Osvita.ua Вища освіта Вибори ректора КНУ: незгодні можуть бути відраховані
Вибори ректора КНУ: незгодні можуть бути відраховані

Студенти КНУ звернулися до міністра МОН із проханням взяти під контроль вибори ректора

Вибори ректора КНУ: незгодні можуть бути відраховані

Студенти Київського університету Шевченка, які створили проект ШеваПил, де розслідують факти корупції, звернулися до міністра МОН Сергія Квіта із проханням взяти під контроль вибори ректора університету та створити незалежну наглядову комісію. Про це пише "Українська правда. Життя".

Заява була підтримана більшістю студентського парламента, але незабаром з'явилася і інформація про те, що 2 із 4 студентів групи можуть бути відрахованими. 

"Нам зрозуміло одне: вибори ректора повинні бути максимально чесними і демократичними, так що такі історії з ЦВК і адміністративним ресурсом потрібно свідомо запобігати. Так побудуємо громадянське суспільство. Так переможемо", - написали студенти "ШеваПил", які хочуть брати участь у виборах ректора.

Студенти розповідають, що їх постійно не пускають на відкриті засідання ЦВК. На останнє з них, де мало вирішуватися питання студентських квот (400-700), які голосуватимуть на виборах, активістам навіть довелося викликати поліцію. Пізніше, в тій самій студентській групі у соціальній мережі Вконтакте, з'явилася інформація про те, що 2-х студентів "ШеваПил" з 4-х - відрахували. Вони все ще чекають на офіційний наказ.

Як розповів "Українській правді. Життя" один із студентів-активістів Володимир Коваль, студентів ще з літа "тримали" комісією, яку переносили раз за разом.

"Аби ми активно не цікавилися виборами. А ми зацікавилися. Тому нас хочуть відрахувати", - каже він. Студенти пишуть, що ще на літній сесії вони відчули складнощі у складанні сесії.

"Тоді найпроблемнішими для нас стали два предмети: Історія Філософії (дивимося чия ця кафедра), і Історія зарубіжних політичних вчень (кафедра нашого улюбленого Володимира Федоровича Цвиха). Не з чуток знаємо, що тоді Адміністрація розділилася на два табори: одні тримали лінію самі знаєте кого "треба валити", інші не хотіли брати вогонь на себе і намагалися дотримуватися правил і нейтралітету", - кажуть студенти.

"Ми переконані, що це пов'язано з нашою діяльністю. І ми переконані, що це пряма політична розправа однієї людини. Ми маємо намір подавати апеляції і добиватися незалежної комісії з боку МОН, яка і повинна дати оцінку нашим знанням. У них ми не сумніваємося", - додають студенти.

Утім, проректор з науково-педагогічної роботи КНУ Володимир Бугров прокоментував відрахування студентів, як "рядову ситуацію, яка не має жодного політичного підґрунтя". За його словами, студенти отримали низькі бали по одному з предметів.

Це і може стати формальною причиною для відрахування після подачі відповідного наказу від деканату філософського факультету.

"У цьому році ми відрахуємо 218 студентів, з філософського буде відраховано 18 осіб. Все просто: не вчилися - не склали", - пояснює Володимир Бугров.

Студенти Володимир Коваль та Іван Кучерявий називають можливе відрахування - "репресіями". Вони стверджують, що отримали по 22 бали з Історії зарубіжних політичних вчень. І тепер планують домогтися від МОН створення незалежної комісії, в присутності якої вони готові скласти предмет ще раз.

Як пише Platforma, альтернатива на виборах все ж таки буде.

Минулого тижня студентське профбюро філософського факультету висунуло іншого кандидата – свого декана Анатолія Конверського. Цікаво, що всього за кілька годин до того, як це сталося, пан Конверський запевняв, що не збирається йти в ректори і вперше чує про ініціативу студентів.

"Хто вам таке сказав? Це, мабуть, якийсь жарт. Тим більше, що я ще занадто молодий і по закону не можу подаватися на таку посаду. Леонід Васильович (Губерський) хороший ректор, ви ж бачите, як його підтримують", – переконував він Platfor.ma.

І додав, що в університетські вибори він старається не влазити, "бо має важливіші справи".

Анатолій Конверський не міг не знати про наміри профбюро, переконаний один зі студактивістів: "Схоже, що він боїться підвоху і провокацій зі сторони адміністрації".

Студент просить не називати його ім'я через можливий тиск з боку керівництва. Каже, що раніше він уже отримував зауваження через свою позицію.

Як відомо, ще влітку МОН оголосив конкурс на посаду ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які вільно володіють українською мовою, мають учене звання та науковий ступінь і стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників не менш як десять років. Подавати свої кандидатури можна до 20-го вересня.

Раніше студенти "ШеваПил" Володимир Коваль та Іван Кучерявий за два-три місяці виявили дві гучні корупційні схеми власного вузу. Вони звернули увагу на тендерні закупівлі та поселення у гуртожиток економічного факультету. 

Українська правда. Життя
22.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!