Сергій Квіт розповів про наслідки аудиту в НАУ

Національний авіаційний університет став об’єктом комерційної уваги кількох осіб

Сергій Квіт розповів про наслідки аудиту в НАУ

20 серпня 2015 року у Будинку Уряду відбувся брифінг Міністра освіти і науки України Сергія Квіта щодо наслідків аудиту в Національному авіаційному університеті. Про це повідомляє прес-служба МОН.

Як повідомив Міністр, Національний авіаційний університет – це унікальний і важливий навчальний заклад країни, який має наукову вагу, великі перспективи не лише для підготовки кадрів для авіаційної галузі, але й для міжнародної співпраці України. «З одного боку, ми ставимося до цього університету як до вищого навчального закладу особливої ваги та пов’язуємо з ним реалізацію важливих національних інтересів, з іншого – він став об’єктом комерційної уваги кількох осіб. Серед яких, проректор Національного авіаційного університету Максим Луцький», - пояснив Сергій Квіт.

За словами Міністра, впродовж декількох місяців Міністерство освіти і науки за проханням виконуючого обов’язки ректора університету проводило перевірку у Національному авіаційному університеті. «Ми перевіряли не тільки навчальний процес, а й господарську діяльність університету», - додав Сергій Квіт.

Міністр зауважив, що за результатами перевірки було виявлено проблеми не лише у вищому навчальному закладі, а й у самому Міністерстві освіти і науки. «Я прийняв рішення розпустити відділ внутрішнього аудиту Міністерства, який займається перевірками навчальних закладів. Дивним чином інтереси тих осіб, які мають комерційну зацікавленість у НАУ - збігаються з інтересами наших колег, які перевіряли цей навчальний заклад»,- повідомив Сергій Квіт.

Водночас Міністр запевнив, що розпочатий аналіз аудиторської перевірки буде доведений до кінця, а всі документи МОН передасть до правоохоронних органів. Серед порушень, виявлених перевіркою, Сергій Квіт назвав маніпуляцію з землею у Києві та Київській області, маніпуляцію з квартирами, незаконне призначення та перебування на посадах ряду проректорів, маніпуляції з інвесторами, закупівлю австрійських літаків на вітчизняному підприємстві. «Не отримано матеріальних активів – компенсація за земельну ділянку під забудову та 43 квартири в збудованому будинку», - уточнив Міністр.

За словами Сергія Квіта, після прозорих та відкритих виборів ректора НАУ, який буде дбати не тільки про сам університет та його репутацію, заклад і надалі зможе нормально розвиватися, займатися науковою діяльністю. «Нам важливо, щоб в університеті авіація не скорочувалася за рахунок комерції, а навпаки – зростала і розвивалася»,- підкреслив Міністр.

Сергій Квіт також повідомив, що виконуючим обов’язки ректора Національного авіаційного університету призначено Рімвідаса Хращевського, який був викладачем в цьому навчальному закладі.

Під час брифінгу Міністр підкреслив, що корупція – це соціальна проблема. Вона пов’язана ще з пострадянською свідомістю, а також із соціально-економічними умовами, котрі склалися в державі. «Наші студенти частіше готові давати хабарі, ніж викладачі готові їх брати»,- наголосив Сергій Квіт.

Міністр зазначив, що одне із ключових завдань Уряду – це боротьба з корупцією. Сергій Квіт нагадав, що нещодавно Парламентом прийнято закон, відповідно до якого, ректорами не можуть бути ті люди, які підпадають під дію закону про люстрацію, проти кого доведені звинувачення в корупції або в кримінальних злочинах. «Корупція не є метою університетів, і не є метою ректорів. Сучасний університет ніколи не буде корумпований, бо дбатиме про свою конкурентоздатність, а отже про репутацію»,- підсумував Сергій Квіт.

Освіта.ua
21.08.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
3
А деякі викладачі іншого вузу думають, що це справа замовна і політична. Хто знає...
Ірина
Коли постали освітянські чини перед вибором: або пенсія, або зарплата, то деякі відмовились від немалої пенсії і продовжують кермувати. Може проблема з резервом керівних кадрів? Чи не хочеться покидати прибуткове насиджене місце? Перевірте що твориться в цих відділах-управліннях. Хто пробував працевлаштуватись навіть з червоним дипломом без протекції і грошей? Пане міністре в Вас дві дороги: або Ви боротиметесь з корупцією , або Вас чекає доля ваших попередників.
Голосzнарода
Для Ірина: Гыыыы... До резерву керівних кадрів включають тільки своїх людей. І бажано, чим тупіше, тим краще. Щоб показати, що нема нікого окрім себе любимого, щоб до смерті можна було займати тепле містечко. У нас директора пенсійного віку обрали на 3 термін, при чому за минулий рік вона з’їла двох своїх найвірогідніших наступників, тому що були розумні, компетентні та демократичні, а зараз протежує жінку, яка взагалі не має вищої освіти.
Коментувати
Про освіту
Підтримую діі міністра!От якщо б і в районних відділах освіти такі перевірки провести,а краще взагалі іх оптимізувати.
leto
Выбрали честный путь, уважение Вам. Комплексно только нужно - все ВНЗ, ООШ, ... проверить господарську діяльність.
Натэл
Коррупция существует тысячи лет, при чем тут постсоветское мышление? Совесть не зависит от времени, хватит валить все на страну, которой нет 25 лет, и в которой было достаточно честных людей( живущих сейчас и наблюдающих весь этот беспредел, и материально живущих хуже, чем в советское время). Совесть иметь нужно, вот и все, тогда и в стране проблем бы не было.
leto
Для Натэл: Возможно, по-молодости, не знаете, что в постсоветское время, на высокие должности назначали только из Компартии: директора заводов, школ, райадм, облсовет, ... Коррупция процветала, а гласности, как сегодня, не было: газеты не писали, Интера не было, ... и люди ничего не ведали. Я думаю, что коррупцию побороть нельзя, потому что, разорвав одни связи, появятся новые. Однако, обличать нужно и Квит пытается хоть как-то прервать, пусть на время эту "ниточку". Заметьте, что он мог бы идти по легкому пути - вступить в связь и плыть по течению, но Он выбрал свой путь. Имеет Право. Если бы каждый на своем месте так поступил.
Коментувати
ІВАН
Пане Міністр.Аудит аудитом,а чи буде щось на кшталт підсумкової колегії МОН?Завжди це була всеукраїнська педрада,яка задавала тон,визначала орієнтири.Чи все по новому,тобто ніяк? Щось сумніви щодо компетентності нового МОН все більше і більше гризуть вчителів...Все старе руйнуємо,а щр взамін?