Атестаційна колегія МОН перевірить скандальний журнал

МОН вимагає від НАН України дати оцінку редакції журналу "Соціологія: теорія, методи, маркетинг"

Атестаційна колегія МОН перевірить скандальний журнал

Міністерство освіти і науки звернулось до Національної академії наук України з вимогою дати належну оцінку редакції журналу "Соціологія: теорія, методи, маркетинг", яка опублікувала на шпальтах видання матеріали антиукраїнського змісту.

У зверненні МОН до Національної академії наук України зокрема, зазначається, що велике збурення в академічній спільноті й засобах масової інформації викликало те, що заснований Інститутом соціології Національної академії наук України науковий академічний журнал "Соціологія: теорія, методи, маркетинг" у добірці матеріалів "круглого столу", який начебто відбувся в окупованому Луганську 9 січня цього року під назвою "Луганськ: спекотне літо 2014 року", опублікував (№3, 2015) статтю кандидата юридичних наук О. Лопати. У ній автор стверджує, що "населення Донбасу масово і з особливою жорстокістю знищується Збройними Силами і Національною Гвардією України", що "основними учасниками Революції Гідності були маргінали з усієї країни, яким, власне, втрачати було нічого", що "владою країни було ухвалене рішення про термінове спрямування всього майданівського "пального" матеріалу на Схід України", і що, нарешті, ніякої агресії РФ проти України немає, а натомість США воює на Донбасі з РФ "до останнього українця".

У Міністерстві освіти і науки висловлюють переконання, що розтиражовані в цій статті ідеологічні кліше сусідньої держави-агресора не мають нічого спільного з науковим дискурсом.

"Ми вважаємо, що трагічні події в Криму й на Донбасі повинні бути предметом ретельного академічного вивчення, але воно не може спиратися на «круглі столи», проведені на окупованій території, де відсутні будь-які можливості для висловлення вільної думки", - йдеться у заяві МОН України.

У відомстві повідомляють, що автори численних звернень до Міністерства освіти і науки вбачають у діях журналу "Соціологія: теорія, методи, маркетинг" не лише образу десятків мільйонів українців, зокрема й тих, які віддали життя, захищаючи свободу й незалежність нашої держави, але й грубе порушення принципів наукової етики.

"Відтак Міністерство дало доручення Атестаційній колегії здійснити перевірку журналу "Соціологія: теорія, методи, маркетинг" на предмет відповідності критеріям, які ставляться до фахових наукових видань", - зазначають у МОН.

Освіта.ua
12.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
electronic
Геополітика... Геополітика... Геополітика... Геополітика...
007
Для electronic: Скорее борьба с инагомыслием. Пора ГУЛАГ открывать и проводить публичные процессы с освещением в прессе, чтобы другие не рыпалмсь.
Коментувати
Игорь
У відомстві повідомляють, що автори численних звернень до Міністерства освіти і науки вбачають у діях журналу "Соціологія: теорія, методи, маркетинг" не лише образу десятків мільйонів українців, зокрема й тих, які віддали життя, захищаючи свободу й незалежність нашої держави, але й грубе порушення принципів наукової етики. - ДУЖЕ ЦІКАВО - А ВЛАСНА ДУМКА, НЕХАЙ І СУБ’ЄКТИВНА, СЬОГОДНІ В УКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВІЙ СПІЛЬНОСТІ, РАПТОВО СТАЛА ПОРУШЕННЯМ НАУКОВОЇ ЕТИКИ???? ГАНЬБА ТАКОМУ МОНУ!!
iii
Для Игорь: А Ви попробуйте надрукувати щось подібне у російському науковому журналі. Тільки з критикою керівництва Росії. Що російські регулярні війська прийшли на територію України і знищують все підряд. Згадайте Сирію, і запитайте, що там робить російський солдат, хто його туди запрошував? Поцікавтеся історією і порахуйте, скільки років за півтора століття Росія прожила без війни. Для того щоб мене не звинуватили в однобокості, скажу, США - точно така ж сама. Дві сестри-близнючки. Тільки одна багата, а інша бідна.
007
Для ii: Я так понимаю Вы пытались напечатать статью в российском научном журнале. Не подскажите в каком? Подкрепите фактами, так сказать. Или Вы хотите просто подлить масла в огонь межнациональной ненавести. Так и без Вас есть кому. Что касается истории: не учите ее по билбордам
Коментувати