Президента закликали почати реформу науки

«ЄвроОптимісти» закликали Порошенка підписати закон «Про науку та науково-технічну діяльність»

Президента закликали почати реформу науки

Депутати Міжфракційного об'єднання «ЄвроОптимісти» закликали президента Порошенка підписати законопроект «Про науку та науково-технічну діяльність» та започаткувати реформу наукової сфери. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сторінці об’єднання у Facebook.

Зокрема, члени МФО «ЄвроОптимісти», вважають, що українська наука потребує найскорішого реформування.

«Країну полишають кращі наукові кадри, що є неприпустимим для перспективи розвитку. Ті, хто намагається гальмувати запуск цієї реформи, грають проти інтересів громадян та держави», - йдеться у зверненні до Порошенка.

Депутати нагадують, що парламент 10 листопада 2016 року ухвалив законопроект «Про науку та науково-технічну діяльність» (№2244а), який визначив шлях реформування наукової сфери.

«Засадничими його принципами є децентралізація управління науковою сферою, демонополізація джерел її фінансування та європейські підходи. Сформоване бачення – консенсусне і є результатом довгих дискусій, в результаті яких всім зацікавленим сторонам удалося дійти компромісу: замість чотирьох альтернативних законопроектів у кінцевому підсумку на рішення депутатів винесли один, який врахував усе краще, що було в решті проектів. Парламент підтримав цей документ 290 голосами», - зазначають депутати Міжфракційного об'єднання.

«Наразі законопроект відданий на підпис Президента України. Сьогодні, 23 грудня, спливає строк, у який він має визначитися, чи підписувати цей документ, відтак – започаткувати реформу. Реформу, яка дасть надію молодим ученим реалізувати себе в Україні й на благо України. Реформу, яка дозволить відмовитися від забюрократизованої застарілої радянської системи управління наукою на користь створення креативного середовища, що спонукає до винаходів. Реформу, яка надасть можливості для розвитку і започаткує прозоре фінансування. Реформу, яка, започаткує моду в Україні на науку й перетворить науковців із жебраків на тих, хто формує суспільну думку. Все це є в законопроекті «Про науку та науково-технічну діяльність», - йдеться у заяві.

Депутати МФО «ЄвроОптимісти» звернулись до Президента України нарешті започаткувати реформу, наслідки якої стануть відчутні у всіх сферах нашого життя.

«Це – довгий шлях, попереду ще багато рішень у цій царині. Але потрібно зробити перший крок. І таким кроком є набуття чинності Закону «Про науку та науково-технічну діяльність», - наголошують народні депутати.

Освіта.ua
24.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів