МОН готове до реформи системи професійної освіти

Міністерством освіти підготовлено проект закону щодо реформування системи професійної освіти

МОН готове до реформи системи професійної освіти

Міністерством освіти і науки підготовлено проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо професійно-технічної освіти", що розроблений на виконання прикінцевих положень нового закону "Про вищу освіту" та з урахуванням положень Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Про це повідомляє прес-служба МОН.

Законопроектом пропонується врегулювати питання щодо удосконалення управління професійною освітою шляхом делегування відповідних функцій місцевим органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, що сприятиме посиленню їх ролі у формуванні робітничого потенціалу країни з максимальним врахуванням потреб регіонів у кваліфікованих робітничих кадрах.

Передбачено перш за все переформатування професійно-технічних навчальних закладів, зокрема, створення регіональних центрів професійної освіти та професійних коледжів.

Замість вузькопрофесійних ПТНЗ, якими вони є зараз, мають бути створені багатопрофільні професійні навчальні заклади нового типу, що готуватимуть фахівців усіх без винятку професій та спеціальностей, яких потребує конкретний регіон.

Рішення про створення таких навчальних закладів прийматимуть місцеві органи виконавчої влади за погодженням з МОН.

Ознайомитись з проектом закону можна на офіційному веб-сайті МОН за таким посиланням.

Також у Міністерстві освіти і науки повідомили, що 13 березня має відбутися прес-конференція міністра освіти і науки Сергія Квіта з зазначених питань, в ході якої будуть висвітлені питання подальшого реформування системи професійної освіти.

Освіта.ua
04.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Технікуми завжди відносились до середньої спеціальної освіти, а не до професійно-технічної і рівень підготовки відповідний. Випускник технікуму - фахівець середньої ланки. Роботодавці краще берутьна роботу тих випускників ВНЗ IVрівня акредитації, хто закінчив технікум чи коледж.
Олександра
Для Олександр: Цілком Вас підтримую. Навчання у технікумі дає хорошу практичну підготовку.Випускники технікумів ніколи не скаржились , що їм важко навчатись в університетах і викладачам університетів набагато цікавіше працювати з такими студентами. Технікуми повинні бути, повинні бути фахівці середньої ланки, а не вивчитись на магістра, щоб потіма працювати продавцем.
Коментувати
123
знаю,що студенти коледжів масово після другого курсу здають ЗНО щоб не тратити даремне час на бурсу. Після першого вертаються в школи, де будуть мати хоч атестат нормальний і час готуватися до ЗНО, а то треба пари вчити а в школі уроки можна сачкувати все одно менше 10 не поставлять
Студент
Коледж тепер ПТУ. Наших дітей кинули, як лохів. Діти вступали в технікуми та коледжі, щоб здобути більші навики по вибраній професії та вступити на 3-ій курс університету. Тепер -ПТУшники. Вимоги університетські, а ПТУ. Закінчіть 4 роки і йдіть поступати з 11-класниками, здавати ЗНО. І з атестатами не такими щедро мальованими 11-12 як у школі. Це знущання над студентами коледжів і технікумів і знищення цих навчальних закладів
Рене
Одного не понял - куда теперь будут относится колледжи?
111
Це не новий закон. Це зміни до чинного. Попередній проект ЗУ "Про професійну освіту" був набагато кращий, хоч і далеко не досконалий. Навіщо стільки типів ПТНЗ? А виші І-ІІ р.а. ставляться на один рівень з ПТУ, зокрема за структурою, змістом та формою навчального процесу... Це не на краще.
Користувач
А що чекає на міжшкільні навчально-виробничі комбінати? Згідно проекту нового закону, там ні слова не сказано про них... Вони, мабуть, виявилися зовсім не потрібними державі та суспільству...
Кузьміч
Реформи ПТО необхідно позпочати з створення матеріальної бази та зацікавлення в її створенні підприємств і підпрємців.
Одесситка
Никогда реформы не будут приниматься населением, если правительство не начнет с изменений, реформ на самом верху, там, где крутятся очень большие деньги.(с)
Арсен
Не дай Бог! Нинішні очільники ні на що не здатні. МОН зараз схожий на дитсад-лепечуть багато,не роблять нічого.