Реформи аграрної освіти: круглий стіл в МІМ-Київ

Під час круглого столу в бізнес-школі МІМ-Київ учасники обговорили реформи аграрної освіти

Реформи аграрної освіти: круглий стіл в МІМ-Київ

28 травня в бізнес-школі МІМ-Київ відбувся круглий стіл на тему: "Реформа Аграрної Освіти" четвертої робочої групи з питань розвитку аграрної політики у сфері науки, освіти та інновацій, координатором якої є президент бізнес-школи Ірина Тихомирова.

Ще з минулого року Міністерство аграрної політики та продовольства працює над створенням єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій України на 2015–2020 роки. Для цього було створено 8 робочих груп, основними завданнями та функціями яких - є розроблення пропозицій до проекту аграрної стратегії за відповідними напрямами, їх відкрите обговорення, узагальнення зауважень і пропозицій.

Учасники круглого столу, а це представники: Міністерства освіти і науки України, аграрних бізнесів, дорадчих служб, міжнародних організацій, вищих навчальних закладів, Національної академії аграрних наук України та інші запрошені експерти зібралися на всебічне і повне обговорення пропозицій/зауважень, наданих раніше зацікавленими особами в рамках письмових консультацій.

За словами координатора 4ї групи Ірини Тихомирової, яка виступила зі вступним словом перед колегами, всього по питанням реформування аграрної освіти отримано 9 заповнених опитувань та інформаційних додатків (7 – від освітніх/наукових установ, 1 – від громадської організації, 1 – від аграрної партії України).

На основі цих зауважень члени групи розробили комплекс можливих рішень (Policy Options), які обговорювали під час круглого столу.

До обговорення в рамках круглого столу приєдналися також канадські експерти Ярослав Луцюк і Джек Газельвуд. У своїй доповіді експерти презентували власне бачення реформування аграрної освіти, а також поділилися досвідом аграрної освіти Канади.

За словами Ярослава Луцюка  в Канаді налічується понад 205 тис. ферм, з яких 44% - малі, 22% - дуже малі і по 17% - середні та великі ферми. Найбільший відсоток валового доходу (75%) забезпечують великі ферми, на кого і зорієнтовані усі освітні установи Канади.

Відповідно у країні є 9 вишів і факультетів сільського господарства, а також 20 науково-дослідних станцій/інститутів. «Ми дуже раді допомагати Україні у формуванні стратегії розвитку сільського господарства» - такими словами  завершили свій виступ канадські експерти.

У свою чергу Сергій Дем’яненко -  учасник робочої групи, завідувач кафедри агропромислових формувань КНЕУ, д.е.н., професор окреслив основну мету реформування аграрної освіти, як частини  єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій України на 2015–2020 роки.  А також презентував аудиторії результат роботи групи, та результат публічних обговорень – це  ключові питання куди рухатися аграрній освіті наступні п’ять років.

Група має свої рецепти реанімації аграрної освіти.  Зокрема, вона пропонує посилити зв'язок між університетами та підприємствами АПК; запровадити обов’язкові щорічні практики та стажування студентів на підприємствах; удосконалити навчальні плани підготовки бакалаврів і магістрів з урахуванням вимог аграрного бізнесу; запровадити додатково до основного диплома за спеціальністю диплом «дорадника»; оптимізувати кількість державних аграрних університетів з метою їх спеціалізації за галузями сільського господарства з урахуванням регіональних особливостей; протидіяти проявам корупції, плагіату, списуванню студентами під час занять та екзаменів; посилити підготовку кваліфікованих працівників середнього рівня для роботи з сучасними технологіями виробництва і переробки сільськогосподарської продукції; задіяти альтернативні джерела фінансування аграрних навчальних закладів; запровадити механізм студентських позик для оплати навчання в університеті; створити трьохрічну програму підвищення кваліфікації викладачів університетів; підвищити кваліфікаційні вимоги до викладачів університетів; розробити програми інтернаціоналізації навчальної та науково-дослідної роботи.

Президент бізнес-школи МІМ-Київ Ірина Тихомирова та усі члени робочої групи ставлять ціль: підвищити ефективність урядових витрат на вищу освіту і наукові дослідження у сільському господарстві, реформувати державні університети і науково-дослідні інститути, забезпечити вищу якість і актуальність знань, отримуваних студентами і дослідниками.

Учасники заходу впевнені, що створення єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій України на 2015–2020 роки допоможе аграрному бізнесу нашої країни розвиватися і конкурувати на Європейських і світових ринках.

Освіта.ua
28.05.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
77
В свете будущей продажи земли и последствий этого читать все это даже не смешно