78 закладів профтехосвіти не фінансуються

Професійно-технічні навчальні заклади не включили до фінансування у бюджети міст

78 закладів профтехосвіти не фінансуються

У Міністерстві освіти і науки сподіваються, що найближчим часом питання забезпечення професійно-технічних навчальних закладів буде вирішено. Про це під час брифінгу сказав заступник міністра освіти Павло Хобзей.

Зокрема, він зазначив, що з 1 січня більшість навчальні закладів професійно-технічної освіти мають фінансуватись з бюджетів міст обласного значення та обласних бюджетів.

За словами Хобзея, на сьогодні не передбачено фінансування 78 закладів у 33 містах 14 областей України.

«Депутати міських рад, приймаючи бюджети міст, не включили професійно-технічні навчальні заклади до фінансування», - пояснив заступник міністра.

Також залишається проблемними питаннями харчування дітей-сиріт, сплата за комунальні послуги, існують питання з виплатою студентам стипендій і зарплат викладачам.

Павло Хобзей також додав, що Міністерство освіти підтримує зв'язок із головами обласних держаних адміністрацій щодо виплат стипендій та заробітної плати працівникам професійно-технічних навчальних закладів.

«Наразі усі професійно-технічні заклади працюють у звичному режимі, і сподіваюсь, що через два тижня будуть вирішені питання із їхнім забезпеченням», - підсумував заступник міністра Павло Хобзей.

