Які фріланс-спеціальності найпопулярніші в Україні?

Фріланс або віддалена робота в Україні – це нова модель відносин між роботодавцем та спеціалістом

Які фріланс-спеціальності найпопулярніші в Україні?

Фріланс або віддалена робота в Україні – це нова модель відносин між роботодавцем та спеціалістом, яка за багатьма показниками випереджає класичну (мається на увазі наймана праця в офісі). Варто згадати, що за результатами 2014 року українські фрілансери стали першими в Європі за сумою заробітку (більше 60 млн. доларів). Але перспективи є не тільки на міжнародному ринку: в нашій країні теж існує багато переваг для всіх, хто бажають працювати вдома, завдяки біржі фрілансу. Зокрема, в Україні найбільший попит на таких спеціалістів (відповідно, вони заробляють найбільше):

  • дизайнери;
  • верстальники веб-сайтів;
  • копірайтери;
  • IT-спеціалісти (програмісти, розробники мобільних додатків);
  • репетитори (зараз стрімко розвивається онлайн-навчання у всіх проявах).

Розглянемо ці спеціальності трохи детальніше.

Веб-дизайн: художник та інженер в одній професії

Обов’язки. Створення об’єктів (макетів) сайтів інформаційного чи комерційного характеру з високо художньою цінністю та передбаченою зручною навігацією.

Де навчатись? Факультети графічного дизайну профільних навчальних закладів. Отримані знання варто підкріпити курсами веб-дизайну (їх в багатьох містах пропонує, наприклад, приватна академія «ШАГ»).

Скільки заробляють? Розробка дизайну найпростішого сайту в середньому коштує від 1000-2000 гривень.

Верстка сайтів: робота для програміста

Обов’язки. Верстка шаблонів сайтів під стандартні стаціонарні монітори та екрани мобільних пристроїв, інтеграція шаблонів в CMS, програмування на JavaScript.

Де навчатись? Державні заклади не готують таких спеціалістів. Потрібно проходити спеціалізовані курси з поглибленим вивченням HTML5, CSS/CSS3, Java Script.

Скільки заробляють? Професійна верстка сайту коштує від 2500 грн.

Копірайтинг: справа для фахівців з текстів

Обов’язки. Розробка слоганів, написання сценаріїв аудіо-відео реклами, розробка текстового контенту для сайтів, написання рекламних статей для ЗМІ, підготовка прес-релізів тощо.

Де навчатись? Вищі навчальні заклади, де готують спеціалістів з дипломами «Журналіст», «Спеціаліст з реклами та PR».

Скільки заробляють? Заробіток залежить від кількості написаних знаків, виду і складності необхідного контенту.

Програмування: математичні та комп’ютерні знання

Обов’язки. Розробка алгоритмів для вирішення поставлених задач за допомогою обчислювальної техніки, підготовка програмних продуктів та їх налаштування

Де навчатись? Факультет прикладної математики будь-якого технічного ВУЗу (дасть глибокі всебічні знання, потрібні професійному програмісту), приватні університети, які навчають за напрямком «Програмування».

Скільки заробляють? Середній прибуток програміста в Україні – від 20 тис. грн. В то же час українські програмісти-фрілансери на міжнародному ринку можуть заробляти в межах 5-15 тис. дол.

Онлайн-освіта: викладання через Інтернет

Що це таке? Сучасна освіта – це уроки, тренінги, семінари та повноцінні курси, які читають віддалено (за допомогою відео конференцій через Skype чи аналогічні програми). Так працюють і репетитори, займаючись з школярами в онлайні.

Де навчатись? Потрібні професійні знання (диплом викладача) з галузі, у якій планується проводити навчання.

Скільки заробляють? Послуги онлайн-репетитора в середньому коштують від 100 грн. за годину. Організатори конференцій та курсів отримують більше за рахунок необмеженої аудиторії, яку можна зібрати за один раз.

Як стати фрілансером?

Фріланс можна розглядати у різних якостях - як підробіток студенту (особливо враховуючи, що для багатьох студентів підробіток передбачена хіба що роздача листівок) або як постійна робота. Серед переваг фрілансу – робота на себе, постійний саморозвиток, можливість планування зручного робочого часу і найчастіше – більш великий прибуток, ніж зарплатня офісного працівника з аналогічною спеціальністю.

Отож, щоб стати фрілансером, треба мати: професійні знання, безлімітний доступ до швидкісного Інтернету, сучасний настільний комп’ютер або ноутбук з необхідним програмним забезпеченням. Фріланс, на відміну від «штатної» роботи – це постійний пошук завдань та замовників. Найзручніше використовувати для цього біржі фрілансу – як українські, так і міжнародні.

Ніде в світі не навчають на фрілансерів – але всі сучасні країни визнають цей напрямок роботи як перспективний. Варто зазначити, що професійний фрілансер, в якому б напрямку він не працював, весь час навчається та розвиває свої навички. Це виправдано, бо сучасний ринок цінує спеціалістів, які «тримають хвилю» та завжди в курсі професійних тенденцій.

Освіта.ua
30.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Neo
Заработать на фрилансе можно просто брать заказы на бесплатных фриланс сайтах таких как https://myjob.asia/ru/ и выполнять и все вы уже зарабатываете. Сейчас коронавирус и работать на заводе опасно. Берете проекты, выполняете и все, чем больше сделали тем больше ваша квалификация. Все просто.
Капаліка
Стаття з суттєвими помилками або написана на замовлення. За більшістю ІТ-спеціальностей у нормальних вишах вивчаються HTML5, CSS/CSS3 та Java Script, до того ж додатково знання можна поглибити на вибірних дисциплінах (хоча спеціалізовані курси також не відкидаю)... Програмістами стають не лише випускники прикладної математики, а й інших ІТ та суміжних спеціальностей... Для професійного копірайтингу часто необхідно бути фахівцем у тому, про що пишеш (фахова освіта + креативність можуть бути кориснішими, ніж диплом журналіста або рекламіста). Це так, за діагоналлю пробігся...