Корупція у вишах є проблемою в освіті, - опитування

44,1% українців вважають, що основною проблемою освіти є корупція у вищих навчальних закладах

Корупція у вишах є проблемою в освіті, - опитування

Кількість респондентів, які бачать головною проблемою української освіти корумпованість викладацького складу вузів, збільшилася порівняно з минулим роком. Про це свідчать результати соціологічного опитування Фонду "Демократичні ініціативи", що було проведене у грудні за підтримки Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні, повідомляє Дзеркало тижня.

Згідно з отриманими результатами, 44,1% українців вважають, що основною проблемою освіти є корупція у вищих навчальних закладах. Для порівняння, в жовтні 2013 року цей показник становив 39,1%.

Ще однією найбільш значущою проблемою освіти, яку українці вважають за необхідне вирішити у найближчі 5-10 років, є невизнання вітчизняних дипломів за кордоном. Так вважають 39,6% респондентів (41,5% у жовтні 2013 року).

31,9% респондентів вважають однією з основних проблем вищої освіти невідповідність викладання потребам ринку праці (36,8% у жовтні 2013 року).

Кожен третій респондент вважає, що має бути вирішена проблема слабкої матеріально-технічної бази українських університетів. Кожен п'ятий бачить проблему у застарілих підручниках.

24,9% респондентів вважають, що в Україні низький рівень якості освіти в вищих навчальних закладах, у порівнянні зі світовими університетами, 22,9% вказують на низький культурний рівень студентів, їх слабку зацікавленість в якісній освіті.

