Порошенко вирішив підписати закон про наукову діяльність

Президент наголосив на спільній відповідальності науковців та практиків за імплементацію закону

Порошенко вирішив підписати закон про наукову діяльність

Президент Порошенко зустрівся з науковцями, освітянами та парламентарями, які опікуються питаннями розвитку та підтримки науки в Україні та повідомив про своє рішення підписати Закон України «Про наукову та науково-технічну діяльність», який був прийнятий Верховною Радою у листопаді.

За повідомленням прес-служби глави держави, відбулася відкрита і щира розмова щодо проблем реформування наукової сфери в Україні і переведення її на більш практичний прикладний рівень.

Зокрема, президент назвав прийняття цього закону за демократичною прозорою процедурою із залученням Міністерства освіти і науки, НАУ, вишів, депутатського корпусу, громадянського суспільства прикладом консолідації і досягнення спільної мети.

При цьому Порошенко наголосив на спільній відповідальності науковців та практиків за імплементацію цього закону та запевнив учасників наради щодо своєї активної участі в цьому процесі.

«Я розраховую на вас. Ми маємо використати той потенціал, наших майбутніх нобелівських лауреатів, я впевнений, що вони будуть. Маємо створити лабораторії, створити умови захисту результатів їх інтелектуальної праці. Маємо створити законодавство. Маємо створити для них соціальні ліфти, і в цьому полягає реформа Академії наук, бо для кожного відкривається ця перспектива», – сказав президент, наголосивши, що запорукою успіху в цьому напрямку є спільна розробка закону.

Він також висловив думку, що слід позбавлятися від радянських стереотипів сприйняття науки.

«Ми живемо в інших умовах. Ми створимо для молодих вчених найкращі умови. Але цією найкращою умовою буде змагальність, ви будете змагатися за гранти. Ви будете змагатися за кошти оборонпрому, за кошти державного оборонного замовлення. Будете змагатися, щоб отримати кошти по енергоефективності», – сказав президент.

«Ми маємо розраховувати в першу чергу на себе. І цей Закон, який ми підписали, відкриває перед нами унікальні перспективи. Але перед справжніми вченими, справжніми науковцями, людьми, які хочуть перетворити Україну в сучасну європейську державу. І критерієм для мене буде, – щоб це відчув звичайний громадянин», – заявив Петро Порошенко.

Освіта.ua
25.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Zinger
Готовий підписатися під кожним словом Президента. Пора відходити від науки заради науки, вона має приносити користь суспільству, а не служити чисто матеріальним підпертям для псевдонауковців. Чому у нас розвелося стільки кандидатів та докторів, а ми як жили погано так і живемо? Особливо відсталою є економічна наука, яка не пропонує сучасних вирішень проблем розвитку суспільства. Про економіку говорять політологи, соціологи, політики, а науковці сором’язливо відмовчуються, бо не мають що сказати. Почути можна тільки Пинзеника та Ланового, які вже самі напевно не вірять у те , що говорять. Обидва науковці, побували міністрами, позихищали дисертації, а толку від них? Де їх практичні результати? Читаєш економічну літературу і диву даєшся: попереписували задом наперед з інших посібників і тішаться своєю "ученістю"!
совесть
Для Zinger: А яке може бути економічне зростання без дотримання ЗАКОНІВ всіма громадянами суспільства? Та ні, науковці винні...
Zinger
Для Совість. Винні, і ще як винні. Скільки було лементу про переваги ринкової економіки, мовляв вона сама усе вирівняє, усі будуть щасливі і т.д. І це я чув від п.Пинзеника і п.Ланового не раз. А коли вони стали міністрами від їх теорії незалишилось нічого. Працювали виключно у ручному режимі, бо виявилося, що в умовах української ментальності ніякі ринкові закони не є Законами. А вони що, того не знали, де виросли, в Америці чи в Україні? Виявляється бути вченим ще не означає бути дієвим. Наша економічна наука далека від практики, вона "паперова", а її представники не вміють досягати практичних результатів, а тільки говорити, які вони вельми вчені.
Коментувати