Де здобути безкоштовну IT-освіту

6 безкоштовних офлайн-курсів, які дозволять українцям отримати спеціальність IT-фахівця

Де здобути безкоштовну IT-освіту

Сьогодні багато українців задумалися над тим, щоб перекваліфікуватися в IT-фахівців. Це, мабуть, єдина галузь, яка не постраждала від девальвації гривні та економічної кризи. Зарплати програмістів прив’язані до курсу долара, а кількість вакансій для них тільки зростає.

Однак навчитися на айтішника дорого - враховуючи поточну ситуацію в країні, для більшості це серйозний удар по кишені. Coursera теж підходить не всім - деякі люди не засвоюють інформацію онлайн.

Нижче наведено шість безкоштовних офлайн-курсів для тих, хто не може вчитися в інтернеті.

Coding for Future

Ініціативу запустив освітній фонд BrainBasket за підтримки міністерства оборони і приватних освітніх організацій. Coding for Future призначений для учасників АТО і переселенців, які хочуть змінити професію на IT. На курсах вони зможуть безкоштовно опанувати професію молодшого інженера з тестування ПЗ (Junior QA engineer). Ніяких тестів для участі в програмі складати не потрібно, достатньо просто подати заявку на участь. При відборі учасників оцінюється тільки мотивація розвиватися саме в IT-сфері.

У Києві курси вже стартували - сьогодні кілька людей займаються у навчальних центрах в Києві, а на наступному тижні буде запущено ще три групи, що складаються виключно з переселенців, з якими працюватимуть викладачі-волонтери. Також на найближчі тижні заплановано старт програми в Дніпропетровську, Одесі та Львові.

Bionic University


Ініціатива фінансується благодійним фондом Василя Хмельницького «Шляхи в майбутнє», завдяки чому навчання на більшості програм безкоштовне. Проте стати слухачем курсів можуть не всі - бажаючі проходять тестування та відбір за співбесідою з експертами Bionic University.

Університет знаходиться в Києві на території «Києво-Могилянської Академії» і пропонує великий вибір різноманітних курсів і програм. Тут можна вивчити розробку програмного забезпечення, отримати управлінські навички та підприємницькі знання. А ще на базі Bionic University функціонує хаб Coursera, де можна в режимі офлайн закріпити отримані через інтернет знання за підтримки компетентних викладачів.

SoftServe IT-Academy

Багато IT-компаній також готові безкоштовно навчати людей, щоб поповнювати власний штат якісними і лояльними фахівцями. Українська софтверна компанія SoftServe спеціально для цих цілей запустила на базі своїх представництв у Львові, Дніпропетровську, Рівному, Чернівцях, Івано-Франківську та Києві безкоштовну академію, орієнтовану на студентів старших курсів технічних спеціальностей і людей з невеликим досвідом.

Щоб потрапити на безкоштовний курс, потрібно успішно пройти конкурсний відбір, тому бажано мати базові знання з обраної дисципліни і хороший рівень англійської. У SoftServe IT-Academy викладають десять різних спеціальностей, серед яких такі високо затребувані мови як Java і .NET. Курси тривають від двох до чотирьох місяців.

Навчальний центр EPAM Systems

Тренінг в EPAM Systems - це, скоріше, можливість підвищити свою кваліфікацію в обраній дисципліні, ніж вивчити її з нуля. Навчання також орієнтоване на студентів старших курсів технічних спеціальностей і триває кілька місяців. Участь у програмах можлива тільки після проходження відбіркового тестування, яке проводиться два рази на рік - у лютому та вересні.

Курси від EPAM проходять у Києві, Львові та Харкові. Напрями підготовки: Java, .Net і тестування (ручне та автоматизоване). На курсах учасникам пропонують не тільки знання і досвід, але також можливість працевлаштуватися в одній з найбільших аутсорсингових компаній в Україні - EPAM Systems.

Intersog Labs

Українська компанія Intersog відкриває школу iOS- і Android-розробки в Одесі. Умови такі ж, як в EPAM і SoftServe - претенденти проходять тестування, кращі отримують зелене світло і, за умови успішного проходження курсів, можуть отримати роботу в Intersog.

Поки дисциплін всього дві, але в 2015 році, за словами представника компанії, в Intersog Labs з’являться й інші програми. Навчання триває три місяці по два заняття на тиждень і проходить у вечірній час. Навчальні класи знаходяться в одеському офісі компанії за адресою вул. Маршала Говорова 18.

GL BaseCamp

GL BaseCamp - це партнерська програма однієї з найбільших українських софтверних компаній GlobalLogic з провідними технічними вишами в Україні. IT-курси проходять на території технічних університетів Києва (КПІ), Львова (Львівська політехніка) та Харкова (ХНУРЕ). Також програма готується у Миколаєві.

Навчання в GL BaseCamp безкоштовно і взяти участь у ньому можуть всі бажаючі. Попередньо їм доведеться пройти відбір, як і в інших подібних ініціативах. Навчання триває близько трьох місяців і проводиться за додатковою (не університетською) програмою в спеціальному приміщенні університету. Кращим випускникам GlobalLogic також може запропонувати працевлаштування в компанії.

Майя Ярова

ain.ua
09.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Gromov Maksim
https://java.lviv.ua/ - Курси java у львові стаціонарно та онлайн! також можна переглянути відео уроки по курсу: https://www.youtube.com/watch?v=fqPU98pQz4A&list=PL6kT_6YPoxFKSA9NPTBT_3AlEQWtzoRzM
Roksolana
Спробуйте в Logos IT Academy тут є безкоштовні курси з основ програмування, тестування, та веб програмування! Залишаю лінки: http://lgs.lviv.ua/ - ІТ курси http://java.lviv.ua/ - Комплексний курс Java DEV http://sqa.lviv.ua/ - Комплексний курс тестування qcqa http://frontend.lviv.ua/ - Комплексний курс Frontend http://hr.lviv.ua/ - Курси ІТ рекрутингу http://wma.lviv.ua - Курси Вебмаркетингу, SEO та SMM http://itenglish.lviv.ua - Англійська суто під ІТ
Yurko87
А що скажете з приводу http://qaschool.com.ua/presentation.html Порадили їх мені. Хтось щось знає?
Роман
Ще забули написати про Okten WEB University http://owu.com.ua/ В них, безкоштовні курси по основах JAVA та основах WEB програмування
Яна
Якшо чесно , то я не впевнена в якості безкоштовних занять, краще раз заплатити і бути впевненими, що отримаєш достатній рівень знань за курс. Мені подобається програма і вартість у львівській школі http://qaschool.com.ua/.
Андрій
Для Яна: Ви впевнені що ви заплатите і отримаєте, якісне навчання? Безкоштовні курси при IT- компаніях гарантують кращу освіту і більш актуальну, хоча можливо не таким "легким" способом як би то хотілось. А платити 15к компанії, яка займається лише здиранням грошей, а не програмуванням, це просто самообман.
Коментувати
Leox
Для чого вводити народ в оману - чому безкоштовне навчання на бюджеті на ІТ-спеціальностях дороге?