Освіта.ua
25.01.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ВПУ
Разом з дружиною працюю в профтехосвіті. З січня моя сім’я не отримує кошти. Субсидія мені не положена...Газ, телефон, світло буде відключено. Змушений жити на кредит...Що це за геноцид???
Местный
Для ВПУ: хотели "жити по-новому" - живите. Хотели прогнать "злочинну панду" - прогнали, терпите!
Коментувати
пауль целан
Чорне молоко брехні.Ми п’ємо тебе вдень, ми п’ємо тебе вночі.Він недолугий майстер, він грається реформами, він цвьохкає бюджетом, він розмовляє зі зміями.Він примушує нас копати могили...о його кохана дружино... о твоя спопеліла коса українко
Андрій
Бюджет-це гаманець з дармовими грішми для тих, хто має доступ до нього. Крадуть безбожно. Необхідно переглянути концепцію і саме поняття бюджета і розробити нові положегня про нбого. Та це не гарантія, тому що братки-пристосуванці знайдуть як украсти.
Палій
Сини нардепів тай деякі самі нардепи воюють в АТО за тебе та твою родину. Побійся бога. Слава Україні! Смерть ворогам!
яйценюк
А навіщо робітники, та ще й кваліфіковані, як руйнується ( свідомо!) виробництво? Заводи й фабрики знищуються!
Палій
Для яйценюк: Руйнуються гнилі совкові фабрики. Европейське виробництво в Україні квітне і буде квітнути. Слава Україні.
Андрій
Коли скінчаться "гнилі фабрики", то почнуться резерації для бідних людей. Той, хто не будує нічого для держави зараз, нічого хорошого не зробить і потім. Наркотична залежність від мвф і тваринний страх, щоб не повернулись регіони, бо ті відірвуть причинні місця сені і іже з ним саму шию.
Палій
Для Андрій: Ніякої залежності немає. Україна незалежна. Була, є і буде такою. Совкові фабрики нам не потрібні так само як і любителі совка. Натяк зрозумів? Слава Україні!
Коментувати
Уберите поплавского, достал своей рекламой)
Пир во время чумы. ПТУ не финансируются, уже предупредили. Зарплаты за январь нет, а у преподавателей ПТУ уже и не будет. У субвенции ограниченные возможности. Но почему-то средства нашлись, чтобы оплатить жилье в Киеве нардэпам-миллионерам, их сынкам, этим жлобам и жадюгам! Война идет, люди гибнут, экономика на дне, а закон работает на пользу богачам-ворам, которые преспокойно вынимают деньги из бюджета на себя любимых.
ааа
знаєте, чому не прийняли Закон про профтехосвіту? Тому що Закон треба виконувати, а так - "в темноте все кошки серые". Кого хвилюють проблеми бідних. У них на Канарах тепло і вілли за мільйони. НОВИЙ ГЕНОЦИД "МАЛЕНЬКИХ УКРАЇНЦІВ"
Палій
Для ааа: Тому, що він не європейський. Як виведут концепцію європейських коледжів - Україна увійде в етап якісноє професійної технічної освіти. Це місяць-два, адже рефформи надшвидкі. Слава Україні.
Андрій
З великої хмари та малий дощ, реформ не має, є тільки їх видимість та оголтіле п....больство.
Палій
Для Андрій: Реформи йдуть, завдяки уряду, міцним поступом. Мабутнє України тільки з Європою. Слава Україні.
Коментувати
разочарованная
какой к черту "звичний режим" последний раз зарплата 12 декабря прошлого года, на сегодня - платежки за свет,газ,телефон -не оплачено,добираться на работу - пешком,оставшиеся копейки еще держим на хлеб. На городской бюджет НЕ ПРИНИМАЮТ КАТЕГОРИЧЕСКИ! смотри дальше -зарплаты нет и не будет, не будет и стипендии детям. Чему научит учитель, поставленный в такую ситуацию. Только в нашем коллективе 125 человек,а в таких условиях по словам Хобзея 78 училищ. И это называется "звичний режим" и реформа ? ЭТО ГЕНОЦИД ОБРАЗОВАНИЯ В ЦЕЛОМ!!!
Палій
Для разочарованная: Відверта брехня. Я та мої знайомі завжди! вчасно отримуємо зарплатню. Уряд виконує свої соціальні зобов*язання.
ты-ДА, большой процент
Для Палій: учителей НИКОГДА,нет,во времена немного раньше (видать либо янукович чувствовал,либо его окружение боялось,но именно тогда зарплату платили вовремя.Оте года два.А сегодня-её вовремя лишь ты получаешь.Да тебе и не государство основную часть платит)вовремя с момента 1991 года вовремя не финансировалось.А ты не есть ВСЕ.
Палій
Для ты-ДА, большой процент: Українську мову розумієш? "Я і мої знайомі"! А ти, доречі, теж не "всі". Хоча ти, на мою думку, просто брешеш. Слава Україні!
Коментувати
вся правда
Дивлячись, який голова облдержадміністр. бюджет прийняли з посиланням на місцеву владу-міську. вийшло: "Я умиваю руки".
Наталія
