МОН: Наукове співробітництво з РФ неможливе

Офіційна заява МОН України щодо конкурсу німецько-російсько-українських наукових проектів

МОН: Наукове співробітництво з РФ неможливе

Міністерство освіти і науки України заявляє про неприйнятність науково-технічного співробітництва України й Російської Федерації в умовах російської агресії. Про це йдеться у заяві Міносвіти щодо оголошеного конкурсу тристоронніх німецько-російсько-українських наукових проектів відомою німецькою фундацією "Фольксваген".

У Міністерстві освіти і науки України повідомляють, офіційною метою конкурсу є "зміцнення транскордонного наукового співробітництва". Однак, саме такий формат конкурсу в умовах тривалої російської агресії проти України викликає подив і неприйняття української сторони.

"Сьогодні, коли щодня надходять повідомлення про нові жертви серед мирних українських громадян і військових, коли озброєні й фінансовані Росією терористи щодня здійснюють обстріли українських міст і сіл, коли нарощується військова присутність Росії в окупованому Криму, коли весь світ жахається від трагедій Волновахи й Маріуполя, оголошений фундацією "Фольксваген" конкурс фактично має на меті поставити в одну площину агресора і його жертву, обілити злочини російського правлячого режиму в очах німецької і європейської громадськості", - йдеться у заяві МОН України.

Також Міністерство освіти і науки України заявляє, що науково-технічне співробітництво України й Російської Федерації сьогодні фактично унеможливлене бодай тією обставиною, що десятки українських громадян перебувають у російських тюрмах за надуманими політичними звинуваченнями, й ніхто сьогодні не може гарантувати безпеки українських дослідників на території Росії. Таке співробітництво може бути відновлене на міждержавному рівні лише за умови зміни політики Кремля, відмови від підтримки тероризму, виведення російських військ з Донбасу та Криму.

Міністерство закликає всі академічні установи демократичного світу допомогти українським вченим, які опинилися у вкрай скрутному становищі через російську агресію, наслідком якої є окупація 7,6% території України й поява близько мільйона біженців з Криму, Донецької та Луганської областей.

"На сьогодні з окупованих територій евакуйовано понад 25 університетів і наукових установ, а вся їх наукова база (обладнання, бібліотеки, приміщення тощо) лишилися у руках окупантів. Міністерство освіти і науки України закликало фундацію "Фольксваген" допомогти насамперед цим ученим через механізм тристоронніх проектів за схемою: німецька установа – українська установа – евакуйована українська установа. На жаль, керівництво фундації "Фольксваген" ухвалило інше рішення", - наголошують у МОН України.

"Міністерство освіти і науки України вважає, що українські науковці, виявляючи гідність і громадянську свідомість, бойкотуватимуть оголошений фундацією "Фольксваген" конкурс. Водночас, Міністерство покладає великі надії на зміцнення міжнародного наукового співробітництва з країнами ЄС, новий етап якого відкриє набуття Україною асоційованого статусу в програмі "Горизонт-2020", - йдеться у заяві Міністерства освіти і науки України від 28 січня 2015 року.

