![]() |
Робоча група Комітету ВР надала пропозиції до Концепції з реформування наукової сфери |
Підготовка до реформи наукової сфери триває
Наразі необхідно вийти на спільні позиції щодо реформування наукової сфери, а також визначити тих людей, які готові і будуть працювати над законодавчими змінами в сфері науки. На цьому під час засідання робочої групи наголосила голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич.
Метою засідання було напрацювання пропозицій до Концепції по реформуванню наукової сфери України.
У засіданні робочої групи взяли участь народний депутат, заступник голови Комітету Олексій Скрипник, заступник міністра освіти Максим Стріха, віце-президент НАН України Анатолій Загородній, представники громадських організацій, які опікуються науковою сферою, наукова молодь та інші зацікавлені особи.
Після обговорення кожної з представлених пропозицій, голова профільного комітету наголосила на необхідності проведення спеціальних засідань робочої групи, під час яких потрібно окремо обговорити наріжні питання наукової сфери.
Серед зазначених Лілією Гриневич питань для подальшого обговорення вказувались наступні: функціонування національної наукової ради при Кабміні, фінансування наукової сфери, у тому числі шляхом запровадження колективних та індивідуальних грантів, мотивація наукової праці та кар’єрного росту вчених, інтеграція у Європейський науковий простір та податкові послаблення функціонування науки.
Учасниками засідання були представлені наступні презентації:
- ІТФ НАН України. До концепції реформування наукової сфери в Україні. Ю. Безвершенко;
- Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України;
- Інститут Молекулярної Біології та Генетики НАН України. Реформування наукової сфери України;
- Пропозиції НАНУ щодо концепції реформування наукової сфери. А. Загородній;
- Пропозиції Громадянської платформи з реформування освітньої сфери: наукові ліцеї - перша ланка в системі науки. МОН України, Фонд "Відкрита політика";
- Представники групи Маніфест руху науковців та освітян В.М. Шадура, А.Ю. Шевченко. Наукова система Німеччини як тренд для реформ в Україні;
- КОНЦЕПЦІЯ комплексного реформування науково-технічної сфери в України;
- Український науковий клуб. Реформа наукової сфери. Стратегія 2020. Н. Шульга.
osvita.ua
23.01.2015