"Save Our Science": молоді науковці вимагають реформ

Рада молодих вчених НАН вивела на акцію протесту в урядовий квартал більше 200 науковців

"Save Our Science": молоді науковці вимагають реформ

Рада молодих вчених НАН вивела в урядовий квартал більше 200 науковців. Про це на своїй сторінці у Facebook написав молодший науковий співробітник Інституту фізіології ім. Богомольця НАНУ Олексій Болдирєв, повідомляє «Українська правда. Життя».

"Я бачив фізиків, хіміків, біологів всіх різновидів, економістів, матеріалознавців... Це класні живі обличчя і вони не дозволять розтоптати українську науку", — каже він.

За його словами, до акції доєднаються профспілки, академіки, співробітники галузевих академій, звичайні громадяни України, яким небайдужа наука.

"Нас буде значно більше, і я хочу подивитися в очі тим міністрам і депутатам, які спробують піти проти волі цього народу, загартованого Майданом", — додає науковець.

Як відомо, науковці планували провести акцію "Молодь НАН – за реформу науки, а не бюджетний дерибан!" та влаштувати науковий перформанс та пікетування під Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України.

Нагадаємо, що вони вимагають реформувати науку відповідно до нового Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність", прийнятого 26 листопада Верховною Радою України, не проводити жодних реорганізацій Національної та галузевих академій наук до проведення належного аудиту із залученням як вітчизняних, так й іноземних експертів, забезпечити самоврядність Національної академії наук України згідно з законодавством та статутом, а також недоторканність її інфраструктури та земельних ресурсів та забезпечити у Державному бюджеті 2016 року повноцінне фінансування академічної науки, принаймні не нижче мінімальних потреб на рівні 2,7 млрд грн.

Освіта.ua
08.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Голосzнарода
Ну 200 чоловік, це може і якраз стільки науковців із реальними науковими винаходами на всю країну, інші ж покупляли наукові звання і займають наукові посади. Погоджуюсь з тим, що поскорочують якраз тих молодих науковців, які займаються реальними винаходами, а бюрократи-науковці позалишаються при посадах і при роботі, але без реальних наукових винаходів, і без ніякої користі для науково-технічного прогресу в країні. Хоча в цьому і є користь, бо наукову галузь, яка пропагує лише архаїчні знання і винаходи, довго утримувати не будуть, і вона сама розвалиться. Молодим же науковцям пораджу не засмучуватися, бо їх досвідчені колеги все одно не дадуть їм працювати ефективно і впроваджувати їх винаходи в практичну діяльність.
Галина
Для Голосzнарода:
Коментувати