Osvita.ua Вища освіта В Україні створено сайт моніторингу порушень у вишах
В Україні створено сайт моніторингу порушень у вишах

Ресурс публікуватиме інформацію про порушення в університетах. Надсилати інформацію можуть усі охочі

В Україні створено сайт моніторингу порушень у вишах

В Україні створено онлайн-ресурс, який публікуватиме та зберігатиме інформацію про порушення прав студентів та викладачів в українських університетах, а також про факти отримання хабарів, неправильно проведених процедур виборів чи конкурсного відбору, незаконного звільнення, перенавантаження викладачів тощо.

Презентація нового проекту була проведена 16 листопада фахівцями Аналітичного центру CEDOS.

У CEDOS зазначають, що увага суспільства до порушень прав студентів та викладачів в університетах прикута лише у крайніх випадках і більшість порушень залишаються невідомими.

Створення сайту Profrights.org спрямовано на виправлення такої ситуації. Відтепер кожен студент, викладач або небайдужий може повідомити про порушення законодавства у виші і назавжди занести його в базу сайту.

На Profrights.org буде зберігатись інформація про хабарі, неправильно проведені процедури виборів чи конкурсного відбору, перешкоджання в академічній мобільності, незаконне звільнення, перенавантаження викладачів і багато іншого.

«Тепер ті, хто хоче висловитись, але боїться сказати або ж їх не чують, разом можуть вплинути на формування громадської думки про ВНЗ. Ми створюємо сукупну та зручну базу правопорушень у ВНЗ, зібрану в одному місці. Ця інформація назавжди зберігається плямою на репутації ВНЗ, яку можуть легко знайти вступники, спонсори, нові викладачі», - зазначив виконавчий директор CEDOS Єгор Стадний.

За його словами, це робить Profrights.org інструментом репутаційного тиску в руках громадськості. Разом з тим, кожен університет матиме можливість надати докази того, що правопорушення усунуто.

«Після цього порушення в базі отримає спеціальну позначку. Тобто ми не лише показуємо реальний стан справ у вишах, але й стимулюємо адміністрацію вирішувати проблеми, дотримуватись законів», – пояснює Єгор Стадний.

Інформація про порушення в університетах України формуватиметься з відкритих даних та з повідомлень користувачів. Усі повідомлення проходитимуть ретельну перевірку.

В CEDOS повідомили, що проект реалізується за підтримки Національного фонду за демократію (National Endowment for Democracy, NED).

Освіта.ua
16.11.2015

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!