Біля АП мітингували співробітники НАН України

Мітингувальники вимагали не скорочувати витрати на науку в державному бюджеті на 2016 рік

Біля АП мітингували співробітники НАН України

Біля Адміністрації президента мітингували працівники Національної академії наук України. Про це повідомляє "112 Україна".

«Вони вимагали провести реформу науки і не скорочувати витрати на науку в державному бюджеті на 2016 рік. Акцію проводять символічно. Перед цим активісти влаштували перформанс "Дівчина зі зв'язаними руками". Таким чином вони демонстрували, що якщо в науці не буде достатньо фінансування в наступному році, то вчені не зможуть проводити дослідження і не зможуть виводити Україну на міжнародну арену», - йдеться у повідомленні.

Один з активістів розповів, що молоді вчені дуже розраховують на підтримку президента і сподіваються, що він незабаром підпише закон про наукову і науково-технічну діяльність.

До мітингувальників також вийшов представник АП Микола Берізко.

"Все складається так, що він вас послухається і підпише. Думаю, що так воно і буде. Спасибі вам за активність, за реформаторську позицію. Реєструйте (звернення, - ред.) і будемо передавати. Зареєструємо це звернення молоді, і буде розглядатися. Я думаю, президент його врахує", - сказав він.

За його словами відповідь на дане звернення буде найближчим часом. "Тут немає проблем, ми швидко розглядаємо це", - сказав Берізко.

Як відомо, раніше в Національній академії наук України заявили, що проект держбюджету на 2016 рік ставить під загрозу існування науки в Україні. У заяві НАН зазначається, що запропонована у проекті бюджету реорганізація наукової сфери суперечить новій та чинній редакції закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", передбачає механічне об'єднання всіх національних академій наук, позбавлення НАН України статусу головного розпорядника бюджетних коштів та катастрофічне скорочення обсягів фінансування.

Освіта.ua
16.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Простак
Нехай науковці краще гризут граніт науки, тоді може швидше вони звернуть увагу на пратичне застосування їх розробок, в тому числі в вітчизняне виробництво... Досить кормити дармоїдів...