МОН створює репозитарій академічних текстів

Міносвіти працює над репозитарієм академічних текстів з метою боротьби з плагіатом

МОН створює репозитарій академічних текстів

Міністерство освіти і науки працює над репозитарієм академічних текстів з метою боротьби з плагіатом. Про це під час брифінгу щодо пріоритетів освіти на 2016 рік повідомила перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун.

Зокрема вона зазначила, що до сьогодні, в умовах відсутності нормального програмного забезпечення, здійснювати автоматичну перевірку на плагіат не є можливим.

«На сьогодні процедура є такою, що для того щоб підтвердити, що ось ці два тексти є однаковими і фактично підпадають під визначення плагіату, міністерство надсилає роботи, в яких є підозри щодо плагіату, на вивчення у вчені ради», — повідомила Інна Совсун.

«Тому, над чим ми працювали останні декілька місяців, — ми розробляли можливості для створення єдиного національного репозитарію академічних текстів», — підкреслила заступник міністра.

Вона зазначила, що репозитарій потрібен для завантаження всіх письмових робіт (курсових, дипломних, бакалаврських, магістерських, дисертацій), що пишуться в університетах та в академічних установах, де ці тексти будуть зберігатися.

«В такому випадку, за допомогою різного програмного забезпечення, котре на ринку є, можна буде автоматизувати перевірку на плагіат», — зазначила Інна Совсун.

«Міністерство вважає, що саме системний підхід і створення єдиного репозитарію для перевірки на плагіат є критично важливим тут, щоб забезпечити системну роботу», — сказала Інна Совсун.

Заступник міністра також зазначила, що запрацював ще один з механізмів для перевірки на плагіат — це вимога про обов’язковість розміщення дисертації онлайн. «Після того, як цю норму було впроваджено, ми бачимо наскільки посилилася увага до перевірки дисертацій серед академічної, журналістської спільноти, тому що вперше громадськість отримала можливість побачити тексти, в тому числі наперед, перед тим як відбуваються захисти. Це попередній механізм, вочевидь для системної роботи необхідна єдина база для перевірки і ми над цим працюємо», — підкреслила Інна Совсун.

Освіта.ua
09.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Serg
Ну, добре виклали дисертацію на ознаймлення на сайті університету. Усі побачили, що є плагіат. І що? Яка реакція МОН? МОН мовчить і робить вигляд, що все добре. Якщо ж дисертація високопосадовця, чи його дружини, то ніхто й не зверне уваги. А що допоже репозитарій українських робіт? Хіба там будуть рос автори, наші вчені мужі полюбляють звідти списувати. Так що, поки чиновники МОН будуть лише балачками займатись - все так і залишиться: хто має гроші і звязки, тому можна все, якщо простий працівник - тому зась.
Голосzнароду
Для Serg: Тому що не МОН має реагувати, а суспільство. Чиновники МОНу не будуть читати всі дисертації, знаєте скільки їх натворили, крім того у них куча інших обов’язків.
Serg
Ніхто ж і не вимагає від чиновників читати дисертації. Є кому читати. Ось нещодавно науковці відреагували на плагіат пані Кириленко (була опублікована стаття із звинуваченням в плагіаті). І що далі? А далі - чиновники як води в рот набрали, бо це дружина Вячеслава Кириленка. От і реагуйте.
Коментувати
Наталія Качур
На дворі ХХІ століття! Наші ІТ-ки по всьому світі, а ви все нас тягните у минуле! Чи принцип "дурного та много" для МОН саме те?!
Голосzнароду
Для Наталія Качур: Так наші айтішники по всьому світу творять науково-технічний прогрес, бо в Україні визначні науковці їх недопускають навіть до роботи у вузах, що вже говорити про науково-дослідні лабораторії. Айтішники-емігранти це не українська гордість, бо українська гордість - це тисячі фальшивих кадидатів наук з проплаченими дисертаціями, за якими не стоїть жодного винаходу. Чи не абсурд це, що народ пишається фальшивими досягненнями і прославляє фальшивих ідолів, величаючи їх великими науковцями?!!
Коментувати