Інтернаціоналізація освіти має стати реальністю, - Совсун

Перший заступник міністра освіти підкреслює важливість процесу інтернаціоналізації вищої освіти

Інтернаціоналізація освіти має стати реальністю, - Совсун

Вищі навчальні заклади мають підвищувати свою привабливість для іноземних студентів. На цьому під час проведення семінару, присвяченого інтернаціоналізації української вищої освіти, наголосила перший заступник міністра освіти і науки Інни Совсун.

Вона підкреслила важливість процесу інтернаціоналізації української вищої освіти та зазначила, що цей процес можливо забезпечити не лише шляхом зміни нормативних актів.

За її словами, для цього також необхідні пропозиції від вищих навчальних закладів, міжнародний досвід університетів, який вони зможуть передавати іншим закладам та самі його примножуватимуть.

"Інтернаціоналізація вищої освіти повинна перестати бути гаслом, а стати повсякденною реальністю", - наголосила перший заступник міністра.

Інна Совсун зазначила, що серед переваг інтернаціоналізації можна виділити три аспекти. Перший – це формування зрозумілої для міжнародної спільноти системи вищої освіти, що досягатиметься шляхом інтеграції з європейським простором вищої освіти і дослідницьким простором.

Другий аспект – забезпечення конкурентоздатності українських вищих навчальних закладів. За словами першого заступника міністра, цього можна досягти підтримуючи міжнародне співробітництво університетів, їх участь у міжнародних проектах та програмах, підвищення якості вищої освіти в середині кожного університету. Третій – це посилення потенціалу вищих навчальних закладів, підготовка їх до активної участі у міжнародних проектах.

Водночас, Совсун наголосила, що процес інтернаціоналізації не має стати самоціллю для вищих навчальних закладів.

"Радше це засіб для підвищення рівня якості вищої освіти, елемент побудови репутації освітніх закладів та їх осучаснення", - зазначила заступник міністра.

Вона також повідомила, що важливим досягненням міністерства в напрямку інтернаціоналізації стало набуття Україною статусу асоційованого члена Рамкової програми з досліджень та інновацій Європейського Союзу "Горизонт 2020".

Освіта.ua
16.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів