Osvita.ua Вища освіта Гриневич: систему профтехосвіти слід рятувати негайно
 Гриневич: систему профтехосвіти слід рятувати негайно

Система професійно-технічної освіти на межі руйнування внаслідок прийняття закону про Держбюджет

Гриневич: систему профтехосвіти слід рятувати негайно

Система професійно-технічної освіти опинилася на межі руйнування внаслідок прийняття Закону «Про Державний бюджет на 2016 рік». Про це під час проведення Всеукраїнської наради з проблем та ризиків подальшого функціонування системи професійно-технічної освіти заявила голова профільного парламентського Комітету з питань науки  і освіти Лілія Гриневич.

У комітеті зазначають, що відповідно до діючого закону про Держбюджет, з 1 січня 2016 року видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах та інших навчальних закладах, розташованих у містах обласного значення, плануються у відповідних бюджетах міст обласного значення, а на інших територіях - у відповідних обласних бюджетах та бюджеті міста Києва. Також, згідно із Законом, необхідно забезпечити передачу з державної у комунальну власність майна відповідних установ, закладів та організацій.

Багато міст не мають коштів на утримання професійно-технічних навчальних закладів і вирішили відмовити їм у фінансуванні. Частина міських і обласних рад виділила тільки від 10 до 50 % від минулорічних обсягів фінансування. Багато міськрад відмовляються фінансувати підготовку професій, які не потрібні місцевій економіці, але затребувані на національному ринку праці.

«Ми повинні передати фінансування професійно-технічних закладів у містах обласного підпорядкування на рівень обласних бюджетів. Тільки навчальні заклади обласних центрів можуть фінансуватися з міських бюджетів, бо в обласних центрів більше фінансових можливостей. При цьому маємо надати для дофінансування професійно-технічної освіти субвенції державного бюджету на отримання середньої освіти та підготовку робітничих кадрів. Адже слід врахувати, що учні у ПТНЗ здобувають загальну середню освіту, а отже на це має надаватися освітня субвенція як і в загальноосвітніх школах. Окрім того слід, принаймні частково, підтримати фінансування професійної підготовки відповідною субвенцією, особливо в частині гостродефіцитних, необхідних для країни професій», - зазначила Лілія Гриневич.

За її інформацією, відповідні зміни до законів «Про Державний бюджет України на 2016 рік», Бюджетного кодексу України Комітет з питань науки та освіти найближчим часом винесе на розгляд Верховної Ради.

«Під загрозою не просто система підготовки кваліфікованих робітників, а долі десятків тисяч людей. В системі професійно-технічної освіти України – 795 закладів, навчаються 292 тис. учнів. Третина з них – з малозабезпечених сімей, сироти, тощо. Не маємо права забирати в них майбутнє, зробивши заручниками недолугості бюрократів. Систему профтехосвіти слід рятувати негайно», - наголосила Гриневич.

Освіта.ua
01.02.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Накипелов
Для Павел: Таки да. При яныку модераторы вообще ложили на коменты. Там такое писали, что ни в какие рамки не лезло (хотя я не осуждаю авторов сообщений, так как бывшая власть - тоже не подарок). Но теперь работает цензура. Причем удаляют не руательства, а правду.
Натэл
Шановна Гриневич, неужели до вас не доходит, или вы надеетесь, что до людей не доходит, нормальных, адекватных людей, что будущее уже давно забрали не только у детей, но и у их родителей, стариков , и уже все являются заложниками той системы, где вы - успешный менеджер, так еще пытаетесь изобразить заботу о народе. Берегите место сытное.
рпг
Нинішнє міністерство освіти живе по-принципу: "Спочатку створити глобальну проблему, а потім героїчно її вирішувати"...
Павел
Портал "Освита ЮА" начал цензуру, такого не было даже при Януковиче - потому что видите ли сказано правду о Лилии Гриневич - которая делает вид что борется за профобразование но почему то только после принятие бюджета - позор, убирают правдивые сноски
Іванна
Шановні функціонери МОНУ! Просто дивує ваша близорукість. А може це спланована тактична дія по оптимізації освіти? Все ніяк не рішались відкрито зрізати асигнування. А так - освіту скинули на місцеву владу, - цілковита економія. Що самі не змогли знищити, знищать місцеві князьки.І виправдання є - це ж народ на місцях краще знає, на що їм гроші витрачати! Отак і скотимося "окончательно" до рівня африканських народів.
Sergiy
Пані Гриневич декілька моментів: Закон про вищу освіту приняли подивились не добре треба підправляти, закон про освіту взагалі викликав обурення в суспільстві, приняли бюджет караул! Для того щоб врятувати освіту треба Вас і керівників МОН забрати геть від влади.
Голосzнароду
Всю систему профтехосвіти все одно не можна врятувати, тому що Україна в час війни не знайде таких коштів, щоб масово закупити сучасну апаратуру і обладнання в заклади освіти, як на сучасних заводах чи фабриках, бо навчати робітничих спеціальностей на радянському застарілому обладнанні чи без нього взагалі абсурд.
111
Скакун выстрелил себе в ногу, а теперь бегает и орет как недорезанная свинья. Яценюк и Яресько просто красавцы. Лучшие в мире функционеры. Так громить страну никаким кацапами и русне за всю историю московского колониализма не получалось.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!