Виші мають позбавитися радянських назв

МОН просить привести раніше присвоєні об’єктам права власності імена, дати і назви у відповідність до вимог закону

Виші мають позбавитися радянських назв

Міністерство освіти і науки звертає увагу керівників вищих навчальних закладів на необхідності приведення раніше присвоєних об’єктам права власності імен, дат і назв у відповідність до вимог закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Про це йдеться у відповідному листі відомства.

Зокрема, у міністерстві звертають увагу ректорів, що порядок присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій визначається Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

«Наразі нагадуємо, що необхідно терміново завершити процедуру приведення раніше присвоєних об’єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій у відповідність до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», - наголошується у листі Міністерства освіти і науки України.

Освіта.ua
29.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Ніхто не закликає зневажати і засуджувати всю радянську історію і людей які тоді добросовісно і чесно працювали. Ми проти того щоб продовжувати називати зло добром і людей злочинців прославляти і вшановувати. Небезпечно шанувати пам’ять людей нечестивих (Григорій Богослов)
Влад
Ну, добре. Назви, символи поміняли. А як бути з нагородами? Як бути навчальному закладу який у 1973 році отримав спеціальну відзнаку за зайняте друге місце в Україні.А відзнака виготовлена у вигляді посрібленої плити на якій наклеєна велика обємна позолочена зірка. Що порекомендуєте? Продати ювелірам на переплавку? А як бути тим навчальним закладам які мають дошки пошани з фотографіями своїх випускників. А на фотографіях вони на грудях мають Зірку Героя Соціалістичної Праці, Ордени Леніна, Трудового Червоного Прапора. А цим що? Зняти фотографії чи замалювати відзнаки?
Натэл
Для Влад: в 30- е портреты репрессированных зачеркивали и замазывали в учебниках. Вообще-то, это не просто ордена или знаки отличия, это - чей- то труд, достижения, жизни, в конце концов. Перечеркиваем чьи-то жизни, люди ж не виноваты, что "поспешили" родиться, родители Квита тоже жили в СССР, и он учился в советском институте. Ну больше нечем заняться в стране. А может, действительно, нечем, кроме выборов и разговоров. Печально.
Коментувати
Михаил Каленик
Цікаво дізнатися, які саме назви відносяться до категорії тих, що треба змінювати??? "Огласите весь список, пожалуйста!"
Голосzнарода
Не знаю, що вони таке із тим баном Радянського Союзу надумали. Ну вороже відноситься певна частина населення України до всього радянського, то що з того. Міліони предків сучасних міліонів мешканців України жили і працювали в Радянському Союзі та гордилися цим. Це понад 70 років офіційної історії України, адже саме в Радянському Союзі Україна була визнана як окрема республіка всім світом, а українці як окремий народ, то й що з того, що в складі якоїсь великої федерації. З радянською історією українській республіці вже майже 100 років, а не 20+. Та і відмовлятися від історії міліонів своїх предків, які жили на території Радянської України, теж якось негарно. Крім того, що Україна є офіційно правонаступницею радянської України. Більше 20+ років розтягувати радянський спадок було нормально, а коли він закінчився, то і згадали про мораль.
Роман
Для Голосzнарода: нарешті Феесбешник себе видав. Захищати імперію зла яка закачування мільйони може тільки продажний і тупий кегебіст.
Vladimir Zvan
Для Роман: В "империи добра" Украине с такой политикой скоро людей не останется
Голосzнарода
Для Роман: Ви мені листите :0. Але задумайтесь хоча б на мить, що майдан збирався і стояв не проти комуністів і не проти Радянського Союзу, і не проти Леніна, а проти когось іншого. Та і комуністи мають реальний вплив лише на маразматичних бабок, які мріють повернути собі молодість. Люди на майдані вимагали зовсім іншого, а не заборони комуністичної партії, але обмежились лише цим.
Коментувати