Дослідження проводилися за загальнонаціональною квотною вибіркою. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Освіта.ua
06.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
пример учителям
Водители связались между собой со знакомыми с каждым депо, решив готовить забастовку на 15 января. И уже не только трамвайщики, но и троллейбусники и автобусники забастуют. Если не будет погашения за ноябрь и 70% за декабрь, то водители остановятся. Никто никого жалеть уже не будет, будем стоять до последнего. Пока не выплатят долг и не дадут слово, что будем жить нормально.
навикилишетренуються
Для пример учителям: всё замечательно. Но что означает - "дадут слово". Это как?
Коментувати
вважаю
Дякую,Otto. http://life.pravda.com.ua/person/2015/01/11/187439/ 1-"Вкладай гроші в дитину-вернеться сторицею", аж надто давнє. 2-якщо МЕНІ дадуть нормальну зарплатню за якийсь там сертифікат. то я їх отримаю тричі, якщо від того залежатиме РЕАЛЬНИЙ рівень мого життя. А до того-вибачайте, хлопці, геть і рипатись не стану.3-комп*ютер(але то особисто моє) не раніше 8 класу.Інформацію шукати? Спочатку було би добре навчитись користуватись ВЛАСНОЮ ГОЛОВОЮ. А для того її варто НАПОВНИТИ. Чим і ЯК наповнювати? Мені особисто думається-через руки-практику (фізика, хімія, біологія то є досліди, вірші-розвиток і пам*яті, і уяви, навіть тексти літературні - на пам*ять.Математика-формули, яки мають бути ПЕРЕД ОЧИМА, отже-в голові)3-Діти вертаються в Грузію на посади"ЧИНОВНИК",тобто гарна освіта приводить у кріслоЧИНОВНИКА,або банк.4-"У нас тоже такое было: давать подарки учителю, делать ремонт в классе, покупать занавески, белить стены. МЫ СЧИТАЛИ, ЧТО ЭТО И НАЗЫВАЕТСЯ КОРРУПЦИЯ В ШКОЛАХ"
тетяна
Я, педагог з багаторічним стажем роботи, будучи на місці Міністра освіти, людини, яка б дійсно хотіла чесно працювати для держави, то свою роботу починала б з подолання корупційної сфери спочатку в Міністерстві освіти. Тому що звання кандидата , доктора педагогічних наук отримуються не в районном чи обласному кабінеті. Міністре, якщо Ви себе поважаєте, то зніміть рожеві окуляри або підіть з займаної посади, якщо не можете подолати в собі жадібність до наживи. Необхідно терміново закрити в державі більше половини існуючих вузів, які існують за рахунок вимагань коштів від студентів та переправляючи частину їх у Міністерство освіти і не намагаючись дати дітям знання (а то ніби Міністерство освіти не знає, що робиться у його хаті).І чи думає Міністр, який же лікар, вчитель, прокурор і т. д. вийде з того сьогоднішнього студента ,який, провчившись в школі на середній рівень знань і завдяки гаманцю люблячих батьків, які прилаштували дитя у вибраний ним вуз, і яка користь буде від нього?
Otto
"Экс-министр образования Грузии. "Главный заказчик реформы образования - общество". http://life.pravda.com.ua/person/2015/01/11/187439/ Багато відповідей на поставлені на цьому сайті запитання ;)
K.B.
рівень інтелекту соціуму на теренах України за останні десятиліття значно знизився
Марія
Про який європейський рівень можна говорити, коли проводити практичні заняття не має на чому, коли викладач отримує мізерну заробіну плату при цьому мусить писати різноманітні методички, лабораторні і тд. Незацікавленість студента грунтується на тому, що дуже багато дисицплін йому не потрібні. От реальний приклад студент вчиться на спеціальності "Програмна інженерія", а йому "дрючать" такі предмети як історія, філософія, культорологія і тд. Та ба з цих дисциплін у нього екзамен!!!!!!!! Людина з технічним складом розуму не може вивчити кучу філософський термінів і не буде вчити, тому що для неї головне програмування і тд.
НУ и НУ
Для Марія: Я згодна тільки з тим, що дійсно слід ставити з перелічених предметів залік, а не екзамен. А зовсім відміняти такі предмети не слід. Любий спеціаліст (програміст, економіст тощо) повинен бути людиною розвиненою, грамотною.
Коментувати
правда
Прочитайте попереднi коментарi i зробiть висновок: не школа винна з учителями,що студенти не мають якiсних знань, а причину треба шукати ВИЩЕ. Вчителям дайте спокiйно працювати,бо там працюють совiсно,з любов’ю,а ще у селi , то молитися треба до таких учителiв, а не знущатися рiзними реформами,спрямованими на корупцiю. Рiзнi лiцензii вчителям не потрiбнi,а також ЗНО для вчителiв - це приниження. Кожен день своi знання показують учням,директоровi,завучу, методисту,а ще вiдкритi уроки,атестацiя,курси,олiмпiади,конкурси,атестацiя школи .......при малiй зарплатi.
тетяна
Для правда:
Коментувати
Ольга123
Виявляється, що пасивність студентів та викладачів - основна проблема сучасних вузів. Про це навіть заступник міністра говорить:http://znoclub.com/novyny/617-zustrich-inni-sovsun-iz-studentskim-samovryaduvannyam.html
Викладач, який не бере хабарі
