![]() |
Законопроект «Про професійну освіту» має оновити систему професійно-технічної освіти України |
Квіт: профосвіта має відповідати сучасним вимогам
Законопроект «Про професійну освіту» оновлює систему професійно-технічної освіти України та містить низку новацій. Про це під час презентації законопроекту на засіданні парламентського Комітету з питань науки і освіти сказав міністр освіти Сергій Квіт, повідомляє Урядовий портал.
За словами міністра, у проекті закону «Про професійну освіту» враховано міжнародний досвід, думки експертів, а також побажання освітян.
До розробки законопроекту були долучені представники органів виконавчої влади та самоврядування, галузевих академій наук, роботодавці, керівники професійно-технічних навчальних закладів та громадськості.
«Міністерство освіти і науки отримало 1723 зауваження і пропозиції, а також рекомендації експертів з Данії, Німеччини, більшість з яких знайшли відображення у законопроекті», - повідомив Сергій Квіт.
Законопроект передбачає двоступеневу сферу професійної освіти з освітніми кваліфікаціями «кваліфікований робітник» і «молодший спеціаліст». Разом з тим, рівень «молодший бакалавр», що є у перехідних положеннях Закону «Про вищу освіту», буде також застосований значною частиною професійних навчальних закладів.
Міністр також повідомив, що проект закону передбачає ширший погляд на типи закладів, таких як регіональний центр професійної освіти, професійний коледж, професійний ліцей та центр професійної підготовки.
На законодавчому рівні буде закріплено державно-громадське і державно-приватне партнерство, що передбачає утворення або спільне фінансування закладів професійної освіти, баз професійної освіти, інноваційних підприємств, бізнес-інкубаторів тощо.
«Ми відкриваємо можливість тісної співпраці між закладами та працедавцями», - підкреслив Квіт.
У проекті закону представлені інструменти зв’язку між ринком праці і системою освіти. Важливим є положення про запровадження так званих «рад стейкхолдерів», які створюватимуться у кожній області. До складу таких рад увійдуть представники місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування, роботодавців, професійно-технічних навчальних закладів, а також міжнародні експерти.
«Ради визначатимуть розвиток професійної освіти в регіоні. На обласному рівні краще видно перспективи індустрії, тобто, які спеціальності потрібні в першу чергу», - пояснив Сергій Квіт.
За словами міністра, законопроектом передбачено, що професійний заклад видаватиме документи про професійну освіту державного зразка тільки з акредитованих навчальних програм, а ліцензування закладу відбуватиметься за спрощеною формою.
Посилання за темою:
Освіта.ua
06.11.2015