Високоцитованих публікацій науковців з України мало

Науковцям рекомендують публікуватись там, де результат стане надбанням для світової спільноти

Високоцитованих публікацій науковців з України мало

За версією кампанії Thomson Reuters, українські науковці публікують близько 6 тисяч публікацій на рік, але високоцитованих публікацій серед них – мало. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Максим Стріха під час семінару «Наукометричні бази даних як інструментарій реалізації наукового та науково-технічного потенціалу в контексті інтеграції до Європейського наукового простору», що відбувся у Києві.

За словами заступника міністра освіти і науки, наукометричні бази даних надають великі можливості щодо визначення індивідуальної стратегії науковців, стратегії конкретної наукової установи, великих наукових інституцій, а також наукової стратегії держави.

Він також повідомив, що наукометричні бази даних та відповідний інструментарій допомагають показати, які наукові українські організації зараз працюють найбільш продуктивно і ефективно, оцінити, на скільки ці показники повинні вирости, щоб провідні університети могли розраховувати на місця в міжнародних університетських рейтингах.

Також наукометричні бази надають інформацію про те, які українські вчені часто цитуються в Web of Science, які українські журнали зараз індексуються, і яке місце вони займають у своїх галузях.

«За версією кампанії Thomson Reuters, ми маємо близько 6 000 українських публікацій на рік, але високо цитованих публікацій серед них – мало», - підкреслив Максим Стріха.

За його словами, на сьогодні в Україні існує 16 видань за списком Web of Science, з них - 5 безпосередньо видаються в Україні, інші – це переклади українських журналів, які виходять за кордоном.

«Більшість українських наукових видань не виконують функцію інформування наукової світової спільноти про новітні важливі наукові результати. Сподіваюсь, що ця ситуація зміниться», - зауважив заступник міністра.

Він також висловив переконання, що навіть маючи обмежені ресурси, але вибудовуючи правильну редакційну політику, можна домогтися того, щоб українські журнали увійшли до світових індексів цитування.

На думку заступника міністра, наукометричні бази – це можливість залучати грантове фінансування, інформувати вчених про те, які напрямки досліджень розвиваються, а які вичерпані. Отже, бази мають дати керівникам установ, ученим і органам державної влади прозорі і достовірні дані для прийняття рішень про подальший розвиток науки.

«Результат своєї наукової праці потрібно розміщувати в тому журналі, де цей результат стане надбанням для світової спільноти, де на нього посилатимуться, тоді учений зможе потрапити на міжнародні консорціуми та отримати гранти», - підсумував Максим Стріха.

Освіта.ua
07.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Sowa
у Стрихи h-индекс =4 (http://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=6602806449)
Ужас
Страшно подумать, что было бы, если бы в свое время кто-нибудь сказал Ньютону, что «без современной качественной аппаратуры» невозможно сделать открытие в науке!
Правдоруб
Цікаво те, що поради нам дає якась стріха, наукових публікацій якої в журналі "Science" я щось теж не бачив. Тому хочу дати пораду стрісі. Стріха, ти спочатку займися наукою, опублікуй результати своїх досліджень в жруналі "Science" ы нехай міжнародна наукова спільнота їх широко процитує. А після цього ти, довбодятел, будеш давати нам поради, вказівки, рекомендації та інш.
HD
Что бы что то публиковать нужно заниматся на современной качественной аппаратуре и проводить современніе исследования! А на том что у нас осталось с времен СССР ничего нового не откороеш......
Serg
Для HD: У пана Сріхи при його великій науковості немає жодного дослідження застосовоного для потреб людей. Добре робити науку за бюджетний кошт, тим більше будучи при владі. Нехай зробить дослідження за гранти хочби SONI ,а П- ти не мішки носити
Михайло
Одразу видно великого вітчизняного науковця) Дуже науковий метод ведення дискусій - перехід на особистості та образи. Не знаю, наскільки великим є вклад пана Стріхи у світову науку, но він хоча б є. Про Ваш вклад взагалі важко щось сказати
Mykola
Дуже корисна і правдива стаття!!!
Коментувати