Найближчим часом можуть закрити 70 вишів, - Квіт

Міністерство освіти продовжить процес скорочення мережі вищих навчальних закладів

Найближчим часом можуть закрити 70 вишів, - Квіт

В Україні до кінця року можуть закрити ще близько 70 вищих навчальних закладів, про це у коментарі Радіо Свобода повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт.

"Зараз у нас близько трьохсот вищих навчальних закладів. Ми в процесі того, що й далі скорочуємо цю мережу. Ми висуваємо різні претензії до тих університетів, які, ми бачимо, не відповідають ліцензійним умовам. І тому до кінця року ще десь близько 70 університетів можуть зникнути", – пояснив він.

Міністр додав, що скорочення закладів вищої освіти не означає, що буде якась соціальна напруга, бо якщо університет закривається з різних причин, то і студенти відразу переводяться в інші навчальні заклади, і викладачі також можуть знайти роботу в інших вишах.

Квіт також нагадав, що до ухвалення закону "Про вищу освіту" на території країни працювали 804 вищих навчальних заклади.

"Він набув чинності, але для того, щоб він запрацював, потрібні різні підзаконні акти та внести зміни і доповнення до інших законів. В принципі зараз ми вже відсікли заклади так званого І-ІІ рівня акредитації. Коледжі перестають бути вищими навчальними закладами. Є частина коледжів, що ввійшли в структуру університетів. Тому вони повинні визначитися, чи будуть відноситися до середньої освіти, професійної, і безпосередньо працювати на ринку праці чи вони лишаться структурою університетів. Я вважаю, що велика перспектива в середній професійній освіті. Ми будемо ухвалювати новий закон і багато чого змінювати", – додав міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Як відомо, наприкінці листопада Міністерство освіти і науки запропонувало керівникам 53 вишів визначитись щодо доцільності подальшого функціонування їх навчальних закладів до завершення 2014/2015 навчального року.

Освіта.ua
16.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
освітянин
Це він через Радіо Свобода інформував своє американське керівництво про плани та кроки по їх виконанню , про хід виконання завдань, які він отримав в Держдепі, коли три тижні в вересні був у США.
N
Для освітянин: Судячи з усього ,напруги з ватою в школах нема )))
Коментувати
Fraps
Хочу обратиться к тем, кто радовался назначению этого кадра.Неужели этот человек лучшая альтернатива Табачнику?Этот Квит просто закроет ВУЗы и всё,глядя на наших нынешних чиновников,никто искать работу для преподавателям не будет.А половину студентов закрытых ВУЗов, просто бросят что называется напризволяще.Табачник воровал,но хотя бы ВУЗы не сокращал,а значит у большего числа людей был шанс поступить и получить шанс на светлое будущее.Квит же мало того что ничего полезного не сделал со своей командой,но и хочет всё развалить.
Ukrop
Для Fraps: Лол) Читать научись , там написано что закроют универы которые не отвечают лицензии . Существование которых итак нелегально и они были созданы чисто для отмывания денег ...
Цезарь
Скажите пожалуйста, а Мукачевский госуниверситет нельзя скорее обьединить с нормальным вузом Закарпатья УжНУ? Чтобы студенты получали дипломы приличных ВУЗов страны. Спасибо.
Otto
Для Цезарь: о, а ідея хороша. поступаємо з примітивними балами зно в будь-який вузик, потім обєднюємось з нормальним. і отримуємо дипломчик на рівні з розумними дітками
Коментувати
Гість
так само ліквідує як ДВНЗ КУУП, з порушенням прав викладачів - на вулицю, без гарантованих державою виплат при вивільненні і влаштування на роботу - жебраками
переможець
Для Гість: питання - а коли мають ЗВІЛЬНИТИ вчителів , то Ви вважаєте, що їм буде надана інша робота? А розмови про звільнення вчителів точаться вже не один місяць, і база під таке діло готується. А Ви тут переймаєтесь за ВНЗи. Ті влаштуються, як влаштувались в часи, коли поруч одного ВНЗу в містах з*явилося ще по два-три. Або приватні, або напів...
Коментувати