можливостей ЗА ГРОШІ, ТИХО вирішувати питання полюбовно з неуками, щоб не відрахували, в рази збільшиться. Бо зменшення кількості студентів не вплине на штатний розпис... Ось така вона "боротьба" з корупцією...
ххх
Невже ви вважаєте, що це щось принципово змінить? Адже кожен виключений студент - це, у першу чергу, втрачений прибуток вузу. Добре лише те, що викладачі отримають певний захист, бо виключати все одно доводиться, навіть через спротив ректорату.
Sergiy
МОЛОДЦІ! Хоч я досатньо часто не згідний з поглядами і пропозиціями Олександра Співаковського.