Кошти на наукові дослідження пропадають, - Яценюк

Прем’єр поставив під сумнів ефективність використання коштів, що виділяються на наукові дослідження

Кошти на наукові дослідження пропадають, - Яценюк

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк вважає, що кошти, які виділяються на наукові дослідження з державного бюджету зникають. Про це Яценюк сказав під час засідання уряду.

«Ми почали детально вивчати, куди витрачаються кошти державного бюджету на наукову та дослідницьку діяльність. Я хочу сказати, що ситуація зовсім не прозора. Мільярдні кошти, які виділяються на наукові дослідження, просто пропадають, тому що ми не бачимо реальних, практичних результатів цих досліджень», - зазначив Яценюк.

Також, звертаючись до міністра освіти і науки Сергія Квіта, прем’єр попросив його пояснити науковим установам та академіям механізм участі України у програмі "Горизонт – 2020".

«Зараз, отримавши доступ до європейських фондів, я прошу, щоб Ви зібрали всі наукові установи, академії, ще раз усім пояснили – ось механізм, як залучати гроші, ось механізм, як мати доступ до самої провідної європейської науки. І дати їм чіткі директиви, що треба робити для того, щоб кошти європейських фондів освоювалися, і для того, щоб Україна мала зиск з освоєння цих коштів, бо під час підготовки закону про держбюджет ми будемо дуже спільно, серйозно дивитися на те, яка ефективність витрачання мільярдів гривень, чи це реальні наукові дослідження, чи це все макулатура, скирдується протягом останніх 20 років», - сказав прем’єр.

Освіта.ua
19.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
inoe
"...чи це реальні наукові дослідження, чи це все макулатура, скирдується протягом останніх 20 років», - сказав прем’єр." Понял и высказал свою точку зрения на происходящее. Умный, интеллигентный человек, поэтому и не понимаем его, обижаем. А жаль.
студенти УжНУ студентам МДУ
Шановні студенти Мукачівського державного університету! Серед найвищих досягнень вашого вузу МДУ, як повідомила єдиний на Закарпатті доктор психології куплених наук, ректор Щербан Тетяна, це те, що усі кандидати і доктори куплених наук МДУ, в найближчі дні припинять відбивати затрачені фінансові кошти і далі піде плановий процес збагачення кандидатів і докторів куплених наук аж до закриття вашого вишу МДУ.
xxxxx
Re: Кошти на наукові дослідження пропадають, - Яценюк. В кишенях урядовців. Так само, як і позики в Міжнародного валютного фонду.
DR
1,5 года человек на должности, но НИ РАЗУ не был ни на официальных выставках нашей Академии наук, ни на Фестивалях науки, ни на Дні науки, ни на Tech Today Hub. Это так, на вскидку. Мало того, ему достаточно сесть в свой мирсидес и приехать в любой Институт, вызвать к себе "на ковёр" любого Академика и спросить то, что ему непонятно. Иногда он мог бы взять и просто почитать на ночь ежегодный отчёт Академии наук. Тоже не видел? Или не понял? Допустим, некогда человеку. Занят. Бывает. https://site.ua/anton.senenko/1659-pro-aviapromyshlennost-i-kompetentsiyu-vysshih-doljnostnyh-lits/
Голосzнарода
Для DR: Для чого читати різні бюрократичні звіти, коли достатньо подивитися на практичні винаходи. Ах да... їх нема. :0
Коментувати
DR
Кабінет Міністрів подав у ВР законопроект, який пропонує знизити витрати на освіту з 10% до 7% ВВП. Законопроект №3491 http://g.ua/DUSq
Правдоруб
Кошти які міжнародні установи виділяли уряду кулівлоб (а це мільярди доларів) теж пропали!
Теж хочу побачити
Яценюк А.П. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук. - Українська академія банківської справи. - Суми, 2004. «У дисертації досліджено сучасні методологічні підходи до організації банківського нагляду з боку Національного банку України та проведено порівняльну характеристику зі схемами організації системи банківського регулювання у зарубіжних країнах. Проведено комплексний аналіз діяльності банків України за допомогою економіко-математичних методів. В роботі обґрунтовано методологічні підходи до процедури раннього реагування на проблеми банків. Досліджені показники та параметри управління фінансовою стійкістю банківської установи на підставі оцінки ризиків з боку органів банківського нагляду». Цікаво, яку користь принесла суспільству дисертація Яценюка? Де і як можна побачити «реальні практичні результати його досліджень?»
Що тут дивного?
Для Теж хочу побачити: Ну так, каждый своим аршином меряет.
!?..
Можно взять за эталон «аршин Яценюка»! Не вижу препятствий! Главное, увидеть, «реальные результаты» от диссертации пана Яценюка!
)
Так написано ж "МИ не бачимо реальних, практичних результатів" досліджень. От якби були свої реальні, реалізовані, впроваджені, тоді і б мова шла про розуміння стану науки, її підтримку... (можливо)))
Коментувати
Голосzнарода
О це да - пустіть козу в капусту! Якщо кошти на наукові дослідження і виділяются, то до науковців вони не доходять, а осідають в кишенях бюрократичної структури. Це я можу говорити як співробітник пошуково-дослідницької лабораторії, бо єдиним фінансуванням пошуково-дослідницького проекту була моя зарплатня :0. А ректори вузів тільки будуть за за доступ до заграничного фінансування, але проекти вони будуть допускати лише ті, більшу частину фінансування на які вони зможуть собі присвоїти. Неоаристократія в нашій країні давно вирішила, що має патент на науково-технічний прогрес і тому тримає руку на кнопці, нажаття якої вирішує допустити науково-технічний прогрес в країні, чи недопустити.
z
Конечно пропадают в карманах яйценюка и парашенко!
wer
Для z: Гавкнув? От і молодець! На супчик заробив.
Коментувати