Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
sss
Для справедливости, чтобы уровнять в шансах гуманитария и технаря, нужно ввести еще и обязательную сертификацию знаний по математическому анализу (ах, да, чуть не забыл, тогда и статьи должны публиковаться в журналах, индексируемы Scopus или Web Of Science, всеми независимо от направления, т.е., без оговорки об Index Copernicus для социогуманитарных специальностей, как сейчас часто встречается в бланках МОН). P.S. Готов на общественных началах участвовать в составлении заданий и проведении аттестации по мат.анализу.
Не грех вспомнить
Для sss: … что языки человечество изобрело для общения. Так что про математику вспомнили не к месту.
Пенсіонерка
Для Не грех вспомнить: Математика - это язык науки. Думаю, не только матанализ, линейная алгебра и дискретная математика тоже нужны. Это не сарказм, я серьезно. Меня лет пятнадцать назад на заседании кафедры с говном смешивали по поводу низкой мотивации учащихся к изучению геометрии, а когда я ознакомилась с результатами исследования, оказалось, что имеет место ошибка в вычислениях и все с точностью наоборот. Статью на иностранном можно "Прагмой" перевести и (или) переводчика пригласить, а что делать с математической интерпретацией результатов работы? Загрузить математика или использовать ПК не всегда получится, ведь для этого надо суметь поставить задачу, т. е., самому знать математику.
Коментувати
Роман
Чи входять в перелік знання мов на В2 російська, білоруська, польська, грузинська, латвійська, литовська, естонська? Адже це, також, іноземні мови. То що з РФ за раз іде війна - то незаперечний факт, але науковий світ Украни та росії в преважній більшості залишається дружнім. Тим, більше, що у Західній частині України молодб до 35 років уже не знає досконало російську мову (за винятком деяких фраз - в більшості яких присутня нецезурна лексика на російській мові).
Ukrop Gorodny
Для Роман: Ви дуже праві! Я хочу вчити та здавати російську, білоруську, польську, румунську, чеську, болгарську. Англійська набридла, користі з неї ніякої. А в сусідні країни можна з"їздити на екскурсію чи конференцію або заробітки.
Коментувати
Студент
Спочатку треба підвищити зарплатню доцентам і професорам до європейського рівня (або хоча б до рівня нових поліцейських, прокурорів тощо), а ПОТІМ справедливо змінювати вимоги і порядок присудження звань! Адже не може доцент отримувати зарплатню на рівні прибиральниці!!!
Голосzнарода
Для Студент: Хд... Доцент в Україні купує своє звання в основному, а не отримує його за заслуги в науковій чи педагогічній діяльності. Така корпоративна етика привела до занепаду української наукової сфери.
Студент
неможна всіх прирівнювати і говорити за всіх! на мені зустрілися доценти і професори, які безумовно чесно отримали звання. А із зарплатнею 2-3 тис грн чесний викладач ніяк не може собі дозволити, наприклад, участь у міжнародній конференції із сплатою організаційного внеску у розмірі сотень євро , проїзду, проживання (навіть якщо він відповідає всім вимогам)!!!!
...
Студент, не переймайся. На безрыбье и ж..па соловей. Привет троллю Голосzнарода.
Коментувати
анти-квіт
на ці новації можна погодитись, тільки якщо сам проф. Квіт підтвердить своє професорське звання за новими умовами. А іспит на сертифікат володіння англійською він має здавати у Британії, а не в нас (щоб все по чесному), і заплатити за це з власної кішені. В Україні, певно, друзі Квіта вже наробили фірмочок з курсів англійської мови для видачі сертифікатів B2 і чекають на перших клієнтів. І ще. Ректор Податкової Академії Петро Мельник за часів режиму Януковича-Азарова був звинувачений у хабарі, але дивом зняв браслета і переховувався від диктатури на пляжах Флориди. Тільки Петро Порошенко був обраний президентом - Мельник повернувся в Україну (бо ж революція гідності перемогла!) 9 липня 2015 р. Ірпінський суд виправдав скандального екс-ректора Податкової академії Петра Мельника у справі про хабарництво. Перемога! Так от, П.Мельник залишиться професором, а ті науковці, які з зарплатою 3-5 тисяч грн. пишуть дисертації, мають пройти всі нові випробування. Україно, вітаю з новою перемогою!
Голосzнарода
Для анти-квіт: Що це за науковець без наукових винаходів?
Юлія Гетман
Наприклад вчений-філолог
Голосzнарода
Для Юлія Гетман: У нас на ін’язі всі професійні науковці писали посібники, словники, обов’язково статті, так що вчений-філолог без винаходів - це швидше якийсь український філолог.
Коментувати
Inna
У цілому я схвально ставлюсь до підвищення вимог до наших вчених, оскільки це повинно позитивно вплинути на якість освітніх послуг. Проте, питання виникає в коректності прирівняння сьогоднішніх дипломів учених із новими - отриманими з урахуванням підвищених вимог. Не маю права принижувати цінність отриманих на сьогодні вчених звань, бо знаю, що їх присуджували і вельми достойним фахівцям, проте в доцільності простого прирівняння "старих" і "нових" дипломів у мене особисто виникають сумніви. Зважаючи на масовість вже отриманих дипломів доцентів і професорів, було б доцільно провести процедуру їх підтвердження (хоча б пред’явити сертифікат з володіння іноземною мовою). Таким чином вимоги будуть (майже) однакові для всіх.
N
Для Inna: Не надо думать, что только профессорам и доцентам достанется. Начинать надо с подтверждений свидетельств об окончании 9 (8) классов и аттестатов за 11 (10) класс. Какие-то они очень сомнительные. Вам ни кажется?
