В Україні створено сайт моніторингу порушень у вишах

Ресурс публікуватиме інформацію про порушення в університетах. Надсилати інформацію можуть усі охочі

В Україні створено сайт моніторингу порушень у вишах

В Україні створено онлайн-ресурс, який публікуватиме та зберігатиме інформацію про порушення прав студентів та викладачів в українських університетах, а також про факти отримання хабарів, неправильно проведених процедур виборів чи конкурсного відбору, незаконного звільнення, перенавантаження викладачів тощо.

Презентація нового проекту була проведена 16 листопада фахівцями Аналітичного центру CEDOS.

У CEDOS зазначають, що увага суспільства до порушень прав студентів та викладачів в університетах прикута лише у крайніх випадках і більшість порушень залишаються невідомими.

Створення сайту Profrights.org спрямовано на виправлення такої ситуації. Відтепер кожен студент, викладач або небайдужий може повідомити про порушення законодавства у виші і назавжди занести його в базу сайту.

На Profrights.org буде зберігатись інформація про хабарі, неправильно проведені процедури виборів чи конкурсного відбору, перешкоджання в академічній мобільності, незаконне звільнення, перенавантаження викладачів і багато іншого.

«Тепер ті, хто хоче висловитись, але боїться сказати або ж їх не чують, разом можуть вплинути на формування громадської думки про ВНЗ. Ми створюємо сукупну та зручну базу правопорушень у ВНЗ, зібрану в одному місці. Ця інформація назавжди зберігається плямою на репутації ВНЗ, яку можуть легко знайти вступники, спонсори, нові викладачі», - зазначив виконавчий директор CEDOS Єгор Стадний.

За його словами, це робить Profrights.org інструментом репутаційного тиску в руках громадськості. Разом з тим, кожен університет матиме можливість надати докази того, що правопорушення усунуто.

«Після цього порушення в базі отримає спеціальну позначку. Тобто ми не лише показуємо реальний стан справ у вишах, але й стимулюємо адміністрацію вирішувати проблеми, дотримуватись законів», – пояснює Єгор Стадний.

Інформація про порушення в університетах України формуватиметься з відкритих даних та з повідомлень користувачів. Усі повідомлення проходитимуть ретельну перевірку.

В CEDOS повідомили, що проект реалізується за підтримки Національного фонду за демократію (National Endowment for Democracy, NED).

Освіта.ua
16.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів