80% випускників ПТУ отримують роботу, - МОН

Для якісної підготовки випускників необхідне устаткування для навчання та майстрів, які мають кваліфікацію

80% випускників ПТУ отримують роботу, - МОН

Відсоток працевлаштування після закінчення професійно-технічного училища є високим і складає 79,1%. Про це, за повідомленням прес-служби МОН, в ефірі одного з телеканалів заявив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

За його словами, 85% із тих випускників, які отримують роботу, працевлаштовуються на виробництво.

 Чиновник повідомив, що для підвищення якості випускників професійних закладів потрібно вирішити низку проблем. Серед яких – застаріла матеріально-технічна база та брак майстрів, які б мали високу кваліфікацію.

«Для того, щоб підготувати кваліфікованого робітника потрібно знайти, на якому устаткуванні його навчати, мати розхідний матеріал для навчання та доброго наставника, який вміє цю роботу сам зробити і показати, як це відбувається», - зазначив Павло Хобзей.

Також Хобзей зазначив, що система професійно-технічної освіти дає змогу продовжувати навчання далі.

«Профтехосвіта не є глухим кутом, адже можна продовжити навчання у вищих навчальних закладах. І, як показує статистика, 10% випускників училищ навчаються в університетах», - додав заступник міністра.

Він також запевнив, що питання з фінансуванням мережі професійно-технічних училищ є вирішеним.

Частина ресурсу на функціонування закладів буде надана у вигляді освітньої субвенції. Друга частина виділена урядом на функціонування професійних закладів тим містам, які не прийняли свої бюджети та не заклали кошти на фінансування професійно-технічних училищ.

Освіта.ua
08.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Polka
Працюю в тій сфері і 100% знаю , що ця цифра( 80%)- брехня . Реальна 15-20 і то не завжди по професії. Учні за свої гроші роблять ремонти в училищі , а потім керівники гроші з рахунків списують собі в кишеню. А з вищими органами діляться... і їм треба...як же їм жити.??? Ремонти в кабінетах викладачі роблять переважно за свої гроші і т.д.
Zinger
п.Міністр !Цю цифру 80% потрібно читати навпаки - лише 20% випускників ПНТЗ приживаються на робочих місцях, ось така ефетивність нашої профтеосвіти. І це не перебільшення. Якщо 25 років не фінансується виробниче навчання, яке складає 50% навчального часу про яку професійну підготовку можна говорити? Щоб провести лабораторне заняття з приготування борщу діти мають самі принести усі продукти, а тоді викладач покаже, як його треба готувати. Половина принесла, а половина не мала за що купити продукти, то який приготували борщ? Учні - перекарі мають самі собі купити дорогі інструменти, лаки, шампуні і т.д, інакше сидітимуть без роботи на уроці. Директор одного з ПТУ збирає з батьків данину у вигляді дошок, з яких учні виготовляють двері і які невідомо куди зникають. Як Вам подобається такий навчальний процес, Ваші чиновники що, цього не знають?
Семён
"Очевидно, что сегодня эффективность производства не может быть достигнута одними только "ручными" силами" - Директор R&D, ABB Robotics Пьер Микаэльссон. А у нас вместо реформ образования и экономики, развития современного производства втирают об эффективности ПТУ. В КНР количество роборов уже перевалило за 400 тыс., а к 2020 году удвоится... И это эффективнее и дешевле китайской рабочей силы (производительность от рынка робототехники в Китае на пятилетку оценивается более чем в 15 млрд. долларов, о глобальном рынке помолчу). Но для нашего МОН наверное выгоднее тасовать цифры и клепать пачками слесарей и сварщиков 3-4 разряда. И когда на дорогах планеты будут самоуправляемые автомобили и автобусы, МОН тоже будет рапортавать о 75% трудоустроенных водителей...
Njnj
Видають бажане за дійсне! Чиновники відірвані від реальності, або роблять гарну міну при поганій грі!
Кузьміч
Хобзей мабуть ще не знає як складається звіт про працевлаштування випускників.
Владимир
Ваш коментар занадто короткий. Текст має бути не менш ніж 100 знаків. Сколько можно врать??? За кого вы нас считаете...