Кілька крамольних думок про корупцію у вузах: 1. Основним корупціонером у вузі є сам вуз, який задля виживання при недостатньому фінансуванні змушений набирати на контрактну форму, а потім 5 років терпіти окремих студентів-невігласів. 2. Враховуючи сказане, студентам-неробам взагалі немає потреби давати хабарі, а досить лише дочекатися, коли викладач і так сам поставить. 3. Окремим студентам комфортніше дати хабар, ніж вивчити предмет, а потім розказувати, що інакше здати неможливо. 4. Жаль лише тих студентів, які здатні отримати високу оцінку своїми силами, але через викладача-хабарника або отримують нижчу оцінку, ніж заслуговували, або змушені пливти за течією разом з тими, хто готовий платити. 5. Риторичне питання: якщо багатьом відомо про конкретних викладачів-хабарників, то чому вони про це говорять лише в анонімних опитуваннях чи десь на задвірках і ждуть, що хтось має вивести тих на чисту воду? Чи не тому, що закон один і для тих, хто бере, і для тих, хто дає хабарі?
прийнялидоуваги
Для Викладач, який не бере хабарі: а Ви сам здатний дати відповідь на своє запитання?
Maria Stadnyk
знаю за свою практику таких людей!!!! не всі одинакові!!! Буває, що студент сам не хоче вчитися, а таке трапляється дуже часто (бо батьки засунули), а потім дуже розказує про хабарів-викладачів.
Коментувати
Семен Мухін
Поки докорінно не зміниться вертикаль у вузах, діла не буде. Вищі покривають нижчих, бо мають від того %. Хабарників вистачає, кожен студент вузу може їх назвати. Як правило це одні й тіж самі. Чому ж тоді у нас там мало кримінальних справ по хабарництву у вузах? В вузах сидять одні династії. З кожним роком якість освіти все гірша і гірша. Скільки є випадків, що доцент лекцію з листочка читає, а забери у нього листок - бідолашний не буде знати, що говорити. Бо знаємо як захищаються дисертації, і як влаштовуються на кафедри. Порядку немає, а без порядку нас нічого хорошого не чекає
Джокер Джокеров
Пока в стране не останутся только те вузы, которые были созданы еще при СССР (а их на крупные областные центры приходилось не более 4-5), пока государство не повернется лицом а не заднице к высшему образованию, пока на высшей школой не прекратят проводить эксперименты - НИЧЕГО ХОРОШЕГО НЕ БУДЕТ!! И еще одно - АБИТУРИЕНТ ДОЛЖЕН ВЫБИРАТЬ СПЕЦИАЛЬНОСТЬ С ОПРЕДЕЛЕННОЙ ДОЛЕЙ ОСОЗНАННОСТИ! а ЕСЛИ ЕМУ ХОТЯТ ПОЗВОЛИТЬ ПОДАВАТЬ ДОКУМЕНТЫ В НЕОГРАНИЧЕННОЕ КОЛИЧЕСТВО ВУЗОВ - то о какой мотивации может вообще идти речь - если задача одна - влезть хоть куда-нибудь!
Shkapa
Корупція пояснює решту відповідей: 1 з такою коррупцією, наші дипломи ніколи не визнають за кордоном; 2 оскільки корумповані фахівці ділять ринок освітніх послуг, вони намагаються набрати собі максимально можливу кількість годин, тому часто викладають зовсім непотрібні предметі, а потрібні предмети не викладаються, тому і не відповідає освітній процес вимогам; 3 слабка база, це взагалі классика- гроші через тендерні закупівлі вкрали коррупціонери; 4 низький рівень освіти в ВНЗ теж результат корупції, оскільки там можна швиденько отримати хабаря за оцінки то, й зібралося кодло невігласів, які елементарно не знають своїх предметів але знають як студента поставити раком; 5 низький рівень студентів також результат корупції, за хабарі понабирали дебілів та тягнуть їх до диплому.
вважаю
Для Shkapa: мені здається набирання за хабарі вже минуло. Сьогодні беруть всіх, хто відносно здав ЗНО. А чому всіх? Да тому що жити якось потрібно. Один сам складе іспити, інший в заліковці щось принесе. От і виживають люди. Дивіться трохи глибше того, що хочеться... Існує об"єктивна реальність. І вона не залежить ані від здібностей, ані від вміння працювати... Вона залежить від того, наскільки комфортно людина прагне утримувати власне тіло...
Anna
"минуло"? Вы сдавали ГОСы, экзамен при поступлении на магистра/специалиста в течение последних 2-3 лет? Коррупция в ВУЗах цветет и пахнет, при наборе абитуриентов в том числе. Если преподаватели не стесняются в открытую цены называть за предметы, что будет дальше? Комфорт - это, конечно, замечательно, но всему есть разумные пределы. Меня, как студента, не устраивает, что преподавателю "комфортно" брать взятки.
Коментувати
Олексій
Заробітна плата доцента з кандидатською меньше ніж заробітна плата охоронця, який працює ніч через дві доби (приходить поспати)...
Оксана
Для Олексій: То хіба низька зарплата доцента дає йому право брати хабарі? Багатьох не влаштовують зарплати, але не всі ж вимагають захмарні суми, та ще й буває за послуги доволі низької якості.
1523
Не нравится зарплата доцента- пусть идёт в охранники,увидит, как там можно отоспаться по нынешним временам.
Це треба обдумати
Видача диплома на основі ЗНО, і тоді студент подумає чи варто давати хабар, чи отримувати знання, питання ЗНо на основі вивчених курсів у виші
Коментувати