Бойовики намагаються вступати до українських ВНЗ

МОН наголошує, що прийом до розгляду документів, виданих "владою" ЛДНР є незаконним

Бойовики намагаються вступати до українських ВНЗ

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що Службою Безпеки України встановлені факти намагання представників так званих "Лугансько-Донецької народних республік" використовувати незаконні документи терористичних організацій для навчання у вищих навчальних закладах України. Про це йдеться у листі Міносвіти до керівників українських вищих навчальних закладів.

Зокрема, у Міністерстві освіти і науки зазначають, що намагання вступати на навчання представників незаконних збройних формувань, так званих "Міліція "ЛДНР", "Прокуратура "ЛДНР", "Міністерство державної безпеки "ЛДНР", "Збройні сили "ЛДНР" здійснюється з метою подальшої легалізації на території України та доступу до місць з найбільшим рівнем терористичної загрози, зокрема, гуртожитків, навчальних та адміністративні будівель ВНЗ.

Враховуючи це, у Міністерстві освіти і науки звертають увагу керівників вищих навчальних закладів, що прийом до розгляду документів, виданих або завірених самопроголошеною "владою" на тимчасово окупованій території Криму, Севастополя та частині території Донецької і Луганської областей, тимчасово контрольованій терористичними угрупуваннями, суперечить законодавству України.

"Водночас, зобов’язуємо керівників вищих навчальних закладів своєчасно інформувати представників правоохоронних органів про спроби використання документів, оформлених або завірених структурами терористичних організацій, при вступі (поновленні) на навчання до ВНЗ України для вжиття заходів правового реагування відповідно до компетенції, та попереджаємо про персональну відповідальність у разі виявлення фактів прийому до розгляду вищезазначених документів", - йдеться у листі МОН до керівників українських ВНЗ.

Також у Міносвіти наголошують, що у майбутньому жодної юридичної сили не матимуть будь-які "документи про освіту", видані окупаційними структурами Російської Федерації та самопроголошеною "владою" на території Автономної Республіки Крим, міста Севастополь та тимчасово контрольованій частині території Донецької та Луганської областей.

"Жодного "визнання", "нострифікації", "обміну" тощо таких "документів" з боку Міністерства освіти і науки, інших органів державної влади України не буде", - підкреслили в МОН.

Освіта.ua
22.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів