ВНЗ мають співпрацювати з бізнесом, - Совсун

Університети світу готують спеціалістів відповідно до потреб реального ринку праці

ВНЗ мають співпрацювати з бізнесом, - Совсун

У розвинених країнах працедавці мають прямий вплив на формування навчальних програм університетів, які, в свою чергу, готують спеціалістів, відповідно до потреб реального ринку праці. Про це під час прес-конференції "Бізнес і університети: новий етап співробітництва у 2015 році" заявила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

Перший заступник міністра наголосила на важливості розбудови співпраці бізнесу з університетами та зазначила, що у новому законі "Про вищу освіту" закладені норми про обов’язкове представлення працедавців в Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти.

За її словами, університети мають активніше співпрацювати з бізнес-середовищем. Вона також підкреслила важливість співпраці між університетами та бізнесом у сфері наукових розробок.

Як зазначила Інна Совсун, необхідно відновлювати сферу наукових досліджень, що тривалий час не отримувала достатнього фінансування.

"Потрібно змінювати механізми розподілу фінансування науки та розвивати фундаментальну науку, паралельно залучаючи бізнес до прикладних розробок, в яких він може бути зацікавлений", - зазначила перший заступник міністра освіти і науки.

Освіта.ua
17.02.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Обурений українець
Пані заступниця міністра, як завжди, гарно співає про те, як гарно все за кордоном і "а давайте, хай і у нас так буде". Проте, вона якось завжди забуває про реалії - про те, що закордонні навчальні заклади існують у дещо іншій системі відносин із бізнесом і державою, ніж це є у нас. Для того, щоб і у нас у освіті усе було "як у Лондонах і Парижах", мабуть, потрібно створити відповідні економічні умови, суспільні відносини "як у Лондонах і Парижах", а вже потім і результати відповідні очікувати. А інакше воно, якось так, у природі не буває - економічні і соціальні закони ще нікому безкарно порушувати не вдавалося, врешті занадто "перетиснуті", вони дуже боляче б’ють, при чому, в найболючіше місце.
Довгожитель
Знову так звані реформатори не придумали нічого нового... Про те, що треба обличчям повертатись до бізнеса та прикладних розробок, ректорів наших ВНЗ вчив ще Суліма....
Александр
Успейте подготовиться к ЗНО за неделю: http://educator.in.ua/
а що?
А що зроблено МОН для зручності цієї співпраці? Спробуйте отримати якісь кошти - ви в такі перемовини з казначейством вступите. Гарно давати приклади із розвинутих країн для відсталої і бідної країни?
Фуад
Скажите почему иностранец с видом на жительство не может поступить на бюджет? Я всю жизнь готовился к бюджету,хорошо учился.А тут узнал что всё напрасно.
ото ж бо
для Anna:Сегодня, на очередную мою попытку убедить ребёнка в необходимости посмотреть в сторону жизни за... последовал ответ: "Ты же сама учила выживать в этой стране". А ведь есть друзья-приятели... Так что - есть свет в конце тоннеля. Да и Ваши (у Вас ведь дети?-внуки ещё здесь?) чему-то обучены... Не так ли? Не смотря на страх и разочарования жезнь на этом не заканчивается
Anna
Для ото ж бо: Знаете, я жить хочу, а не выживать. У меня есть цели и мечты, которые я хочу осуществить. Для этого я пока в нашей стране ресурсов не вижу.
ото ж бо
Для Anna:и я не вижу. Но то, что сделано, то сделано. Это я о своём случае, поскольку сотворялось реально целенаправлено, когда был сделан выбор коридора, который устанавливают (читай создают) родители. Или кто-то один из родителей. Можно и без коридора всё оставить, но возможны проблемы. Поэтому - пусть будет так, как есть. Менять мировозрение-нарваться на неопределённость. А "выживание" не исключает Вашего "жить". Просто это "жить" в этой стране с её бестолковостью, разобщённостью, страхом и тем, что земли её будут отданы (есть слух, что отданы УЖЕ) в чужие руки. Удачи Вам в другой стране. А поскольку имеете цели и мечты, то найдутся и ресурсы (или не найдутся). Но и там - свои проблемы и очень многое зависит от взгляда на мир самого человека. От его целей и мечтаний
Коментувати
Anna
Идея отличная. Но возникает вопрос: какой бизнес будет работать с ВУЗами, если от него остались рожки да ножки? Что касается научных исследований, так они также давно похоронены. Лично я света в конце тоннеля не вижу.
ищи суть
Читаю, думаю. Ідея корисна. Й працювала б вона. Та от країна не та. В цій країні над довгостроковими перспективами чи хтось колись думав? Чи планував? Певно, можливо сьогодні планує, виходячі із ситуації стабільності й впевненості в "завтра". Я не бізнесмен, через те не можу робити глибоких висновків. Та, те що видно зовні говорить про неможливість підказати учням, який напрямок діяльності їм обрати, щоб не прогоріли. Ймовірно найкраще обирати торгівлю, бо й наукові розробки для потреб торгівлі плануватимуться, й на ринок завжди перекваліфікуватися можна. На базар, тобто. Гарний напрямок - вплив на свіддомість. Тобто- психологія та суспільсьтвознавство. Та чи потрібно настільки багато таких науковців, і чи великі кошти згоден витрачати на це бізнес? Хоча - та ж сама торгівля

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!