У МОН розробили положення про академічну мобільність

Розпочато обговорення проекту постанови про Порядок реалізації права на академічну мобільність

У МОН розробили положення про академічну мобільність

У Міністерстві освіти і науки повідомили про початок громадського обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку реалізації права на академічну мобільність".

Проект документа встановлює єдиний порядок організації програм академічної мобільності для учасників освітнього процесу вищих навчальних закладів України на території України чи поза її межами.

Документом визначено, що академічна мобільність це можливість учасників освітнього процесу навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність тощо в іншому вищому навчальному закладі на території України чи поза її межами.

Передбачається, що основними видами академічної мобільності вважатимуться внутрішня академічна мобільність (у ВНЗ України), міжнародна академічна мобільність (у ВНЗ поза межами України), групова академічна мобільність (група учасників освітнього процесу у ВНЗ-партнерах), індивідуальна академічна мобільність (індивідуальний порядок учасників освітнього процесу у ВНЗ-партнерах) та ініціативна академічна мобільність (реалізація індивідуальних освітніх, академічних та дослідницьких програм, в рамках вітчизняних і зарубіжних державних програм та проектів тощо).

Право на участь у програмах академічної мобільності матимуть студенти освітніх рівнів молодшого бакалавра та бакалавра (починаючи з другого курсу), спеціаліста, магістра, особи, які здобувають наукові ступені доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук, науково-педагогічні, наукові та педагогічні працівники.

Формами академічної мобільності для студентів вищих навчальних закладів є: навчання за програмами студентського обміну у вищому навчальному закладі-партнері, навчання за спільними освітніми програмами, мовні і наукові стажування, навчальна (дослідницька, виробнича) практика, участь у літніх школах, участь у конференціях, семінарах тощо.

Формами академічної мобільності для осіб, які здобувають наукові ступені доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук, науково-педагогічних, наукових та педагогічних працівників є: участь у семінарах, наукових школах і конференціях та інше; участь у спільних проектах; участь в освітній діяльності приймаючої сторони; вивчення досвіду приймаючої сторони; встановлення партнерських відносин тощо.

Передбачається, що фінансування учасників освітнього процесу, які реалізують право на академічну мобільність у вищих навчальних закладах-партнерах, здійснюватиметься за рахунок коштів міжнародних фондів, установ, організацій, фізичних або юридичних осіб відповідно до домовленостей між учасниками академічної мобільності.

Проектом положення також визначені інші особливості участі в програмах академічної мобільності в Україні та поза її межами.

Документ опубліковано на сайті Міністерства освіти і науки за наступним посиланням.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту можна надсилати до 01 березня 2015 року у вигляді порівняльної таблиці за електронною адресою: s_didusenko@mon.gov.ua. Контактний телефон 044-481-32-37.

Освіта.ua
23.02.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Педагог
У Проекті передбачається лише очна форма навчання. Заочна та дистанційна форми у Проекті не прописані. Це означає, що у наших умовах академічною мобільністю можуть скористатися лише ті учасники освітнього процесу, які мають гроші або мають протекцію.