Я повністю погоджуюсь з дописувачами. Кожен по своєму прав. Але викреслити профтехосвіту, як пріоритетну галузь - це крах економіки. Настануть часи, коли хороший робітник, в любій галузі буде на вагу золота. І ті самі інженера та економісти з вищою освітою не зможуть працювати на підприємствах, де не буде робітників. Престижність робітничих професій і так впала, а тут держава її хоче геть знищити. Галузь потрібно реформувати, як одну із пріотитетних. Щоб випускники вищих навчальних закладів через центри зайнятості не отримували робітничі професії, щоб здобути своє перше робоче місце. Як би до нас в училища приходили кращі учні, тоді рівень кваліфікації робітників був набагато вищий. І кожен з цих робітників працював би на благо нашої держави. Мабуть для політиків краще мати більшу масу неосвідчених громадян - ними легше керувати. А що буде робити маса молоді, для яких училища - хоч якийсь шанс на освіту.Краще збільшити заробітні плати для поліцейських, які будуть ловити цих злочинців?
вся правда
Скільки можна жувати с..., не здатні прийняти Закон про освіту, Закон про профтехосвіту!!!!Ледацюги чортові, брехуни і крадії! Куди перевели грошики в сумі 8 мільярдів, які були закладені в попередньому році? Нагло посміялися -лишили 8 мільйонів на субвенції профтехосвіті. Мабуть, складали бюджет по принципу "скільки нуликів зачеркнемо". СЕНЯ with МОН, давай до побачення. P.S. Знання анлійської не звільнює від відповідальності перед суспільством і законами.
Палій
Для вся правда: Це важкий та тривалий процес. Наша нова влада нас не розчарує і за два роки ми будемо жити як європейці. Я переконаний. Слава Україні.
Андрій
За два роки вимремо як динозаври, виїдемо за кордон, а ті хто лишиться будуть отримувати так звану зарплату в 10 $.
Палій
Для Андрій: Наче щур. Їдь. Куди ти хочешь? Може до кацапів? З тобою усе зрозуміло. Твій шлях до донбабве, а мій до Європейської України. І ніякі дії і слова зрадників та панікерів не відвернуть перемогу Європейскої України! Слава Україні!
Коментувати
вся правда
Ніхто не створював механізм реформування профтехосвіти. "Бідні" совкові хлопчики із міністерства поїхали до Норвегії, подивилися на їхню систему ПТО і вирішили тупо наслідувати (до речі, як завжди робили, коли перекладали і переписували програми політичних партій Великобританіі, Німеччини і т.д., а український нарід щасливо хавав ті заморсько-українські обіцянки-цяцянки), потім і наслідувати перехотілося, вирішили ще краще-знищити. Як там у Сталіна було:"Нет человека-нет проблемы".
ort
Про яку профтехосвіту може іти мова, якщо з неї залишилася тільки назва. Да, є хороші професійні училища, з хорошою базою. На деякі спеціальності навіть є конкурсь контрактників. Але в більшості з них не те що бази немає, немає навіть учнів. Ні, за списками є. Навіть повні групи. Але за фактом, учнів немає. Зараз проходить вручення дипломів про закінчення ПТУ. Ви мені можете вірити, а можете і не вірити, але наведу такий кричущий факт. Начеб-то закінчили навчання 36 випускників. Зявились отримувати диплом 10. Інших шукають, щоб хоч диплом забрали. Можливо в когось виникне питання: а якже випускні іспити? А ніяк! Більша половина на них і не зявлялась. Виставили оцінки "мертвим душам" і на цьому робота комісії завершилась. І для чого такі ПТУ?
вся правда
Для ort: що цікаво, що такі малокомплектні училища, які цим займаються благополучно профінансовані облрадами, тому що вони потребують мало коштів, а там, де гарні заклади,які поробили ремонти, створили та створюють сучасну базу не треба фінансувати, тому що потребують більше коштів,...А може на їх власність впало око зажерливого бізнесу???;)
Коментувати
Мукачево без Балог!
Мукачевский горсовет и депутатский корпус проигнорировали закон Украины о финансировании ПТО из местного бюджета, так как молодой мер имел ввиду законы Украины.Однако на последней сессии раздерибанил бюджет со своими содепутатами из ЕЦ на свой смак кому надо и по принципу свой. Более того на каком основании горсовт принимает Программу помощи высшему образованию, тобишь местному вышу МДУ, 1,200млн.грн на нужды МДУ.Тогда для чего этот пропадающий выш финансирует МОН Украины. Возможно МОНу надо передать этот аппендицит МДУ в распоряжении области или города Мукачево. Такие "резервы" пропадают, лучше на базе этого никудышнего выша организовать несколько профтехучилищ, тем более материально-техническая база соответствует всем стандартам образования, больше пользы для государства, и так без рабочих професий экономика не выйдет из состояния кризы.
Мукачівець
Для Мукачево без Балог!: Йди в пизду. Будеш обглворювати їх через рік
Коментувати
Олександр
А як саме ця проблема буде вирішена, він не сказав. Держава Україна в особі МОН тупо кинуло на призволяще систему профтехосвіти! Да, вона не ефективна, але хто її мав реформувати! Ситуація з фінансуванням закладів ПТО - це показник "пріоритетного" відношення до галузі з боку МОН. Не потрібна система державі, не потрібна. То похоронимо її(.