Голосzнарода
Для N: Свідоцтва і атестати дають за рівень знань учням, а наукові звання - за наукові винаходи. Скільки можна множити науковців, які не мають ніяких важливих винаходів?
N
Только теперь начинаю понимать, что без сертификата о знании иностранного языка научные изобретения невозможны в принципе. Не так ли?
Коментувати
recluse
Ось вам і так звана "Революція гідності"! Студенти і так масово тікають на навчання до Польщі, Німеччини etc. А тепер взялись і за викладачів. Цілком очевидно, що у тих нечисленних вишах, які ще залишаться в Україні, років через 10-15 будуть викладати майже виключно іноземці. Всі вітчизняні наукові школи, які ще животіють, до того часу будуть знищені. Мабуть, це і є одним із стратегічних завдань нової "європейської влади" України - влади космпополітів та торгашів.
Голосzнарода
Для recluse: Що заважає українським викладачам викладати на європейському рівні, і що заважає українським викладачам робити справжні винаходи, а не просто купувати наукові звання?
N
Магазинчик подскажите, может люди что и прикупят.
Эй
Для Голосzнарода: ты голословный, как преподавателю сделать открытие за 2-3 тыс. зарплаты, там либо покушать раз в три дня, либо за комуналку заплатить, но без отопления
Коментувати
Irina
Виходить, що міністерство освіти проігнорувало рішення Комітету Верховної Ради з питань науки і осівіти від 18 березня 2015 року, щодо пропозицій і зауважень до проекту. В якому було чітко і професійно обгрунтовано про невідповідність до чинного законодавства кожного з підпунктів цього проекту.
Юрий
Если взять, что средний возраст доцента и профессора в ВУЗе 65 лет. Через 5 лет в ВУЗах вообще не будет доцентов и профессоров. Весной в комитете Верховной Рады предлагали ввести переходной период, которого в новых документах уже нет. Теперь можно смело говорить стране вузы не нужны. Все получать образование в Польше, Германии и т.д.
Голосzнарода
Для Юрий: Або ж туди прийдуть справжні науковці із справжніми винаходами, а не прості статисти.
Юрий
На заплату доцента по окладу 2915 грн. + 15 за звание и 25 за степень навряд ли. Немного о науке в вузе. Рабочий день преподавателя состоит из четырех частей: учебная нагрузка, методическая, научная и организационная работа и всей этой работай надо заниматься, а не дурака валять. Опубликовать статью минимум 50 грн. станица текста. За год надо выдать 2 статьи общий объемом до 15 станиц и так далее.
придурок
Для Голосzнарода: из Швецарии выпиши професуру на 4 тыс грн в месяц поработать
Коментувати
Вова Онищенко
О... смотрю наш министр нашел финансовое обеспечение для новых требований. Видимо бюджетные дела настолько хорошо пошли, что теперь есть возможность повысить ставку доцента выше 2000 у.е. и оплачивать расходы на конференции и публикации. Если нет, то это скрытая работа по уничтожению остатков высшего образования под популистскими лозунгами. Финансовый аналитик Демура был прав назвав нынешнее правительство "Дегенераты 2.0". А как же с уже существующими Прохвессорами? Давайте переаттестуем всех, чо мелочиться?
Голосzнарода
Для Вова Онищенко: Навіщо оплачувати видавничу діяльність і участь в конференціях доценту, чия наукова діяльність немає ніякого важливого значення?
Коментувати
Катерина
незрозуміло, що малося на увазі у передостанньому абзаці - "отримують надбавку за вчене звання у розмірі, меншому за граничний розмір"?
вчитель
Даже читать не надо статью, чтоб понять: взятки придется заносить другим людям.
Ігор
Чому в2, мінімум С1! А ще іспит з вищої математики , професор- високе звання. ПС. А заступники міністра освіти всі мають вищу освіту?
Голосzнарода
Для Ігор: Заступники міністра - дипломати, а не професійні науковці. В наш час якісний науково-технічний прогрес в будь-якій галузі не можливий без співпраці із передовими дослідженнями європейських колег.
доцент
Для Голосzнарода: дуже гарно виступати адвокатом за новвоведень, коли отримуєш на лапу.
Коментувати
Олекса Позняк
Квіт 600 дружбанів уже зробив докторами наук. По кількості прохвесорів уже америку давно перегнали - айфона українського як не було так і немає...
Гік
Для Олекса Позняк: Ви це вже писали в коментарях до іншої статті. Таке враження, що ви троль і спамите.
Олекса
А ще порівняйте рівень фінансування в США та в Україні. Як наукових кадрів, так й наукових розробок.
Наталя
Переаттестация? B2?! А кто будет оплачивать экзамен? 150 фунтов- это 2-х месячная зарплата! Министерство образования looks like Hoggwarts:) а стоимость публикации в международном издании? -от 70 евро, т,е. Доцента или профессора вынуждают зарабатывать окольными путями ( ученики, консультации), чтобы заплатить за то, что уже доказано (защищено):)) смех да и только! Где же достоинство, господа? Зачем так унижать людей, которые работают за нищенскую зарплату, пишут диссертации, т.е. любят то, чем занимаются, а их опять-лицом в грязь! Сделайте надбавку тем, кто знает англ на B2, мотивируя тем самым остальных, но оставьте в покое этих 65-летних, пусть передадут опыт , выучить англ нa B2 нереально ни за полгода ни за год! Включите мозг, пжл! Преподав. Англ, 42 г.
Коментувати