Підписано закон щодо програми "Горизонт 2020"

Відтепер науковці зможуть подавати заявки на участь в програмах мобільності та отримувати стипендії

Підписано закон щодо програми "Горизонт 2020"

5 серпня президент Петро Порошенко підписав Закон "Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь України у рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій "Горизонт 2020", що був ухвалений Верховною Радою 15 липня. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Угода надає Україні як ратифікованому учаснику можливість стати отримувачем грантів від Європейської дослідницької ради.

Зокрема, українські науковці матимуть право подавати заявки для участі в програмах мобільності та отримувати стипендії із загальним фінансуванням близько 6 млрд євро. Загальний обсяг фондів програми "Горизонт 2020" становить 80 млрд євро. Завдяки знижці у 95% на участь у програмі "Горизонт 2020", загальна сума внеску України складає 35,5 млн євро до 2020 року, без необхідності вносити кошти за 2015 рік.

Президент також підписав Закон "Про ратифікацію Угоди (у формі обміну нотами) між Україною та Європейським Союзом про відновлення дії Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво".

У Міносвіти зазначають, що ратифікація угоди сприятиме встановленню партнерських відносин між Україною та ЄС у сфері науки і технологій, створенню належних умов для ефективного використання науково-технічного потенціалу сторін і захисту прав інтелектуальної власності.

Освіта.ua
05.08.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталья
Прекрасная новость :))) У нас много талантливой молодежи, для которой пока немного возможностей в стране.