Гриневич: систему профтехосвіти слід рятувати негайно

Система професійно-технічної освіти на межі руйнування внаслідок прийняття закону про Держбюджет

Гриневич: систему профтехосвіти слід рятувати негайно

Система професійно-технічної освіти опинилася на межі руйнування внаслідок прийняття Закону «Про Державний бюджет на 2016 рік». Про це під час проведення Всеукраїнської наради з проблем та ризиків подальшого функціонування системи професійно-технічної освіти заявила голова профільного парламентського Комітету з питань науки  і освіти Лілія Гриневич.

У комітеті зазначають, що відповідно до діючого закону про Держбюджет, з 1 січня 2016 року видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах та інших навчальних закладах, розташованих у містах обласного значення, плануються у відповідних бюджетах міст обласного значення, а на інших територіях - у відповідних обласних бюджетах та бюджеті міста Києва. Також, згідно із Законом, необхідно забезпечити передачу з державної у комунальну власність майна відповідних установ, закладів та організацій.

Багато міст не мають коштів на утримання професійно-технічних навчальних закладів і вирішили відмовити їм у фінансуванні. Частина міських і обласних рад виділила тільки від 10 до 50 % від минулорічних обсягів фінансування. Багато міськрад відмовляються фінансувати підготовку професій, які не потрібні місцевій економіці, але затребувані на національному ринку праці.

«Ми повинні передати фінансування професійно-технічних закладів у містах обласного підпорядкування на рівень обласних бюджетів. Тільки навчальні заклади обласних центрів можуть фінансуватися з міських бюджетів, бо в обласних центрів більше фінансових можливостей. При цьому маємо надати для дофінансування професійно-технічної освіти субвенції державного бюджету на отримання середньої освіти та підготовку робітничих кадрів. Адже слід врахувати, що учні у ПТНЗ здобувають загальну середню освіту, а отже на це має надаватися освітня субвенція як і в загальноосвітніх школах. Окрім того слід, принаймні частково, підтримати фінансування професійної підготовки відповідною субвенцією, особливо в частині гостродефіцитних, необхідних для країни професій», - зазначила Лілія Гриневич.

За її інформацією, відповідні зміни до законів «Про Державний бюджет України на 2016 рік», Бюджетного кодексу України Комітет з питань науки та освіти найближчим часом винесе на розгляд Верховної Ради.

«Під загрозою не просто система підготовки кваліфікованих робітників, а долі десятків тисяч людей. В системі професійно-технічної освіти України – 795 закладів, навчаються 292 тис. учнів. Третина з них – з малозабезпечених сімей, сироти, тощо. Не маємо права забирати в них майбутнє, зробивши заручниками недолугості бюрократів. Систему профтехосвіти слід рятувати негайно», - наголосила Гриневич.

Освіта.ua
01.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Накипелов
Для Павел: Таки да. При яныку модераторы вообще ложили на коменты. Там такое писали, что ни в какие рамки не лезло (хотя я не осуждаю авторов сообщений, так как бывшая власть - тоже не подарок). Но теперь работает цензура. Причем удаляют не руательства, а правду.
Натэл
Шановна Гриневич, неужели до вас не доходит, или вы надеетесь, что до людей не доходит, нормальных, адекватных людей, что будущее уже давно забрали не только у детей, но и у их родителей, стариков , и уже все являются заложниками той системы, где вы - успешный менеджер, так еще пытаетесь изобразить заботу о народе. Берегите место сытное.
рпг
Нинішнє міністерство освіти живе по-принципу: "Спочатку створити глобальну проблему, а потім героїчно її вирішувати"...
Павел
Портал "Освита ЮА" начал цензуру, такого не было даже при Януковиче - потому что видите ли сказано правду о Лилии Гриневич - которая делает вид что борется за профобразование но почему то только после принятие бюджета - позор, убирают правдивые сноски
Іванна
Шановні функціонери МОНУ! Просто дивує ваша близорукість. А може це спланована тактична дія по оптимізації освіти? Все ніяк не рішались відкрито зрізати асигнування. А так - освіту скинули на місцеву владу, - цілковита економія. Що самі не змогли знищити, знищать місцеві князьки.І виправдання є - це ж народ на місцях краще знає, на що їм гроші витрачати! Отак і скотимося "окончательно" до рівня африканських народів.
Sergiy
Пані Гриневич декілька моментів: Закон про вищу освіту приняли подивились не добре треба підправляти, закон про освіту взагалі викликав обурення в суспільстві, приняли бюджет караул! Для того щоб врятувати освіту треба Вас і керівників МОН забрати геть від влади.
Голосzнароду
Всю систему профтехосвіти все одно не можна врятувати, тому що Україна в час війни не знайде таких коштів, щоб масово закупити сучасну апаратуру і обладнання в заклади освіти, як на сучасних заводах чи фабриках, бо навчати робітничих спеціальностей на радянському застарілому обладнанні чи без нього взагалі абсурд.
111
Скакун выстрелил себе в ногу, а теперь бегает и орет как недорезанная свинья. Яценюк и Яресько просто красавцы. Лучшие в мире функционеры. Так громить страну никаким кацапами и русне за всю историю московского колониализма не получалось.