У НАУ виявлено значні фінансові порушення

Дії посадових осіб авіаційного університету призвели до фінансових порушень на суму 300 млн грн

У НАУ виявлено значні фінансові порушення

Відділом внутрішнього аудиту Міністерства освіти і науки було проведено внутрішній аудит у Національному авіаційному університеті за період за перебування на посаді Миколи Кулика, який очолював університет з 2008 до 2015 року.

У Міносвіти повідомляють, що у результаті проведеного аудиту виявлено, що посадові особи університету не в повній мірі дотримувались вимог законодавства та не здійснювали якісний внутрішній контроль за станом використання коштів Держбюджету, що призвело до недоліків, які негативно впливають на стан фінансово-бюджетної дисципліни у навчальному закладі.

Зокрема, такі дії призвели до втрат матеріальних активів на загальну суму понад 116 млн грн, фінансових ризиків щодо втрати в подальшому матеріальних активів на суму 115 млн грн та неефективного використання бюджетних коштів на суму 67 млн грн.

"У НАУ мають місце службова бездіяльність відповідальних осіб та незабезпечення відшкодування матеріальної шкоди від втрати матеріальних активів (квартири в житлових будинках на території НАУ; компенсації за використану забудовниками землю, яка знаходилась в постійному користуванні НАУ тощо), а також дії та/або службових осіб, через які створені значні фінансові ризики втрати матеріальних активів в подальшій діяльності через неврахування інтересів Університету при укладенні та реалізації господарських угод тощо", - зазначають у Міністерстві освіти і науки.

"Також НАУ з грубими порушеннями вимог законодавства України здійснив закупівлю за державні бюджетні кошти, неправомірно застосувавши неконкурентну процедуру закупівлі в одного учасника (австрійської компанії) літаків на суму понад 30 млн грн, які весь час з моменту поставки у 2012 році не використовувались за призначенням", - повідомили в МОН.

Про результати аудиту буде офіційно поінформовано Міністерство внутрішніх справ України, Службу безпеки України та Генеральну прокуратуру України.

Освіта.ua
08.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ната
Для чего куплять самолеты? Лучше бы форму на военных кафедрах за гос. счет сделали, да питание детям во время учебы бесплатное хотя бы раз в день.