У Чернівцях протестують проти об’єднання вишів

Кабмін ухвалив рішення про реорганізацію Буковинського фінансово-економічного університету

У Чернівцях протестують проти об’єднання вишів

У Чернівцях студенти і викладачі Буковинського державного університету протестують проти розпорядження Кабміну щодо об’єднання їхнього вишу з Чернівецьким національним університетом. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Вони не підтримують ідею об’єднання і заявляють, що про це розпорядження дізнались випадково, з соцмереж, і поки що жодної відповіді на свої запити не отримали.

Учасники мітингу прийшли до будівлі обласної державної адміністрації, там глава ОДА Олександр Фищук пообіцяв звернутись до Міністерства освіти і науки, щоб дізнатися про причини об’єднання.

Протестувальники заявляють, що їх влаштує лише скасування розпорядження, якщо цього не буде – обіцяють перекривати дороги у Чернівцях.

У Міністерстві освіти наразі не коментували вимоги студентів. 20 січня Кабмін ухвалив рішення про реорганізацію Буковинського державного фінансово-економічного університету. Уряд погодився на пропозицію Міністерства освіти і науки щодо реорганізації Буковинського державного фінансово-економічного університету шляхом приєднання до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

У розпорядженні вказується, що студенти Буковинського державного університету продовжують навчання у Чернівецькому національному університеті.

Освіта.ua
02.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Игорь Соломонов
Їх потрібно з’ єднувать (вищі). А то в Україні їх більше чим в усій Європі
xyz
Особисто у мене неоднозначна думка що-до цього рішення. 1) У Чернівецькій області 6 ВУЗів III-IV рівня акредитації. Це означає, що кожного року вони випускають не менше тисячі спеціалістів. Питання: що вони мають робити? Навіть якби в Україні все працювало, стільки спеціалістів не потрібно. Ще до всього + 21 коледж. 2) Інший погляд на цю ситуацію. Мені ніхто так толком не пояснив: звідки тут візьметься економія? Викладачі залишаться ті ж, обслуговуючий персонал також, комунальні послуги оплачувати потрібно, декани, зав. кафедрами, проректори, секретарі залишаться на місцях. Зміниться тільки назва. А економія де?
Світлана
Дурні діти, ви вступали до вузу 3 рівня, а будите отримувати дипломи вузу 4 рівня, і у вас майже нічого не зміниться, ні корпуса ні викладачі, а от керівництво вузу. сволота.. це вони дітей підбурюють, бо втрачають теплі, грошовити місця. А студентству потрібно пояснити, що їх інститути і факультети просто змінюють юридичну адресу, і вище керівництво. Але хіба їх обходить, який ректор підпише дипломи? Хай із студентами просто поговорять
мама
Для Світлана: Діти не дурні, а Ви, Світлано. Перш ніж писати про ІІІ рівень, перевірили б спочатку. Реєстр ВНЗ доступний. Але, мабуть, про нього й не чули. Якщо Ви вчились з байдужістю та тільки заради диплому, то цим студентам не все рівно, хто їм буде викладати і де вони проведуть своє студентське життя. А мені не все рівно скільки я буду платити за навчання.
Коментувати