Освіта.ua
28.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
как цапу
все реформы квита идут через ЖО-У, заработная плата кандидата наук в вузе меньше, чем учителя средней школе в г. Киеве, нонсенс, но факт очевиден, чьи интересы обслуживает квит, явно не украинские
учитель
Для как цапу: Так пусть ваши кандидати идут работать в школу. В чем проблема? Надбавка за звание пока сохраняется...
Коментувати
американському агенту квіту
у майданутих неможливо, а у адекватних справжніх науковців - все можливо
как цап
Для американському агенту квіту: ох ті американські агенти, повсюди. лише москалі не втручаються в наші справи - за це їм подяка. де поділись тії гамериканські агенти: тобачнік, симон нєнко, лебедь єв, аза ров, колєсні кав... скільки їх було і ще є
ганьба
Для американському... Дуже хотілось би, щоб у таких як ви, нещасна озлоблена істота без роду і племені, колись відкрились очі і на істрію України, і на долю патріотів, і на Майдан. Інакше , їдьте звідси у відсталу і таку ж як ви злобну Рашу, а то від вас смердить русським людиноненависництвом. Яке свинство жити в країні і не поважати її. Без таких недалеких науковців ми обійдемось! Недопатріот!!!
Коментувати
Джокер Джокеров
Господин Квит! Очень жаль, что ваше националистическое сознание застилает Вам помутневший от огромных взяток рассудок (вы ведь профессор как никак, хоть какой-то намек на примитивный ум, наверное, имеете). Так вот запомните!!! НИКАКИМИ ПИСЬМАМИ, ВОПЛЯМИ, СОПЛЯМИ, ВЗЫВАНИЯМИ К ЕВРОПЕЙСКИМ СТРУКТУРАМ ВЫ НЕ СМОЖЕТЕ ЗАПРЕТИТЬ УЧЕНЫМ ИЗ РАЗНЫХ СТРАН (В ТОМ ЧИСЛЕ И РФ) СОТРУДНИЧАТЬ В НАУЧНОЙ СФЕРЕ - как на официально так и неофициальном уровне. Наука -аполитична, а то что она приобрела такой оттенок (к огромному сожалению, имеющий цвет крови ни в чем не повинных мирных граждан и тех, кто пытается сохранить разваливающееся на куски государство, воюя в нищей и убогой армии) - ВИНОВАТЫ ВЫ И ВАМ ПОДОБНЫЕ!! Те, кто заразил вирусом майданизма и ненависти и нетерпения всего, что не вписывается в вашем сознании в проукраинское ( читай русское) всю страну..(( Судный день скоро настанет и там никто не будет смотреть за научные степени, ученые звания. и
Игорь Побратим
Для Джокер Джокеров: если "маданизм" - вирус, то для Украины он лечебный. А по поводу ума - что-то уж часто вы об этом ... скорее всего по Фрейду.
Не розумію
Для Джокера Джокерова: Де ви народились? Де ви росли? Хто вас годував? Хто вас виховував? Що у вас в голові? Чому, живучи в Україн,і так не її любите? Чому ви ще в Україні?
Коментувати
Натэл
Непонятно: газ покупаем, электроэнергию тоже, то есть поддерживаем деловые отношения с агрессором в экономической сфере. А в данном случае не поддерживаем. Что-то не так в этом, не кажется?
Игорь Побратим
Для Натэл: У вас есть возможность этому противостоять! - сами отключите у себя свет, газ, отопление. А тогда возмущайтесь. К сожалению, это делается и для таких как вы (хотя, от кой-чего можно было бы и отказаться ).
Студент
Я вам открою еще более страшную тайну:используя российские соцсети вроде Вконтакте,Одноклассников,мы способствуем увеличению доходов компаний вроде mail.ru и,как следствие,дотаций в российский бюджет:)
Коментувати
Геннадий
Как говорила моя учительница: назло врагам корову продам, чтоб дети молока не пили.
Студент
Идиоты, что тут скажешь...одно большое здобулы, хочу вас сказать. Похдравляю,товарищи скачущие.
Игорь Побратим
Для Студент: Сынок, не расстраивайся! Победим врага, тогда и поедешь на конкурс. А сейчас, чтобы быть лучше этих "идиотов", возьми документы - и в военкомат... только так ты приблизишь свое участие в конкурсе!
Студент
Нет,спасибо.вот как только сынки и родственники Порошенко,Яценюка,Турчинова,Ющенко,Луценко отправятся на фронт,тогда и я вслед за ними.не наоборот:)хорошего вам дня
Джокер Джокеров
Для Игорь Побратим: ты, Побратим, прежде чем писать такие тупые ответы, хорошо бы подумал своим маленьким мозгом над тем, что благодаря таким как ты и тебе подобным (очевидно ярым майдановским патриотам) Украина и оказалась в такой полно ж..опе!! А русский дух из Украины не выбить никогда, он также здесь естественен как украинский!
Коментувати