МОН: престиж професійної освіти зростає

Щороку галузь профтехосвіти надає ринку праці до 160 тисяч кваліфікованих працівників

МОН: престиж професійної освіти зростає

Щороку галузь професійно-технічної освіти надає українському ринку праці до 160 тисяч кваліфікованих працівників і кожного року професійно-технічні навчальні заклади набирають 140-150 тисяч першокурсників. Про це під час круглого столу з питань реформування професійно-технічної освіти сказав директор департаменту професійно-технічної освіти МОН В’ячеслав Супрун.

За словами чиновника, в Україні змінюються та удосконалюються державні стандарти щодо робітничих професій та перелік спеціальностей.

«Ми ведемо роботу по скороченню дефіциту робітничих професій у державі. Престиж професійно-технічної освіти у суспільстві зростає», - заявив Супрун.

Окрім того, він поінформував, що законопроект «Про професійну освіту» передано до парламенту.

Директор департаменту МОН також зазначив, що одним з головних нововведень законопроекту є створення центрів професійної освіти, стратегію розвитку яких визначатимуть ради стейкхолдерів.

«Представники місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, галузеві та міжгалузеві організації та об’єднання роботодавців, професійні асоціації та професійні навчальні заклади, національні і міжнародні експерти – усі ці позиції входитимуть до рад стейкхолдерів по мережі професійної освіти», - сказав Супрун.

Освіта.ua
21.01.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Витя
Супрун В.В. - главный тормоз реформирования и взяточник этой системы
Zinger
Для Леонідович. Ви правильно підмітили. Скільки прийняли, стільки і випустили, хоча насправді вчиться від сили 40%, інші пішли в ПТУ бо мама сказала. Питаю одного учня: Чого ти сюди ходиш, ти ж зовсім не вчишся? А щоб вдома не сидіти! У нас не протефтехосвіта, а профтехлипа. Відрахувати директор ледарів не хоче, бо зменшиться контингент, а з ним фінансування.Професійного відбору немає, бо училищ більше, ніж потрібно. Беруть усіх підряд, аби набрати побільшу кількість від якої залежить бюджетне фінансування. 50% після випуску не влаштовуються на роботу, скільки державних коштів проганяється надарма. Тому і передали на місцеві бюджети, аби влада на місцях сама дивилися, скільки яких професій потрібно. У деяких регіонах училищ у два рази більше, ніж є у цьому потреба. Учні втікають зі школи після 9 класу в ПТУ а тут їм знову нав’язують середню освіту, яка також є фікцією і насправді нічого не дає, тільки збільшує витрати бюджету.
VV18
Толку от их, так называемого развития профессионально-технического образования. У нас ни оно, ни высшее образование не привязано к потребностям промышленности и рынка производства, услуг, труда… А саморазвитие набрало таких темпов, что всё это образование государство задумало повесить на местные бюджеты. На местах, по мнению чиновников ещё большее развитие получит профессионально-техническое образование. Во многих городах промышленность стоит уже не первый год, строительство также последние два года упало, рынок услуг сократился до минимума и т.д. Кого мы обманываем???
Ольга
Мені теж цікаво було дізнатися, про що думають школярі під час вибору професії: http://znoclub.com/vybir-pofesii-abo-vyzy/239-pro-shcho-dumayut-shkolyari-vibirayuchi-profesiyu.html
Zinger
Для Ольга: Я не раз робив анкетування серед учнів ПТУ щодо мотивів у виборі професії. Запевняю Вас, 70% нічого не думає - як мама сказала або " ну десь треба йти". Причина у тому, що середня школа не готує учня до праці, не прививає дітям трудових навиків. Сільський хлопець не вміє тримати у руках лопату, мусів сам вчити, коли групі доручили розбити клумби навпроти корпусу училища. Професійна орієнтація тримається виключно на ентузіазмі майстрів та викладачів ПТУ, за свої гроші купуємо бензин, оплачуємо транспорт і їздимо по селах. А коли немає повного набору директор звинувачує нас, що погано проводили профеорієнтацію. Йдіть, каже на вокзали і роздавайте агітки, може так більше наберемо учнів.
Коментувати
Кузьміч
Професійно-технічна освіта це колгосп "40 років без урожаю".
Сергей Очеретный
... і фінансування на місцеві бюджети. Чи легко буде в ПТУ вчитися?
Леонідович
Приймають по 140-150 тисяч першокурсників щороку, а випускають по 160 тисяч кваліфікованих працівників. Вони їх що там розмножують? ККД=115%?
Андрей К.
Для Леонідович: ну берут половозрелых мальчиков и девочек. Не удивительно что они размножаются. А если серьезно - то бывают бакалавры и магистры. Всякий магистр заодно и бакалавр, и видимо в специалистах посчитан дважды.
Тарас
Які бакалаври, спеціалісти, магістри? В бурсі?
tur
Для Андрей К.: Ну, тут Ви видали. Де це у нас ПТУ випускають бакалаврів і магістрів? Для чого нам тоді університети?
Коментувати