В Україні невиправдана кількість вишів, - Порошенко

Президент заявив, що вважає за доцільне скорочення кількості вищих навчальних закладів в Україні

В Україні невиправдана кількість вишів, - Порошенко

Петро Порошенко вважає за доцільне скорочення кількості вищих навчальних закладів в Україні. Про це президент заявив під час зустрічі зі студентами та професорсько-викладацьким складом Чернігівського національного педагогічного університету ім. Шевченка.

Глава держави зауважив, що через корупційну і непродуману політику попередніх урядів в Україні невиправдано зросла кількість вищих навчальних закладів, яка сягає найвищого в Європі показника – 1 заклад на 49 тис. населення.

Він також додав, що, наприклад, у Німеччині та у Франції цей показник в 10 разів та в 30 разів відповідно менше. При цьому він зауважив, що якість освіти в цих країнах значно вища.

"Болісно скорочувати, але ситуація така, що беруть у молоді гроші, а замість знань і професії видають порожній папірець. І як результат – нульовий інтерес від ринку праці. Такі виші треба закривати або надавати їм інший статус", – сказав Порошенко.

Він висловив впевненість, що при скороченні кількості вишів престиж і якість освіти зростатиме.

За словами глава держави, реформа в галузі освіти вже була започаткована з прийняттям закону "Про вищу освіту". Водночас президент наголосив, що "вища школа має пам’ятати, що вона має автономні права, які підвищують її відповідальність за якість освіти, яку вона надає".

Порошенко висловив переконання, що поліпшенню ситуації в галузі сприятиме процес демократизації освіти.

"Без запровадження принципу демократизації життя в університетах не буде демократизації в суспільстві", – зауважив він.

Глава держави також підкреслив важливу роль працівників освіти.

"Ваша робота зараз надзвичайно важлива для того, щоб змінити країну, реформувати її. Нам потрібні освічені, професійні, позбавлені радянського мислення кадри", – наголосив він.

Президент впевнений, що теперішні студенти є яскравим прикладом патріотизму. У цьому контексті він також зазначив, що свідомо були зроблені пільги для студентів під час проведення мобілізації, щоб вони мали можливість отримати якісну освіту.

"Перед нинішнім поколінням українців стоїть надзвичайно важливе завдання – провести реформи, змінити країну, зробити все для того, щоб ми відчували себе по-справжньому європейською державою", – наголосив президент України.

Освіта.ua
31.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Є!Бали
Петя, твій бізнес до цього часу спонсорує найлютішого ворога. Завали їбало!!!
Запад нам поможет
Конечно, зачем нам столько учебных заведений: наших школьников ждут и в Голландии, и в Польше, и в Англии и т.д. Тем более требования МВФ нужно выполнить.
для Капаліка
Ви все правильно бачите. Та тут інша проблема. Молодь перерахованих Вами країн має можливість працювати, а хто не працює, отримує достатнє фінансування, щоби не істи із сміттярок. А нашим людям роботи немає. А отже молодь гормоноскладного періоду потрібно тримати під наглядом. Що і відбувається і відбуватись буде.
Капаліка
Знову не туди. Якість освіти не залежить від розміру ВНЗ. Подивіться на потужний КалТех - близько 2 тис. студентів. Массачусетс - 10 тис. Гарвард, Кембридж та Оксфорд - 20 тис. В Україні - 100 вишів мають контингенти понад 5 тис. студентів, середній показник - понад 6 тис. на 1 ВНЗ. Згоден, треба переглянути ліцензії вишів у яких навчається на усіх спеціальностях та курсах кілька сотень студентів. А питання попиту на якісну освіту взагалі знаходиться в іншій площині - зарегламентованість навчальних планів і стандартів (нових стандартів ще немає, випускників за новими планами чекати ще довго), жорсткість переліку спеціальностей (спробуйте ліцензувати міжгалузеву спеціалізацію), тотальна бюрократизація та непрофесіоналізм діяльності чиновників, відсутність конкуренції за держзамовлення (якщо шаражка може отримати бюджетні місця, то навіщо їй боротись за якість), інертність і пасивність більшості вишів, студентів і роботодавців, рівень фінансування і з бюджету і від плати за навчання.
доброжелатель
У нашего государства нет денег на образование, здравоохранение, культуру. Вместо реформ - сокращение учебных заведений, школ, детских садов, поликлиник, больниц, библиотек и т.д. Что дальше? Может нам и не жить. Мы лишние в этой стране.
камо грядеши
Поспілкувалася із випускником, який обрав професію вчителя математики. Причина вибору - найлегше поступити. На питання, як буде вчити інших, якщо сам зовсім не розуміється у математиці почув "А як он скільки молодих вчителів учать, які у школі гірше за мене вчились?"
ну-ну
а ректоров зажравшихся, которых оторавать от кресла нельзя, чистить петька собирается, али как...
А
Для ну-ну: Схоже, що ні. Тільки нових таких же самих кумів-сватів-братів понаставлять намагається...
Коментувати